Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
REO MEDICAL APARATURĂ MEDICALĂ SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, Jiului, 8, 3, 13219, 1, CLĂDIREA A, (J8 OFFICE PARK)
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 9.310.339 RON | 9.321.737 RON | 7.261.280 RON | 1.768.908 RON | 2.060.457 RON | 4.084.985 RON | 181.673 RON | 3.903.312 RON | 2.054.997 RON | 2.042.637 RON | 1.075.485 RON | 583.867 RON | 0 RON | 12.649 RON | 9 |
| 2020 | 7.106.885 RON | 7.265.138 RON | 5.986.964 RON | 1.116.208 RON | 1.278.174 RON | 3.854.065 RON | 484.829 RON | 3.369.236 RON | 2.096.650 RON | 1.770.843 RON | 930.681 RON | 885.164 RON | 0 RON | 13.428 RON | 9 |
| 2021 | 8.628.558 RON | 8.710.185 RON | 7.041.575 RON | 1.416.466 RON | 1.668.610 RON | 4.372.201 RON | 559.557 RON | 3.812.644 RON | 2.440.581 RON | 1.946.511 RON | 1.304.563 RON | 1.015.171 RON | 0 RON | 14.891 RON | 9 |
| 2022 | 9.292.881 RON | 9.457.057 RON | 7.639.515 RON | 1.523.817 RON | 1.817.542 RON | 6.146.629 RON | 829.282 RON | 5.317.347 RON | 1.524.825 RON | 4.614.047 RON | 2.034.470 RON | 1.870.189 RON | 21.500 RON | 13.743 RON | 8 |
| 2023 | 20.993.988 RON | 21.065.416 RON | 13.960.925 RON | 6.139.294 RON | 7.104.491 RON | 13.838.120 RON | 866.582 RON | 12.971.538 RON | 6.908.226 RON | 6.920.022 RON | 3.169.496 RON | 7.486.474 RON | 24.875 RON | 15.003 RON | 8 |
| 2024 | 29.133.022 RON | 29.339.481 RON | 21.094.017 RON | 7.045.812 RON | 8.245.464 RON | 16.908.604 RON | 671.758 RON | 16.236.846 RON | 7.046.820 RON | 9.942.491 RON | 2.862.263 RON | 9.588.424 RON | 21.125 RON | 101.832 RON | 15 |
| 2025 | 26.740.108 RON | 27.385.117 RON | 19.024.678 RON | 7.187.842 RON | 8.360.439 RON | 20.547.023 RON | 1.758.463 RON | 18.788.560 RON | 7.188.850 RON | 13.496.751 RON | 4.755.136 RON | 7.463.498 RON | 17.375 RON | 155.953 RON | 15 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (27)
- 2790 Fabricarea altor echipamente electrice
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Top format din 2,282 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9,31 M RON | 7,11 M RON | 8,63 M RON | 9,29 M RON | 20,99 M RON | 29,13 M RON | 26,74 M RON |
| Venituri totale | 9,32 M RON | 7,27 M RON | 8,71 M RON | 9,46 M RON | 21,07 M RON | 29,34 M RON | 27,39 M RON |
| Cheltuieli totale | 7,26 M RON | 5,99 M RON | 7,04 M RON | 7,64 M RON | 13,96 M RON | 21,09 M RON | 19,02 M RON |
| Rezultat net | 1,77 M RON | 1,12 M RON | 1,42 M RON | 1,52 M RON | 6,14 M RON | 7,05 M RON | 7,19 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 31,42 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,39 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,04 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,49 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,52 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 5,62 |
| Durata stocaj (zile) | 65 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,58 |
| Durata încasare (zile) | 102 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,04 M RON | 4,08 M RON | 50,0% |
| 2020 | 1,77 M RON | 3,85 M RON | 46,0% |
| 2021 | 1,95 M RON | 4,37 M RON | 44,5% |
| 2022 | 4,61 M RON | 6,15 M RON | 75,1% |
| 2023 | 6,92 M RON | 13,84 M RON | 50,0% |
| 2024 | 9,94 M RON | 16,91 M RON | 58,8% |
| 2025 | 13,50 M RON | 20,55 M RON | 65,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9,31 M RON | 7,11 M RON | 8,63 M RON | 9,29 M RON | 20,99 M RON | 29,13 M RON | 26,74 M RON | ▼ 8,2% |
| Rezultat net | 1,77 M RON | 1,12 M RON | 1,42 M RON | 1,52 M RON | 6,14 M RON | 7,05 M RON | 7,19 M RON | ▲ 2,0% |
| Total active | 4,08 M RON | 3,85 M RON | 4,37 M RON | 6,15 M RON | 13,84 M RON | 16,91 M RON | 20,55 M RON | ▲ 21,5% |
| Capitaluri proprii | 2,05 M RON | 2,10 M RON | 2,44 M RON | 1,52 M RON | 6,91 M RON | 7,05 M RON | 7,19 M RON | ▲ 2,0% |
| Datorii totale | 2,04 M RON | 1,77 M RON | 1,95 M RON | 4,61 M RON | 6,92 M RON | 9,94 M RON | 13,50 M RON | ▲ 35,7% |
| Lichiditate curentă | 1,91 | 1,90 | 1,96 | 1,15 | 1,87 | 1,63 | 1,39 | ▼ 14,8% |
| Marjă netă (%) | 19,00 | 15,71 | 16,42 | 16,40 | 29,24 | 24,18 | 26,88 | ▲ 11,2% |
| Scor bonitate | 82 | 75 | 95 | 75 | 90 | 85 | 72 | ▼ 15,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,19 M RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 31,42 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.