Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CRISNIC MARKET INCLUSIV SRL
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, BRATEŞ, 5, 504, D, 3, 13, 700529, cam. nr.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 6.016.875 RON | 6.032.669 RON | 5.786.825 RON | 197.999 RON | 245.844 RON | 1.760.974 RON | 1.056.468 RON | 704.506 RON | 381.560 RON | 1.379.414 RON | 615.820 RON | 30.134 RON | 0 RON | 0 RON | 16 |
| 2020 | 7.260.439 RON | 7.290.074 RON | 6.850.360 RON | 366.109 RON | 439.714 RON | 1.888.626 RON | 990.043 RON | 898.583 RON | 728.847 RON | 1.159.779 RON | 760.062 RON | 55.813 RON | 0 RON | 0 RON | 20 |
| 2021 | 6.958.491 RON | 7.004.576 RON | 6.481.633 RON | 440.800 RON | 522.943 RON | 2.677.268 RON | 968.170 RON | 1.709.098 RON | 1.170.869 RON | 1.506.399 RON | 1.587.404 RON | 85.805 RON | 0 RON | 0 RON | 16 |
| 2022 | 7.969.412 RON | 7.996.278 RON | 7.829.656 RON | 107.136 RON | 166.622 RON | 3.500.999 RON | 1.414.146 RON | 2.086.853 RON | 1.278.255 RON | 2.222.744 RON | 1.972.549 RON | 53.805 RON | 0 RON | 0 RON | 17 |
| 2023 | 9.697.605 RON | 9.714.525 RON | 9.335.612 RON | 297.920 RON | 378.913 RON | 3.200.391 RON | 1.266.589 RON | 1.933.802 RON | 1.556.400 RON | 1.643.991 RON | 804.899 RON | 1.012.275 RON | 0 RON | 0 RON | 20 |
| 2024 | 9.178.310 RON | 9.198.435 RON | 9.122.982 RON | 33.699 RON | 75.453 RON | 2.769.312 RON | 1.121.606 RON | 1.647.706 RON | 1.587.371 RON | 1.210.618 RON | 1.121.280 RON | 475.609 RON | 0 RON | 28.677 RON | 17 |
| 2025 | 9.336.504 RON | 9.424.434 RON | 9.222.890 RON | 137.775 RON | 201.544 RON | 2.696.767 RON | 1.038.966 RON | 1.657.801 RON | 1.725.146 RON | 996.443 RON | 1.514.418 RON | 89.160 RON | 4.531 RON | 29.353 RON | 17 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4759 Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7729 Activităţi de închiriere şi leasing cu alte bunuri personale şi gospodăreşti n.c.a.
- 9321 Activități ale parcurilor tematice și de distracții
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 1,364 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,02 M RON | 7,26 M RON | 6,96 M RON | 7,97 M RON | 9,70 M RON | 9,18 M RON | 9,34 M RON |
| Venituri totale | 6,03 M RON | 7,29 M RON | 7,00 M RON | 8,00 M RON | 9,71 M RON | 9,20 M RON | 9,42 M RON |
| Cheltuieli totale | 5,79 M RON | 6,85 M RON | 6,48 M RON | 7,83 M RON | 9,34 M RON | 9,12 M RON | 9,22 M RON |
| Rezultat net | 198,0 K RON | 366,1 K RON | 440,8 K RON | 107,1 K RON | 297,9 K RON | 33,7 K RON | 137,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 10,42 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,66 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,14 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,71 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,17 |
| Durata stocaj (zile) | 59 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 104,72 |
| Durata încasare (zile) | 4 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,38 M RON | 1,76 M RON | 78,3% |
| 2020 | 1,16 M RON | 1,89 M RON | 61,4% |
| 2021 | 1,51 M RON | 2,68 M RON | 56,3% |
| 2022 | 2,22 M RON | 3,50 M RON | 63,5% |
| 2023 | 1,64 M RON | 3,20 M RON | 51,4% |
| 2024 | 1,21 M RON | 2,77 M RON | 43,7% |
| 2025 | 996,4 K RON | 2,70 M RON | 37,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,02 M RON | 7,26 M RON | 6,96 M RON | 7,97 M RON | 9,70 M RON | 9,18 M RON | 9,34 M RON | ▲ 1,7% |
| Rezultat net | 198,0 K RON | 366,1 K RON | 440,8 K RON | 107,1 K RON | 297,9 K RON | 33,7 K RON | 137,8 K RON | ▲ 308,8% |
| Total active | 1,76 M RON | 1,89 M RON | 2,68 M RON | 3,50 M RON | 3,20 M RON | 2,77 M RON | 2,70 M RON | ▼ 2,6% |
| Capitaluri proprii | 381,6 K RON | 728,8 K RON | 1,17 M RON | 1,28 M RON | 1,56 M RON | 1,59 M RON | 1,73 M RON | ▲ 8,7% |
| Datorii totale | 1,38 M RON | 1,16 M RON | 1,51 M RON | 2,22 M RON | 1,64 M RON | 1,21 M RON | 996,4 K RON | ▼ 17,7% |
| Lichiditate curentă | 0,51 | 0,77 | 1,13 | 0,94 | 1,18 | 1,36 | 1,66 | ▲ 22,2% |
| Marjă netă (%) | 3,29 | 5,04 | 6,33 | 1,34 | 3,07 | 0,37 | 1,48 | ▲ 300,0% |
| Scor bonitate | 50 | 73 | 75 | 55 | 75 | 67 | 80 | ▲ 19,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (137,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 10,42 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.