Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
BRICK HUMAN RESOURCE CONSULTING SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, BORCEA, 8, 14, 1, 4, 40421, 4, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 146.743 RON | 146.743 RON | 168.201 RON | −22.926 RON | −21.458 RON | 183.777 RON | 95.345 RON | 88.432 RON | 108.191 RON | 75.586 RON | 0 RON | 25.625 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 209.453 RON | 210.880 RON | 95.856 RON | 109.134 RON | 115.024 RON | 267.273 RON | 60.623 RON | 206.650 RON | 86.447 RON | 181.430 RON | 0 RON | 33.739 RON | 0 RON | 604 RON | 1 |
| 2021 | 356.979 RON | 356.979 RON | 126.670 RON | 220.885 RON | 230.309 RON | 453.805 RON | 28.100 RON | 425.705 RON | 307.332 RON | 147.485 RON | 0 RON | 13.101 RON | 0 RON | 1.012 RON | 1 |
| 2022 | 578.529 RON | 578.550 RON | 128.580 RON | 438.129 RON | 449.970 RON | 489.284 RON | 549 RON | 488.735 RON | 277.240 RON | 213.455 RON | 0 RON | 360.202 RON | 0 RON | 1.411 RON | 1 |
| 2023 | 979.060 RON | 979.097 RON | 120.963 RON | 848.539 RON | 858.134 RON | 919.169 RON | 6.774 RON | 912.395 RON | 848.779 RON | 71.171 RON | 0 RON | 758.233 RON | 0 RON | 781 RON | 1 |
| 2024 | 879.691 RON | 879.691 RON | 145.820 RON | 713.715 RON | 733.871 RON | 797.648 RON | 5.976 RON | 791.672 RON | 220.255 RON | 577.755 RON | 0 RON | 438.804 RON | 0 RON | 362 RON | 2 |
| 2025 | 779.917 RON | 797.188 RON | 153.386 RON | 626.871 RON | 643.802 RON | 645.092 RON | 17.089 RON | 628.003 RON | 627.716 RON | 18.629 RON | 0 RON | 504.780 RON | 0 RON | 1.253 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7810 — Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
Top format din 716 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 146,7 K RON | 209,5 K RON | 357,0 K RON | 578,5 K RON | 979,1 K RON | 879,7 K RON | 779,9 K RON |
| Venituri totale | 146,7 K RON | 210,9 K RON | 357,0 K RON | 578,6 K RON | 979,1 K RON | 879,7 K RON | 797,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 168,2 K RON | 95,9 K RON | 126,7 K RON | 128,6 K RON | 121,0 K RON | 145,8 K RON | 153,4 K RON |
| Rezultat net | −22,9 K RON | 109,1 K RON | 220,9 K RON | 438,1 K RON | 848,5 K RON | 713,7 K RON | 626,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,11 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 33,71 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 33,71 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 6,61 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 34,63 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,55 |
| Durata încasare (zile) | 236 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 75,6 K RON | 183,8 K RON | 41,1% |
| 2020 | 181,4 K RON | 267,3 K RON | 67,9% |
| 2021 | 147,5 K RON | 453,8 K RON | 32,5% |
| 2022 | 213,5 K RON | 489,3 K RON | 43,6% |
| 2023 | 71,2 K RON | 919,2 K RON | 7,7% |
| 2024 | 577,8 K RON | 797,6 K RON | 72,4% |
| 2025 | 18,6 K RON | 645,1 K RON | 2,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 146,7 K RON | 209,5 K RON | 357,0 K RON | 578,5 K RON | 979,1 K RON | 879,7 K RON | 779,9 K RON | ▼ 11,3% |
| Rezultat net | −22,9 K RON | 109,1 K RON | 220,9 K RON | 438,1 K RON | 848,5 K RON | 713,7 K RON | 626,9 K RON | ▼ 12,2% |
| Total active | 183,8 K RON | 267,3 K RON | 453,8 K RON | 489,3 K RON | 919,2 K RON | 797,6 K RON | 645,1 K RON | ▼ 19,1% |
| Capitaluri proprii | 108,2 K RON | 86,4 K RON | 307,3 K RON | 277,2 K RON | 848,8 K RON | 220,3 K RON | 627,7 K RON | ▲ 185,0% |
| Datorii totale | 75,6 K RON | 181,4 K RON | 147,5 K RON | 213,5 K RON | 71,2 K RON | 577,8 K RON | 18,6 K RON | ▼ 96,8% |
| Lichiditate curentă | 1,17 | 1,14 | 2,89 | 2,29 | 12,82 | 1,37 | 33,71 | ▲ 2.360,1% |
| Marjă netă (%) | -15,62 | 52,10 | 61,88 | 75,73 | 86,67 | 81,13 | 80,38 | ▼ 0,9% |
| Scor bonitate | 54 | 80 | 100 | 95 | 100 | 60 | 87 | ▲ 45,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (626,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (33.71), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,11 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.