Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FOOD SOLUTION ACG SRL
Date generale
Adresă
România, Dolj, Municipiul Craiova, DR. NICOLAE IONESCU SISEŞTI, 12, I82, 1, 3, 13
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 637.462 RON | 638.856 RON | 579.598 RON | 52.870 RON | 59.258 RON | 146.000 RON | 56.912 RON | 89.088 RON | 53.110 RON | 92.890 RON | 10.055 RON | 45.361 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2020 | 406.805 RON | 440.973 RON | 422.469 RON | 15.574 RON | 18.504 RON | 116.224 RON | 36.375 RON | 79.849 RON | 48.684 RON | 67.540 RON | 53.558 RON | 2.136 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2021 | 616.825 RON | 616.825 RON | 535.333 RON | 77.165 RON | 81.492 RON | 111.975 RON | 16.278 RON | 95.697 RON | 77.408 RON | 34.567 RON | 15.956 RON | 1.308 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2022 | 581.641 RON | 590.135 RON | 657.302 RON | −72.321 RON | −67.167 RON | 47.115 RON | 3.746 RON | 43.369 RON | 5.088 RON | 42.027 RON | 41.190 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2023 | 984.414 RON | 984.414 RON | 917.557 RON | 57.210 RON | 66.857 RON | 97.561 RON | 3.325 RON | 94.236 RON | 57.450 RON | 40.111 RON | 47.864 RON | 42.328 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2024 | 1.464.683 RON | 1.506.715 RON | 1.303.698 RON | 168.997 RON | 203.017 RON | 347.206 RON | 151.024 RON | 196.182 RON | 169.331 RON | 177.875 RON | 25.140 RON | 129.213 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2025 | 1.556.489 RON | 1.557.520 RON | 1.402.162 RON | 132.798 RON | 155.358 RON | 307.335 RON | 114.851 RON | 192.484 RON | 133.902 RON | 173.433 RON | 56.726 RON | 99.457 RON | 0 RON | 0 RON | 10 |
Reprezentanți și administratori (3)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Dolj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5611 — Restaurante
Top format din 133 companii din județul Dolj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 637,5 K RON | 406,8 K RON | 616,8 K RON | 581,6 K RON | 984,4 K RON | 1,46 M RON | 1,56 M RON |
| Venituri totale | 638,9 K RON | 441,0 K RON | 616,8 K RON | 590,1 K RON | 984,4 K RON | 1,51 M RON | 1,56 M RON |
| Cheltuieli totale | 579,6 K RON | 422,5 K RON | 535,3 K RON | 657,3 K RON | 917,6 K RON | 1,30 M RON | 1,40 M RON |
| Rezultat net | 52,9 K RON | 15,6 K RON | 77,2 K RON | −72,3 K RON | 57,2 K RON | 169,0 K RON | 132,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,64 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,11 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,78 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,21 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,77 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 27,44 |
| Durata stocaj (zile) | 13 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 15,65 |
| Durata încasare (zile) | 23 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 92,9 K RON | 146,0 K RON | 63,6% |
| 2020 | 67,5 K RON | 116,2 K RON | 58,1% |
| 2021 | 34,6 K RON | 112,0 K RON | 30,9% |
| 2022 | 42,0 K RON | 47,1 K RON | 89,2% |
| 2023 | 40,1 K RON | 97,6 K RON | 41,1% |
| 2024 | 177,9 K RON | 347,2 K RON | 51,2% |
| 2025 | 173,4 K RON | 307,3 K RON | 56,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 637,5 K RON | 406,8 K RON | 616,8 K RON | 581,6 K RON | 984,4 K RON | 1,46 M RON | 1,56 M RON | ▲ 6,3% |
| Rezultat net | 52,9 K RON | 15,6 K RON | 77,2 K RON | −72,3 K RON | 57,2 K RON | 169,0 K RON | 132,8 K RON | ▼ 21,4% |
| Total active | 146,0 K RON | 116,2 K RON | 112,0 K RON | 47,1 K RON | 97,6 K RON | 347,2 K RON | 307,3 K RON | ▼ 11,5% |
| Capitaluri proprii | 53,1 K RON | 48,7 K RON | 77,4 K RON | 5,1 K RON | 57,5 K RON | 169,3 K RON | 133,9 K RON | ▼ 20,9% |
| Datorii totale | 92,9 K RON | 67,5 K RON | 34,6 K RON | 42,0 K RON | 40,1 K RON | 177,9 K RON | 173,4 K RON | ▼ 2,5% |
| Lichiditate curentă | 0,96 | 1,18 | 2,77 | 1,03 | 2,35 | 1,10 | 1,11 | ▲ 0,6% |
| Marjă netă (%) | 8,29 | 3,83 | 12,51 | -12,43 | 5,81 | 11,54 | 8,53 | ▼ 26,1% |
| Scor bonitate | 60 | 62 | 100 | 37 | 95 | 80 | 75 | ▼ 6,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (132,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,64 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.