Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DAKAI SOFT SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, CHILIA VECHE, 7A, B11, B, 1, 44, 6, CAM.2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 185.499 RON | 185.499 RON | 71.296 RON | 110.389 RON | 114.203 RON | 405.423 RON | 123.799 RON | 281.624 RON | 291.678 RON | 113.745 RON | 4.016 RON | 8.838 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 306.793 RON | 306.835 RON | 149.495 RON | 149.950 RON | 157.340 RON | 454.686 RON | 90.491 RON | 364.195 RON | 339.520 RON | 115.166 RON | 4.016 RON | 80.699 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 480.565 RON | 480.565 RON | 200.643 RON | 268.353 RON | 279.922 RON | 617.912 RON | 57.182 RON | 560.730 RON | 498.715 RON | 119.197 RON | 0 RON | 142.108 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 440.432 RON | 440.452 RON | 213.911 RON | 221.044 RON | 226.541 RON | 515.419 RON | 25.285 RON | 490.134 RON | 389.759 RON | 125.660 RON | 0 RON | 148.427 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 704.076 RON | 704.402 RON | 367.725 RON | 331.122 RON | 336.677 RON | 377.904 RON | 6.512 RON | 371.392 RON | 289.766 RON | 89.402 RON | 0 RON | 222.241 RON | 0 RON | 1.264 RON | 2 |
| 2024 | 977.563 RON | 981.938 RON | 709.518 RON | 243.578 RON | 272.420 RON | 546.256 RON | 201.970 RON | 344.286 RON | 243.818 RON | 304.413 RON | 0 RON | 252.544 RON | 0 RON | 1.975 RON | 3 |
| 2025 | 1.195.353 RON | 1.196.300 RON | 987.847 RON | 173.310 RON | 208.453 RON | 364.661 RON | 163.179 RON | 201.482 RON | 173.550 RON | 195.226 RON | 0 RON | 94.877 RON | 0 RON | 4.115 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4651 Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software- ului
- 4741 Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-ului in magazine specializate
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5829 — Activități de editare a altor produse software
Top format din 522 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 185,5 K RON | 306,8 K RON | 480,6 K RON | 440,4 K RON | 704,1 K RON | 977,6 K RON | 1,20 M RON |
| Venituri totale | 185,5 K RON | 306,8 K RON | 480,6 K RON | 440,5 K RON | 704,4 K RON | 981,9 K RON | 1,20 M RON |
| Cheltuieli totale | 71,3 K RON | 149,5 K RON | 200,6 K RON | 213,9 K RON | 367,7 K RON | 709,5 K RON | 987,8 K RON |
| Rezultat net | 110,4 K RON | 150,0 K RON | 268,4 K RON | 221,0 K RON | 331,1 K RON | 243,6 K RON | 173,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,27 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,03 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,03 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,55 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,87 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 12,60 |
| Durata încasare (zile) | 29 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 113,7 K RON | 405,4 K RON | 28,1% |
| 2020 | 115,2 K RON | 454,7 K RON | 25,3% |
| 2021 | 119,2 K RON | 617,9 K RON | 19,3% |
| 2022 | 125,7 K RON | 515,4 K RON | 24,4% |
| 2023 | 89,4 K RON | 377,9 K RON | 23,7% |
| 2024 | 304,4 K RON | 546,3 K RON | 55,7% |
| 2025 | 195,2 K RON | 364,7 K RON | 53,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 185,5 K RON | 306,8 K RON | 480,6 K RON | 440,4 K RON | 704,1 K RON | 977,6 K RON | 1,20 M RON | ▲ 22,3% |
| Rezultat net | 110,4 K RON | 150,0 K RON | 268,4 K RON | 221,0 K RON | 331,1 K RON | 243,6 K RON | 173,3 K RON | ▼ 28,8% |
| Total active | 405,4 K RON | 454,7 K RON | 617,9 K RON | 515,4 K RON | 377,9 K RON | 546,3 K RON | 364,7 K RON | ▼ 33,2% |
| Capitaluri proprii | 291,7 K RON | 339,5 K RON | 498,7 K RON | 389,8 K RON | 289,8 K RON | 243,8 K RON | 173,6 K RON | ▼ 28,8% |
| Datorii totale | 113,7 K RON | 115,2 K RON | 119,2 K RON | 125,7 K RON | 89,4 K RON | 304,4 K RON | 195,2 K RON | ▼ 35,9% |
| Lichiditate curentă | 2,48 | 3,16 | 4,70 | 3,90 | 4,15 | 1,13 | 1,03 | ▼ 8,8% |
| Marjă netă (%) | 59,51 | 48,88 | 55,84 | 50,19 | 47,03 | 24,92 | 14,50 | ▼ 41,8% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 100 | 80 | 100 | 72 | 72 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (173,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,27 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.