Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MILAVI TRANS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ialomiţa, Municipiul Slobozia, GĂRII, U19, B, 11, 85
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 342.337 RON | 358.323 RON | 309.673 RON | 45.066 RON | 48.650 RON | 139.626 RON | 34.611 RON | 105.015 RON | 96.739 RON | 42.887 RON | 5.609 RON | 27.359 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 241.213 RON | 241.213 RON | 200.633 RON | 38.168 RON | 40.580 RON | 165.385 RON | 12.513 RON | 152.872 RON | 134.907 RON | 30.478 RON | 4.607 RON | 34.457 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 242.157 RON | 242.191 RON | 163.733 RON | 76.084 RON | 78.458 RON | 119.636 RON | 0 RON | 119.636 RON | 80.990 RON | 38.646 RON | 21.264 RON | 16.326 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 212.095 RON | 213.724 RON | 143.909 RON | 67.888 RON | 69.815 RON | 182.524 RON | 0 RON | 182.524 RON | 148.878 RON | 33.646 RON | 21.412 RON | 18.705 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 225.696 RON | 225.988 RON | 140.521 RON | 83.252 RON | 85.467 RON | 127.504 RON | 0 RON | 127.504 RON | 83.530 RON | 43.974 RON | 19.517 RON | 61.496 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 100.790 RON | 138.325 RON | 111.158 RON | 25.950 RON | 27.167 RON | 138.056 RON | 0 RON | 138.056 RON | 99.480 RON | 38.576 RON | 16.307 RON | 29.478 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 127.908 RON | 128.255 RON | 113.110 RON | 13.888 RON | 15.145 RON | 63.937 RON | 0 RON | 63.937 RON | 27.368 RON | 36.569 RON | 19.108 RON | 20.895 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 562 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 342,3 K RON | 241,2 K RON | 242,2 K RON | 212,1 K RON | 225,7 K RON | 100,8 K RON | 127,9 K RON |
| Venituri totale | 358,3 K RON | 241,2 K RON | 242,2 K RON | 213,7 K RON | 226,0 K RON | 138,3 K RON | 128,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 309,7 K RON | 200,6 K RON | 163,7 K RON | 143,9 K RON | 140,5 K RON | 111,2 K RON | 113,1 K RON |
| Rezultat net | 45,1 K RON | 38,2 K RON | 76,1 K RON | 67,9 K RON | 83,3 K RON | 26,0 K RON | 13,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 78,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,75 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,23 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,65 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,75 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,69 |
| Durata stocaj (zile) | 55 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,12 |
| Durata încasare (zile) | 60 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 42,9 K RON | 139,6 K RON | 30,7% |
| 2020 | 30,5 K RON | 165,4 K RON | 18,4% |
| 2021 | 38,6 K RON | 119,6 K RON | 32,3% |
| 2022 | 33,6 K RON | 182,5 K RON | 18,4% |
| 2023 | 44,0 K RON | 127,5 K RON | 34,5% |
| 2024 | 38,6 K RON | 138,1 K RON | 27,9% |
| 2025 | 36,6 K RON | 63,9 K RON | 57,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 342,3 K RON | 241,2 K RON | 242,2 K RON | 212,1 K RON | 225,7 K RON | 100,8 K RON | 127,9 K RON | ▲ 26,9% |
| Rezultat net | 45,1 K RON | 38,2 K RON | 76,1 K RON | 67,9 K RON | 83,3 K RON | 26,0 K RON | 13,9 K RON | ▼ 46,5% |
| Total active | 139,6 K RON | 165,4 K RON | 119,6 K RON | 182,5 K RON | 127,5 K RON | 138,1 K RON | 63,9 K RON | ▼ 53,7% |
| Capitaluri proprii | 96,7 K RON | 134,9 K RON | 81,0 K RON | 148,9 K RON | 83,5 K RON | 99,5 K RON | 27,4 K RON | ▼ 72,5% |
| Datorii totale | 42,9 K RON | 30,5 K RON | 38,6 K RON | 33,6 K RON | 44,0 K RON | 38,6 K RON | 36,6 K RON | ▼ 5,2% |
| Lichiditate curentă | 2,45 | 5,02 | 3,10 | 5,42 | 2,90 | 3,58 | 1,75 | ▼ 51,1% |
| Marjă netă (%) | 13,16 | 15,82 | 31,42 | 32,01 | 36,89 | 25,75 | 10,86 | ▼ 57,8% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 87 | 87 | 95 | 87 | 77 | ▼ 11,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (13,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.