Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FARMACIA AGATHIS DAMMARA SRL
Date generale
Adresă
România, Botoşani, Sat Unţeni, Comuna Unţeni, UNŢENI, 717435, incintă Dispensar Medical Uman Unţeni
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 543.405 RON | 543.410 RON | 517.822 RON | 20.146 RON | 25.588 RON | 265.925 RON | 12.934 RON | 252.991 RON | 80.583 RON | 186.057 RON | 184.757 RON | 64.199 RON | 0 RON | 715 RON | 3 |
| 2020 | 647.137 RON | 647.142 RON | 578.705 RON | 64.143 RON | 68.437 RON | 362.712 RON | 10.879 RON | 351.833 RON | 144.727 RON | 218.225 RON | 257.236 RON | 81.045 RON | 0 RON | 240 RON | 2 |
| 2021 | 655.394 RON | 655.404 RON | 584.386 RON | 65.325 RON | 71.018 RON | 407.465 RON | 9.966 RON | 397.499 RON | 192.262 RON | 215.903 RON | 305.014 RON | 88.215 RON | 0 RON | 700 RON | 2 |
| 2022 | 751.053 RON | 751.061 RON | 673.293 RON | 71.373 RON | 77.768 RON | 452.839 RON | 9.053 RON | 443.786 RON | 235.214 RON | 218.325 RON | 322.660 RON | 104.050 RON | 0 RON | 700 RON | 2 |
| 2023 | 820.742 RON | 820.748 RON | 730.690 RON | 81.843 RON | 90.058 RON | 532.308 RON | 12.687 RON | 519.621 RON | 309.361 RON | 223.647 RON | 398.050 RON | 110.417 RON | 0 RON | 700 RON | 2 |
| 2024 | 906.289 RON | 906.304 RON | 851.099 RON | 45.504 RON | 55.205 RON | 518.267 RON | 9.800 RON | 508.467 RON | 307.363 RON | 212.003 RON | 388.175 RON | 105.401 RON | 0 RON | 1.099 RON | 2 |
| 2025 | 888.185 RON | 888.191 RON | 866.479 RON | 18.238 RON | 21.712 RON | 511.121 RON | 10.600 RON | 500.521 RON | 301.491 RON | 210.156 RON | 382.792 RON | 101.698 RON | 0 RON | 526 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
Lideri din domeniu
Top companii din Botoşani, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4773 — Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
Top format din 64 companii din județul Botoşani. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 543,4 K RON | 647,1 K RON | 655,4 K RON | 751,1 K RON | 820,7 K RON | 906,3 K RON | 888,2 K RON |
| Venituri totale | 543,4 K RON | 647,1 K RON | 655,4 K RON | 751,1 K RON | 820,7 K RON | 906,3 K RON | 888,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 517,8 K RON | 578,7 K RON | 584,4 K RON | 673,3 K RON | 730,7 K RON | 851,1 K RON | 866,5 K RON |
| Rezultat net | 20,1 K RON | 64,1 K RON | 65,3 K RON | 71,4 K RON | 81,8 K RON | 45,5 K RON | 18,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 990,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,38 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,56 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,08 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,43 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,32 |
| Durata stocaj (zile) | 157 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 8,73 |
| Durata încasare (zile) | 42 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 186,1 K RON | 265,9 K RON | 70,0% |
| 2020 | 218,2 K RON | 362,7 K RON | 60,2% |
| 2021 | 215,9 K RON | 407,5 K RON | 53,0% |
| 2022 | 218,3 K RON | 452,8 K RON | 48,2% |
| 2023 | 223,6 K RON | 532,3 K RON | 42,0% |
| 2024 | 212,0 K RON | 518,3 K RON | 40,9% |
| 2025 | 210,2 K RON | 511,1 K RON | 41,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 543,4 K RON | 647,1 K RON | 655,4 K RON | 751,1 K RON | 820,7 K RON | 906,3 K RON | 888,2 K RON | ▼ 2,0% |
| Rezultat net | 20,1 K RON | 64,1 K RON | 65,3 K RON | 71,4 K RON | 81,8 K RON | 45,5 K RON | 18,2 K RON | ▼ 59,9% |
| Total active | 265,9 K RON | 362,7 K RON | 407,5 K RON | 452,8 K RON | 532,3 K RON | 518,3 K RON | 511,1 K RON | ▼ 1,4% |
| Capitaluri proprii | 80,6 K RON | 144,7 K RON | 192,3 K RON | 235,2 K RON | 309,4 K RON | 307,4 K RON | 301,5 K RON | ▼ 1,9% |
| Datorii totale | 186,1 K RON | 218,2 K RON | 215,9 K RON | 218,3 K RON | 223,6 K RON | 212,0 K RON | 210,2 K RON | ▼ 0,9% |
| Lichiditate curentă | 1,36 | 1,61 | 1,84 | 2,03 | 2,32 | 2,40 | 2,38 | ▼ 0,7% |
| Marjă netă (%) | 3,71 | 9,91 | 9,97 | 9,50 | 9,97 | 5,02 | 2,05 | ▼ 59,2% |
| Scor bonitate | 62 | 85 | 80 | 95 | 95 | 90 | 70 | ▼ 22,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (18,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.38), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 990,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.