Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
M.C.M. CREATIVE COMPLEX SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, SLT. CONSTANTIN GODEANU, 44C, 1, 1, biroul nr.2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 220.236 RON | 246.317 RON | 198.075 RON | 45.899 RON | 48.242 RON | 235.753 RON | 18.227 RON | 217.526 RON | 22.775 RON | 212.978 RON | 130.261 RON | 55.983 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 401.187 RON | 401.775 RON | 211.706 RON | 186.533 RON | 190.069 RON | 364.777 RON | 71.907 RON | 292.870 RON | 209.308 RON | 155.469 RON | 160.145 RON | 105.651 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 702.892 RON | 707.188 RON | 310.819 RON | 389.653 RON | 396.369 RON | 888.516 RON | 94.987 RON | 793.529 RON | 598.961 RON | 289.555 RON | 419.559 RON | 346.712 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 874.067 RON | 877.349 RON | 384.210 RON | 484.814 RON | 493.139 RON | 1.489.484 RON | 58.037 RON | 1.431.447 RON | 1.083.775 RON | 405.709 RON | 806.267 RON | 565.071 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 1.340.079 RON | 1.343.084 RON | 610.382 RON | 703.243 RON | 732.702 RON | 2.273.037 RON | 296.378 RON | 1.976.659 RON | 1.737.018 RON | 536.019 RON | 1.231.282 RON | 692.975 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 2.121.778 RON | 2.122.620 RON | 1.826.387 RON | 267.453 RON | 296.233 RON | 2.058.250 RON | 272.917 RON | 1.785.333 RON | 1.510.585 RON | 547.665 RON | 876.029 RON | 784.793 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4676 — Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
Top format din 79 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 220,2 K RON | 401,2 K RON | 702,9 K RON | 874,1 K RON | 1,34 M RON | 2,12 M RON |
| Venituri totale | 246,3 K RON | 401,8 K RON | 707,2 K RON | 877,3 K RON | 1,34 M RON | 2,12 M RON |
| Cheltuieli totale | 198,1 K RON | 211,7 K RON | 310,8 K RON | 384,2 K RON | 610,4 K RON | 1,83 M RON |
| Rezultat net | 45,9 K RON | 186,5 K RON | 389,7 K RON | 484,8 K RON | 703,2 K RON | 267,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,19 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,26 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,66 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,23 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,76 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,42 |
| Durata stocaj (zile) | 151 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,70 |
| Durata încasare (zile) | 135 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 213,0 K RON | 235,8 K RON | 90,3% |
| 2021 | 155,5 K RON | 364,8 K RON | 42,6% |
| 2022 | 289,6 K RON | 888,5 K RON | 32,6% |
| 2023 | 405,7 K RON | 1,49 M RON | 27,2% |
| 2024 | 536,0 K RON | 2,27 M RON | 23,6% |
| 2025 | 547,7 K RON | 2,06 M RON | 26,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 220,2 K RON | 401,2 K RON | 702,9 K RON | 874,1 K RON | 1,34 M RON | 2,12 M RON | ▲ 58,3% |
| Rezultat net | 45,9 K RON | 186,5 K RON | 389,7 K RON | 484,8 K RON | 703,2 K RON | 267,5 K RON | ▼ 62,0% |
| Total active | 235,8 K RON | 364,8 K RON | 888,5 K RON | 1,49 M RON | 2,27 M RON | 2,06 M RON | ▼ 9,4% |
| Capitaluri proprii | 22,8 K RON | 209,3 K RON | 599,0 K RON | 1,08 M RON | 1,74 M RON | 1,51 M RON | ▼ 13,0% |
| Datorii totale | 213,0 K RON | 155,5 K RON | 289,6 K RON | 405,7 K RON | 536,0 K RON | 547,7 K RON | ▲ 2,2% |
| Lichiditate curentă | 1,02 | 1,88 | 2,74 | 3,53 | 3,69 | 3,26 | ▼ 11,6% |
| Marjă netă (%) | 20,84 | 46,50 | 55,44 | 55,47 | 52,48 | 12,61 | ▼ 76,0% |
| Scor bonitate | 60 | 95 | 100 | 100 | 100 | 87 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (267,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.26), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,19 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.