SERVNET SECURITY SRL
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Paşcani, MOLDOVEI, 53, Corp C2 - mansardă
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.000.260 RON | 1.391.218 RON | 1.092.446 RON | 291.633 RON | 298.772 RON | 830.629 RON | 86.569 RON | 744.060 RON | 183.985 RON | 634.242 RON | 162.894 RON | 199.982 RON | 110.164 RON | 97.762 RON | 7 |
| 2024 | 1.131.835 RON | 1.155.179 RON | 1.132.668 RON | 6.984 RON | 22.511 RON | 1.951.947 RON | 638.931 RON | 1.313.016 RON | 585.243 RON | 1.384.896 RON | 610.820 RON | 615.104 RON | 110.164 RON | 128.356 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (32)
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Raport Economico-Financiar
2023–20241. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.95) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,00 M RON | 1,13 M RON |
| Venituri totale | 1,39 M RON | 1,16 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,09 M RON | 1,13 M RON |
| Rezultat net | 291,6 K RON | 7,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 1,26 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,95 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,51 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,06 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,41 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,85 |
| Durata stocaj (zile) | 197 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,84 |
| Durata încasare (zile) | 198 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 634,2 K RON | 830,6 K RON | 76,4% |
| 2024 | 1,38 M RON | 1,95 M RON | 71,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,00 M RON | 1,13 M RON | ▲ 13,2% |
| Rezultat net | 291,6 K RON | 7,0 K RON | ▼ 97,6% |
| Total active | 830,6 K RON | 1,95 M RON | ▲ 135,0% |
| Capitaluri proprii | 184,0 K RON | 585,2 K RON | ▲ 218,1% |
| Datorii totale | 634,2 K RON | 1,38 M RON | ▲ 118,4% |
| Lichiditate curentă | 1,17 | 0,95 | ▼ 19,2% |
| Marjă netă (%) | 29,16 | 0,62 | ▼ 97,9% |
| Scor bonitate | 67 | 50 | ▼ 25,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (7,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,26 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.