Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ELECTROPROD TIM SRL
Date generale
Adresă
România, Timiş, Municipiul Timişoara, ENRIC BAADER, 13, 300072, MANSARDĂ, BIROU, CAM. 20, 21, 22, 23, SPAȚIUL NR. 8, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 2.135.022 RON | 2.135.026 RON | 1.818.387 RON | 298.048 RON | 316.639 RON | 719.718 RON | 115.289 RON | 604.429 RON | 298.528 RON | 422.060 RON | 51.228 RON | 407.824 RON | 0 RON | 870 RON | 4 |
| 2020 | 1.827.121 RON | 1.827.161 RON | 1.922.797 RON | −110.358 RON | −95.636 RON | 735.830 RON | 134.451 RON | 601.379 RON | 17.439 RON | 718.391 RON | 13.580 RON | 457.380 RON | 0 RON | 0 RON | 10 |
| 2021 | 2.576.227 RON | 2.583.000 RON | 2.285.127 RON | 272.046 RON | 297.873 RON | 945.816 RON | 306.231 RON | 639.585 RON | 162.168 RON | 783.648 RON | 26.058 RON | 587.385 RON | 0 RON | 0 RON | 14 |
| 2022 | 2.642.925 RON | 2.869.276 RON | 2.757.197 RON | 88.815 RON | 112.079 RON | 2.205.256 RON | 227.771 RON | 1.977.485 RON | 111.930 RON | 2.093.326 RON | 235.602 RON | 1.738.032 RON | 0 RON | 0 RON | 12 |
| 2023 | 5.278.630 RON | 5.300.515 RON | 5.068.275 RON | 131.088 RON | 232.240 RON | 2.283.409 RON | 184.726 RON | 2.098.683 RON | 131.568 RON | 2.154.962 RON | 33.795 RON | 2.026.677 RON | 0 RON | 3.121 RON | 15 |
| 2024 | 4.257.168 RON | 4.257.427 RON | 3.425.113 RON | 692.317 RON | 832.314 RON | 2.660.401 RON | 168.045 RON | 2.492.356 RON | 823.885 RON | 1.840.199 RON | 38.982 RON | 2.384.348 RON | 0 RON | 3.683 RON | 15 |
| 2025 | 3.882.399 RON | 4.329.528 RON | 4.240.760 RON | 55.448 RON | 88.768 RON | 3.093.585 RON | 255.635 RON | 2.837.950 RON | 879.333 RON | 2.220.939 RON | 421.881 RON | 2.280.958 RON | 0 RON | 6.687 RON | 18 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (16)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4674 Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8020 Activităţi de servicii privind sistemele de securizare
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 1,067 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,14 M RON | 1,83 M RON | 2,58 M RON | 2,64 M RON | 5,28 M RON | 4,26 M RON | 3,88 M RON |
| Venituri totale | 2,14 M RON | 1,83 M RON | 2,58 M RON | 2,87 M RON | 5,30 M RON | 4,26 M RON | 4,33 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,82 M RON | 1,92 M RON | 2,29 M RON | 2,76 M RON | 5,07 M RON | 3,43 M RON | 4,24 M RON |
| Rezultat net | 298,0 K RON | −110,4 K RON | 272,0 K RON | 88,8 K RON | 131,1 K RON | 692,3 K RON | 55,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,06 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,28 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,09 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,06 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,39 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 9,20 |
| Durata stocaj (zile) | 40 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,70 |
| Durata încasare (zile) | 214 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 422,1 K RON | 719,7 K RON | 58,6% |
| 2020 | 718,4 K RON | 735,8 K RON | 97,6% |
| 2021 | 783,6 K RON | 945,8 K RON | 82,9% |
| 2022 | 2,09 M RON | 2,21 M RON | 94,9% |
| 2023 | 2,15 M RON | 2,28 M RON | 94,4% |
| 2024 | 1,84 M RON | 2,66 M RON | 69,2% |
| 2025 | 2,22 M RON | 3,09 M RON | 71,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,14 M RON | 1,83 M RON | 2,58 M RON | 2,64 M RON | 5,28 M RON | 4,26 M RON | 3,88 M RON | ▼ 8,8% |
| Rezultat net | 298,0 K RON | −110,4 K RON | 272,0 K RON | 88,8 K RON | 131,1 K RON | 692,3 K RON | 55,4 K RON | ▼ 92,0% |
| Total active | 719,7 K RON | 735,8 K RON | 945,8 K RON | 2,21 M RON | 2,28 M RON | 2,66 M RON | 3,09 M RON | ▲ 16,3% |
| Capitaluri proprii | 298,5 K RON | 17,4 K RON | 162,2 K RON | 111,9 K RON | 131,6 K RON | 823,9 K RON | 879,3 K RON | ▲ 6,7% |
| Datorii totale | 422,1 K RON | 718,4 K RON | 783,6 K RON | 2,09 M RON | 2,15 M RON | 1,84 M RON | 2,22 M RON | ▲ 20,7% |
| Lichiditate curentă | 1,43 | 0,84 | 0,82 | 0,94 | 0,97 | 1,35 | 1,28 | ▼ 5,7% |
| Marjă netă (%) | 13,96 | -6,04 | 10,56 | 3,36 | 2,48 | 16,26 | 1,43 | ▼ 91,2% |
| Scor bonitate | 72 | 23 | 68 | 43 | 56 | 80 | 50 | ▼ 37,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (55,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,06 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.