Publicitate

SAS SARAANDREI SRL

CUI: 31624098 J2013000359300 SRL Satu Mare, Sat Medieşu Aurit, Comuna Medieşu Aurit
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 31624098
Cod înmatriculare J2013000359300
EUID ROONRC.J2013000359300
Data înmatriculării 2013-05-10
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani
Salariați (2025) 18 angajați

Adresă

România, Satu Mare, Sat Medieşu Aurit, Comuna Medieşu Aurit, Principală, 123, 447185

Țară: România
Județ: Satu Mare
Localitate: Sat Medieşu Aurit, Comuna Medieşu Aurit
Stradă: Principală
Număr: 123
Cod poștal: 447185

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 714.123 RON 738.475 RON 796.932 RON −65.621 RON −58.457 RON 836.788 RON 303.679 RON 533.109 RON 350.016 RON 486.772 RON 434.102 RON 94.351 RON 0 RON 0 RON 6
2020 740.680 RON 741.407 RON 835.169 RON −101.175 RON −93.762 RON 629.421 RON 219.250 RON 410.171 RON 224.842 RON 404.579 RON 322.566 RON 72.300 RON 0 RON 0 RON 3
2021 782.573 RON 939.573 RON 813.978 RON 116.199 RON 125.595 RON 736.691 RON 127.951 RON 608.740 RON 341.041 RON 395.650 RON 265.762 RON 269.910 RON 0 RON 0 RON 3
2022 610.135 RON 610.662 RON 577.123 RON 27.117 RON 33.539 RON 627.776 RON 85.148 RON 542.628 RON 308.158 RON 319.618 RON 0 RON 522.465 RON 0 RON 0 RON 1
2023 934.840 RON 939.039 RON 795.757 RON 118.270 RON 143.282 RON 744.369 RON 305.238 RON 439.131 RON 138.739 RON 605.630 RON 0 RON 361.235 RON 0 RON 0 RON 1
2024 1.981.742 RON 2.056.787 RON 1.199.201 RON 795.880 RON 857.586 RON 2.309.290 RON 1.154.271 RON 1.155.019 RON 804.180 RON 1.505.110 RON 4.992 RON 929.870 RON 0 RON 0 RON 7
2025 2.358.806 RON 2.575.907 RON 2.453.545 RON 78.506 RON 122.362 RON 2.644.431 RON 1.528.894 RON 1.115.537 RON 708.822 RON 1.935.609 RON 191.513 RON 811.714 RON 0 RON 0 RON 18

Reprezentanți și administratori (2)

SAS IOAN
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului
SAS NATALIA AURICA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (33)

Lideri din domeniu

Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 985 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.58) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
2,36 M RON
Rezultat Net 2025
78,5 K RON
Total Active 2025
2,64 M RON
Scor Bonitate
50/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 50/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 714,1 K RON 740,7 K RON 782,6 K RON 610,1 K RON 934,8 K RON 1,98 M RON 2,36 M RON
Venituri totale 738,5 K RON 741,4 K RON 939,6 K RON 610,7 K RON 939,0 K RON 2,06 M RON 2,58 M RON
Cheltuieli totale 796,9 K RON 835,2 K RON 814,0 K RON 577,1 K RON 795,8 K RON 1,20 M RON 2,45 M RON
Rezultat net −65,6 K RON −101,2 K RON 116,2 K RON 27,1 K RON 118,3 K RON 795,9 K RON 78,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,24 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,58 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,48 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,06 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,37 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,53 M RON (57.8%)
Active circulante1,12 M RON (42.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri191,5 K RON
Creanțe811,7 K RON
Numerar112,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 12,32
Durata stocaj (zile) 30
Rotație creanțe (ori/an) 2,91
Durata încasare (zile) 126

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
5,2%
Marjă netă
3,3%
ROA
3,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 486,8 K RON 836,8 K RON 58,2%
2020 404,6 K RON 629,4 K RON 64,3%
2021 395,7 K RON 736,7 K RON 53,7%
2022 319,6 K RON 627,8 K RON 50,9%
2023 605,6 K RON 744,4 K RON 81,4%
2024 1,51 M RON 2,31 M RON 65,2%
2025 1,94 M RON 2,64 M RON 73,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

50
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 714,1 K RON 740,7 K RON 782,6 K RON 610,1 K RON 934,8 K RON 1,98 M RON 2,36 M RON ▲ 19,0%
Rezultat net −65,6 K RON −101,2 K RON 116,2 K RON 27,1 K RON 118,3 K RON 795,9 K RON 78,5 K RON ▼ 90,1%
Total active 836,8 K RON 629,4 K RON 736,7 K RON 627,8 K RON 744,4 K RON 2,31 M RON 2,64 M RON ▲ 14,5%
Capitaluri proprii 350,0 K RON 224,8 K RON 341,0 K RON 308,2 K RON 138,7 K RON 804,2 K RON 708,8 K RON ▼ 11,9%
Datorii totale 486,8 K RON 404,6 K RON 395,7 K RON 319,6 K RON 605,6 K RON 1,51 M RON 1,94 M RON ▲ 28,6%
Lichiditate curentă 1,10 1,01 1,54 1,70 0,73 0,77 0,58 ▼ 24,9%
Marjă netă (%) -9,19 -13,66 14,85 4,44 12,65 40,16 3,33 ▼ 91,7%
Scor bonitate 49 49 90 67 68 78 50 ▼ 35,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (78,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate