N&M MYU COM SRL
Date generale
Adresă
România, Giurgiu, Sat Găiseni, Comuna Găiseni, Bufetului, 58, 87085
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.129.795 RON | 1.315.053 RON | 1.155.116 RON | 148.755 RON | 159.937 RON | 473.460 RON | 71.878 RON | 401.582 RON | 150.888 RON | 322.572 RON | 69.561 RON | 264.305 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 810.297 RON | 840.792 RON | 821.375 RON | 17.554 RON | 19.417 RON | 425.144 RON | 173.528 RON | 251.616 RON | 18.442 RON | 406.702 RON | 137.688 RON | 44.092 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (26)
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte
- 0142 Creșterea altor bovine
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
- 0146 Creșterea porcinelor
- 0147 Creșterea păsărilor
- 0148 Creșterea altor animale
- 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii
- 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
- 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Raport Economico-Financiar
2023–20241. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.62) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Grad ridicat de îndatorare: 95.7% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,13 M RON | 810,3 K RON |
| Venituri totale | 1,32 M RON | 840,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 1,16 M RON | 821,4 K RON |
| Rezultat net | 148,8 K RON | 17,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 490,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,62 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,28 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,17 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,05 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 5,89 |
| Durata stocaj (zile) | 62 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 18,38 |
| Durata încasare (zile) | 20 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 322,6 K RON | 473,5 K RON | 68,1% |
| 2024 | 406,7 K RON | 425,1 K RON | 95,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,13 M RON | 810,3 K RON | ▼ 28,3% |
| Rezultat net | 148,8 K RON | 17,6 K RON | ▼ 88,2% |
| Total active | 473,5 K RON | 425,1 K RON | ▼ 10,2% |
| Capitaluri proprii | 150,9 K RON | 18,4 K RON | ▼ 87,8% |
| Datorii totale | 322,6 K RON | 406,7 K RON | ▲ 26,1% |
| Lichiditate curentă | 1,24 | 0,62 | ▼ 50,3% |
| Marjă netă (%) | 13,17 | 2,17 | ▼ 83,5% |
| Scor bonitate | 72 | 36 | ▼ 50,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (17,6 K RON).
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 95.7% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (36/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.