Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
UNITED GOLD AND ART DISTRIBUTION SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, JUDEŢULUI, 1, 23755, 2, SUBSOLUL 1, DEPOZITUL NR. 16, (LOTUL NR. 17)
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 4.920.928 RON | 4.921.957 RON | 4.305.495 RON | 543.014 RON | 616.462 RON | 2.514.952 RON | 1.064.028 RON | 1.450.924 RON | 1.097.446 RON | 1.417.506 RON | 614.965 RON | 604.597 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 4.543.930 RON | 4.544.330 RON | 3.905.245 RON | 533.064 RON | 639.085 RON | 3.127.750 RON | 982.978 RON | 2.144.772 RON | 1.076.318 RON | 2.051.432 RON | 1.159.726 RON | 414.396 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2021 | 5.145.888 RON | 5.146.262 RON | 4.764.713 RON | 304.868 RON | 381.549 RON | 2.864.005 RON | 952.495 RON | 1.911.510 RON | 1.381.186 RON | 1.482.819 RON | 608.849 RON | 509.759 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2022 | 4.783.858 RON | 4.784.133 RON | 4.137.410 RON | 512.240 RON | 646.723 RON | 2.933.533 RON | 867.578 RON | 2.065.955 RON | 1.350.413 RON | 1.583.120 RON | 662.940 RON | 537.984 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 4.435.298 RON | 5.489.232 RON | 4.750.219 RON | 623.268 RON | 739.013 RON | 1.400.688 RON | 226.235 RON | 1.174.453 RON | 953.441 RON | 447.247 RON | 579.279 RON | 496.897 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 4.200.446 RON | 4.201.214 RON | 3.270.323 RON | 789.704 RON | 930.891 RON | 1.659.265 RON | 163.226 RON | 1.496.039 RON | 1.297.621 RON | 361.644 RON | 636.614 RON | 487.908 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 3.638.836 RON | 3.648.770 RON | 3.378.601 RON | 185.210 RON | 270.169 RON | 877.790 RON | 120.066 RON | 757.724 RON | 446.886 RON | 430.904 RON | 751.955 RON | 91.451 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (31)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 5330 Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7420 Activități fotografice
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8292 Activități de ambalare
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9525 Repararea și întreținerea ceasurilor și a bijuteriilor
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 7,289 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,92 M RON | 4,54 M RON | 5,15 M RON | 4,78 M RON | 4,44 M RON | 4,20 M RON | 3,64 M RON |
| Venituri totale | 4,92 M RON | 4,54 M RON | 5,15 M RON | 4,78 M RON | 5,49 M RON | 4,20 M RON | 3,65 M RON |
| Cheltuieli totale | 4,31 M RON | 3,91 M RON | 4,76 M RON | 4,14 M RON | 4,75 M RON | 3,27 M RON | 3,38 M RON |
| Rezultat net | 543,0 K RON | 533,1 K RON | 304,9 K RON | 512,2 K RON | 623,3 K RON | 789,7 K RON | 185,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,78 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,76 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,01 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | -0,20 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,04 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,84 |
| Durata stocaj (zile) | 75 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 39,79 |
| Durata încasare (zile) | 9 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,42 M RON | 2,51 M RON | 56,4% |
| 2020 | 2,05 M RON | 3,13 M RON | 65,6% |
| 2021 | 1,48 M RON | 2,86 M RON | 51,8% |
| 2022 | 1,58 M RON | 2,93 M RON | 54,0% |
| 2023 | 447,2 K RON | 1,40 M RON | 31,9% |
| 2024 | 361,6 K RON | 1,66 M RON | 21,8% |
| 2025 | 430,9 K RON | 877,8 K RON | 49,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,92 M RON | 4,54 M RON | 5,15 M RON | 4,78 M RON | 4,44 M RON | 4,20 M RON | 3,64 M RON | ▼ 13,4% |
| Rezultat net | 543,0 K RON | 533,1 K RON | 304,9 K RON | 512,2 K RON | 623,3 K RON | 789,7 K RON | 185,2 K RON | ▼ 76,5% |
| Total active | 2,51 M RON | 3,13 M RON | 2,86 M RON | 2,93 M RON | 1,40 M RON | 1,66 M RON | 877,8 K RON | ▼ 47,1% |
| Capitaluri proprii | 1,10 M RON | 1,08 M RON | 1,38 M RON | 1,35 M RON | 953,4 K RON | 1,30 M RON | 446,9 K RON | ▼ 65,6% |
| Datorii totale | 1,42 M RON | 2,05 M RON | 1,48 M RON | 1,58 M RON | 447,2 K RON | 361,6 K RON | 430,9 K RON | ▲ 19,2% |
| Lichiditate curentă | 1,02 | 1,05 | 1,29 | 1,31 | 2,63 | 4,14 | 1,76 | ▼ 57,5% |
| Marjă netă (%) | 11,03 | 11,73 | 5,92 | 10,71 | 14,05 | 18,80 | 5,09 | ▼ 72,9% |
| Scor bonitate | 72 | 72 | 75 | 80 | 95 | 95 | 70 | ▼ 26,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (185,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,78 M RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.