Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NETWORK CONNECTIONS PROJECT SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, BUCUREŞTI, 24, 35, D, 3, 10, CARTIER CALEA BUCUREŞTI
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.123.265 RON | 1.130.221 RON | 803.172 RON | 315.747 RON | 327.049 RON | 397.906 RON | 113.854 RON | 284.052 RON | 316.047 RON | 81.859 RON | 15.318 RON | 153.183 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2020 | 750.863 RON | 752.973 RON | 519.933 RON | 225.920 RON | 233.040 RON | 256.543 RON | 117.878 RON | 138.665 RON | 226.220 RON | 30.323 RON | 25.842 RON | 6.273 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2021 | 1.029.897 RON | 1.030.725 RON | 712.007 RON | 308.617 RON | 318.718 RON | 546.471 RON | 186.069 RON | 360.402 RON | 308.977 RON | 237.494 RON | 108.023 RON | 125.534 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2022 | 2.875.750 RON | 2.942.334 RON | 2.102.352 RON | 811.462 RON | 839.982 RON | 1.566.116 RON | 294.286 RON | 1.271.830 RON | 811.822 RON | 754.294 RON | 936.844 RON | 234.105 RON | 0 RON | 0 RON | 10 |
| 2023 | 3.351.404 RON | 3.922.428 RON | 2.999.574 RON | 851.726 RON | 922.854 RON | 2.328.798 RON | 783.790 RON | 1.545.008 RON | 852.086 RON | 1.477.206 RON | 858.733 RON | 84.091 RON | 0 RON | 494 RON | 10 |
| 2024 | 3.414.995 RON | 3.677.916 RON | 2.967.451 RON | 581.142 RON | 710.465 RON | 2.654.622 RON | 1.363.764 RON | 1.290.858 RON | 581.502 RON | 2.067.307 RON | 639.987 RON | 280.674 RON | 22.313 RON | 16.500 RON | 9 |
| 2025 | 4.990.174 RON | 4.999.807 RON | 4.083.981 RON | 755.916 RON | 915.826 RON | 2.424.227 RON | 1.187.612 RON | 1.236.615 RON | 756.276 RON | 1.663.323 RON | 860.505 RON | 170.860 RON | 15.937 RON | 11.309 RON | 9 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (19)
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 3516 Depozitarea energiei electrice
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 5210 Depozitări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4321 — Lucrări de instalații electrice
Top format din 252 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.74) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,12 M RON | 750,9 K RON | 1,03 M RON | 2,88 M RON | 3,35 M RON | 3,41 M RON | 4,99 M RON |
| Venituri totale | 1,13 M RON | 753,0 K RON | 1,03 M RON | 2,94 M RON | 3,92 M RON | 3,68 M RON | 5,00 M RON |
| Cheltuieli totale | 803,2 K RON | 519,9 K RON | 712,0 K RON | 2,10 M RON | 3,00 M RON | 2,97 M RON | 4,08 M RON |
| Rezultat net | 315,7 K RON | 225,9 K RON | 308,6 K RON | 811,5 K RON | 851,7 K RON | 581,1 K RON | 755,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,26 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,74 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,23 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,12 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,46 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 5,80 |
| Durata stocaj (zile) | 63 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 29,21 |
| Durata încasare (zile) | 13 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 81,9 K RON | 397,9 K RON | 20,6% |
| 2020 | 30,3 K RON | 256,5 K RON | 11,8% |
| 2021 | 237,5 K RON | 546,5 K RON | 43,5% |
| 2022 | 754,3 K RON | 1,57 M RON | 48,2% |
| 2023 | 1,48 M RON | 2,33 M RON | 63,4% |
| 2024 | 2,07 M RON | 2,65 M RON | 77,9% |
| 2025 | 1,66 M RON | 2,42 M RON | 68,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,12 M RON | 750,9 K RON | 1,03 M RON | 2,88 M RON | 3,35 M RON | 3,41 M RON | 4,99 M RON | ▲ 46,1% |
| Rezultat net | 315,7 K RON | 225,9 K RON | 308,6 K RON | 811,5 K RON | 851,7 K RON | 581,1 K RON | 755,9 K RON | ▲ 30,1% |
| Total active | 397,9 K RON | 256,5 K RON | 546,5 K RON | 1,57 M RON | 2,33 M RON | 2,65 M RON | 2,42 M RON | ▼ 8,7% |
| Capitaluri proprii | 316,0 K RON | 226,2 K RON | 309,0 K RON | 811,8 K RON | 852,1 K RON | 581,5 K RON | 756,3 K RON | ▲ 30,1% |
| Datorii totale | 81,9 K RON | 30,3 K RON | 237,5 K RON | 754,3 K RON | 1,48 M RON | 2,07 M RON | 1,66 M RON | ▼ 19,5% |
| Lichiditate curentă | 3,47 | 4,57 | 1,52 | 1,69 | 1,05 | 0,62 | 0,74 | ▲ 19,1% |
| Marjă netă (%) | 28,11 | 30,09 | 29,97 | 28,22 | 25,41 | 17,02 | 15,15 | ▼ 11,0% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 90 | 95 | 80 | 53 | 78 | ▲ 47,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (755,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,26 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.