Publicitate

BETA CONSTRUCT MAR S.R.L.

CUI: 31706171 J2013001602234 SRL Ilfov, Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 31706171
Cod înmatriculare J2013001602234
EUID ROONRC.J2013001602234
Data înmatriculării 2013-05-29
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Ilfov, Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti, DRUMUL FERMEI, 16B, 77085

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti
Stradă: DRUMUL FERMEI
Număr: 16B
Cod poștal: 77085

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 36.712 RON 36.712 RON 71.062 RON −34.717 RON −34.350 RON 9.999 RON 5.725 RON 4.274 RON −35.433 RON 45.529 RON 0 RON 2.788 RON 0 RON 97 RON 1
2024 71.885 RON 71.885 RON 75.768 RON −4.603 RON −3.883 RON 10.282 RON 2.258 RON 8.024 RON −40.035 RON 50.345 RON 0 RON 6.219 RON 0 RON 28 RON 1
2025 761.427 RON 761.427 RON 283.118 RON 455.994 RON 478.309 RON 459.525 RON 195.144 RON 264.381 RON 415.959 RON 46.210 RON 0 RON 5.982 RON 0 RON 2.644 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

SINDIE MIHAELA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,998 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
761,4 K RON
Rezultat Net 2025
456,0 K RON
Total Active 2025
459,5 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 36,7 K RON 71,9 K RON 761,4 K RON
Venituri totale 36,7 K RON 71,9 K RON 761,4 K RON
Cheltuieli totale 71,1 K RON 75,8 K RON 283,1 K RON
Rezultat net −34,7 K RON −4,6 K RON 456,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,01 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,72 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 5,72 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 5,59 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 9,94 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate195,1 K RON (42.5%)
Active circulante264,4 K RON (57.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe6,0 K RON
Numerar258,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 127,29
Durata încasare (zile) 3

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
62,8%
Marjă netă
59,9%
ROA
99,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 45,5 K RON 10,0 K RON 455,3%
2024 50,3 K RON 10,3 K RON 489,6%
2025 46,2 K RON 459,5 K RON 10,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 36,7 K RON 71,9 K RON 761,4 K RON ▲ 959,2%
Rezultat net −34,7 K RON −4,6 K RON 456,0 K RON ▲ 10.006,5%
Total active 10,0 K RON 10,3 K RON 459,5 K RON ▲ 4.369,2%
Capitaluri proprii −35,4 K RON −40,0 K RON 416,0 K RON ▲ 1.139,0%
Datorii totale 45,5 K RON 50,3 K RON 46,2 K RON ▼ 8,2%
Lichiditate curentă 0,09 0,16 5,72 ▲ 3.489,3%
Marjă netă (%) -94,57 -6,40 59,89 ▲ 1.035,8%
Scor bonitate 19 32 100 ▲ 212,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (456,0 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (5.72), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,01 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate