Publicitate

PARADISE FOOD SRL

CUI: 31313571 J2013000192305 SRL Satu Mare, Sat Cean, Comuna Săuca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 31313571
Cod înmatriculare J2013000192305
EUID ROONRC.J2013000192305
Data înmatriculării 2013-03-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Satu Mare, Sat Cean, Comuna Săuca, CEAN, 11/A, 447282

Țară: România
Județ: Satu Mare
Localitate: Sat Cean, Comuna Săuca
Stradă: CEAN
Număr: 11/A
Cod poștal: 447282

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 106.213 RON 129.226 RON 128.163 RON 0 RON 1.063 RON 66.572 RON 0 RON 66.572 RON 17.132 RON 49.440 RON 41.291 RON 24.235 RON 0 RON 0 RON 1
2020 72.292 RON 92.109 RON 88.957 RON 2.061 RON 3.152 RON 26.965 RON 0 RON 26.965 RON 19.193 RON 7.772 RON 23.230 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2021 10.145 RON 35.041 RON 34.765 RON 137 RON 276 RON 30.937 RON 3.787 RON 27.150 RON 19.330 RON 11.607 RON 21.570 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2022 12.903 RON 18.098 RON 17.702 RON 41 RON 396 RON 22.179 RON 4.384 RON 17.795 RON 19.371 RON 2.808 RON 17.186 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2023 10.426 RON 10.426 RON 9.810 RON 527 RON 616 RON 38.652 RON 2.297 RON 36.355 RON 19.899 RON 18.753 RON 32.723 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 642.084 RON 732.009 RON 364.557 RON 313.764 RON 367.452 RON 134.664 RON 1.125 RON 133.539 RON 63.552 RON 71.112 RON 8.469 RON 5.910 RON 0 RON 0 RON 1
2025 204.919 RON 403.805 RON 364.253 RON 33.974 RON 39.552 RON 114.167 RON 71.345 RON 42.822 RON 87.526 RON 26.641 RON 16.790 RON 10.024 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

NAGY PAVEL
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 181 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
204,9 K RON
Rezultat Net 2025
34,0 K RON
Total Active 2025
114,2 K RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 106,2 K RON 72,3 K RON 10,1 K RON 12,9 K RON 10,4 K RON 642,1 K RON 204,9 K RON
Venituri totale 129,2 K RON 92,1 K RON 35,0 K RON 18,1 K RON 10,4 K RON 732,0 K RON 403,8 K RON
Cheltuieli totale 128,2 K RON 89,0 K RON 34,8 K RON 17,7 K RON 9,8 K RON 364,6 K RON 364,3 K RON
Rezultat net 0 RON 2,1 K RON 137 RON 41 RON 527 RON 313,8 K RON 34,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 356,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,61 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,98 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,60 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,29 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate71,3 K RON (62.5%)
Active circulante42,8 K RON (37.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri16,8 K RON
Creanțe10,0 K RON
Numerar16,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 12,20
Durata stocaj (zile) 30
Rotație creanțe (ori/an) 20,44
Durata încasare (zile) 18

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
19,3%
Marjă netă
16,6%
ROA
29,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 49,4 K RON 66,6 K RON 74,3%
2020 7,8 K RON 27,0 K RON 28,8%
2021 11,6 K RON 30,9 K RON 37,5%
2022 2,8 K RON 22,2 K RON 12,7%
2023 18,8 K RON 38,7 K RON 48,5%
2024 71,1 K RON 134,7 K RON 52,8%
2025 26,6 K RON 114,2 K RON 23,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 106,2 K RON 72,3 K RON 10,1 K RON 12,9 K RON 10,4 K RON 642,1 K RON 204,9 K RON ▼ 68,1%
Rezultat net 0 RON 2,1 K RON 137 RON 41 RON 527 RON 313,8 K RON 34,0 K RON ▼ 89,2%
Total active 66,6 K RON 27,0 K RON 30,9 K RON 22,2 K RON 38,7 K RON 134,7 K RON 114,2 K RON ▼ 15,2%
Capitaluri proprii 17,1 K RON 19,2 K RON 19,3 K RON 19,4 K RON 19,9 K RON 63,6 K RON 87,5 K RON ▲ 37,7%
Datorii totale 49,4 K RON 7,8 K RON 11,6 K RON 2,8 K RON 18,8 K RON 71,1 K RON 26,6 K RON ▼ 62,5%
Lichiditate curentă 1,35 3,47 2,34 6,34 1,94 1,88 1,61 ▼ 14,4%
Marjă netă (%) 0,00 2,85 1,35 0,32 5,05 48,87 16,58 ▼ 66,1%
Scor bonitate 50 85 70 85 77 85 75 ▼ 11,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (34,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 356,4 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate