Publicitate

TIMVET MEDICAL SRL

CUI: 31943453 J2013001140220 SRL Iaşi, Sat Ţibăneşti, Comuna Ţibăneşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 31943453
Cod înmatriculare J2013001140220
EUID ROONRC.J2013001140220
Data înmatriculării 2013-07-01
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Iaşi, Sat Ţibăneşti, Comuna Ţibăneşti, FABRICII, 4, Parter, 707545, corp clădire C1

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Sat Ţibăneşti, Comuna Ţibăneşti
Stradă: FABRICII
Număr: 4
Etaj: Parter
Cod poștal: 707545
Completare adresă: corp clădire C1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 267.220 RON 314.368 RON 221.299 RON 90.796 RON 93.069 RON 410.050 RON 353.430 RON 56.620 RON 393.110 RON 18.063 RON 2.094 RON 28.669 RON 0 RON 1.123 RON 2
2024 327.447 RON 327.449 RON 187.964 RON 117.264 RON 139.485 RON 519.177 RON 365.776 RON 153.401 RON 492.030 RON 27.267 RON 23.182 RON 67.328 RON 0 RON 120 RON 2
2025 310.147 RON 357.961 RON 276.828 RON 69.577 RON 81.133 RON 579.261 RON 434.456 RON 144.805 RON 472.718 RON 106.942 RON 28.722 RON 35.664 RON 0 RON 399 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

TIMOFTE COSTICĂ
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (8)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 172 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
310,1 K RON
Rezultat Net 2025
69,6 K RON
Total Active 2025
579,3 K RON
Scor Bonitate
70/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 70/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 267,2 K RON 327,4 K RON 310,1 K RON
Venituri totale 314,4 K RON 327,4 K RON 358,0 K RON
Cheltuieli totale 221,3 K RON 188,0 K RON 276,8 K RON
Rezultat net 90,8 K RON 117,3 K RON 69,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 344,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,35 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,09 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,75 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 5,42 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate434,5 K RON (75%)
Active circulante144,8 K RON (25%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri28,7 K RON
Creanțe35,7 K RON
Numerar80,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 10,80
Durata stocaj (zile) 34
Rotație creanțe (ori/an) 8,70
Durata încasare (zile) 42

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
26,2%
Marjă netă
22,4%
ROA
12,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 18,1 K RON 410,1 K RON 4,4%
2024 27,3 K RON 519,2 K RON 5,3%
2025 106,9 K RON 579,3 K RON 18,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

70
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 267,2 K RON 327,4 K RON 310,1 K RON ▼ 5,3%
Rezultat net 90,8 K RON 117,3 K RON 69,6 K RON ▼ 40,7%
Total active 410,1 K RON 519,2 K RON 579,3 K RON ▲ 11,6%
Capitaluri proprii 393,1 K RON 492,0 K RON 472,7 K RON ▼ 3,9%
Datorii totale 18,1 K RON 27,3 K RON 106,9 K RON ▲ 292,2%
Lichiditate curentă 3,13 5,63 1,35 ▼ 75,9%
Marjă netă (%) 33,98 35,81 22,43 ▼ 37,4%
Scor bonitate 87 100 70 ▼ 30,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (69,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 344,5 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate