Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MIHEVARO IMPEX SRL
Date generale
Adresă
România, Dolj, Sat Scăeşti, Comuna Scăeşti, 847, 207515
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 121.283 RON | 56.350 RON | 182.350 RON | −126.984 RON | −126.000 RON | 312.125 RON | 179.852 RON | 132.273 RON | −188.214 RON | 220.272 RON | 0 RON | 114.279 RON | 280.067 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 245.525 RON | 412.269 RON | 321.477 RON | 88.682 RON | 90.792 RON | 464.541 RON | 69.539 RON | 395.002 RON | −99.532 RON | 284.006 RON | 166.744 RON | 214.760 RON | 280.067 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 337.656 RON | 391.569 RON | 279.915 RON | 109.016 RON | 111.654 RON | 548.557 RON | 40.371 RON | 508.186 RON | −15.516 RON | 284.006 RON | 220.658 RON | 114.688 RON | 280.067 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 230.979 RON | 234.333 RON | 289.101 RON | −57.142 RON | −54.768 RON | 502.014 RON | 36.681 RON | 465.333 RON | −72.658 RON | 294.605 RON | 159.018 RON | 148.527 RON | 280.067 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 152.949 RON | 444.513 RON | 210.811 RON | 232.172 RON | 233.702 RON | 759.835 RON | 32.361 RON | 727.474 RON | 159.514 RON | 320.254 RON | 411.551 RON | 181.019 RON | 280.067 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 132.538 RON | −50.642 RON | 225.568 RON | −276.210 RON | −276.210 RON | 513.707 RON | 46.985 RON | 466.722 RON | −116.696 RON | 350.336 RON | 115.091 RON | 219.953 RON | 280.067 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 145.308 RON | 459.852 RON | 344.873 RON | 114.979 RON | 114.979 RON | 668.672 RON | 38.998 RON | 629.674 RON | −1.716 RON | 390.321 RON | 303.835 RON | 187.431 RON | 280.067 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Dolj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0161 — Activități auxiliare pentru producția vegetală
Top format din 46 companii din județul Dolj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−1.716 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 121,3 K RON | 245,5 K RON | 337,7 K RON | 231,0 K RON | 152,9 K RON | 132,5 K RON | 145,3 K RON |
| Venituri totale | 56,4 K RON | 412,3 K RON | 391,6 K RON | 234,3 K RON | 444,5 K RON | −50,6 K RON | 459,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 182,4 K RON | 321,5 K RON | 279,9 K RON | 289,1 K RON | 210,8 K RON | 225,6 K RON | 344,9 K RON |
| Rezultat net | −127,0 K RON | 88,7 K RON | 109,0 K RON | −57,1 K RON | 232,2 K RON | −276,2 K RON | 115,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 146,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,61 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,83 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,35 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,71 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,48 |
| Durata stocaj (zile) | 763 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,78 |
| Durata încasare (zile) | 471 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 220,3 K RON | 312,1 K RON | 70,6% |
| 2020 | 284,0 K RON | 464,5 K RON | 61,1% |
| 2021 | 284,0 K RON | 548,6 K RON | 51,8% |
| 2022 | 294,6 K RON | 502,0 K RON | 58,7% |
| 2023 | 320,3 K RON | 759,8 K RON | 42,2% |
| 2024 | 350,3 K RON | 513,7 K RON | 68,2% |
| 2025 | 390,3 K RON | 668,7 K RON | 58,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 121,3 K RON | 245,5 K RON | 337,7 K RON | 231,0 K RON | 152,9 K RON | 132,5 K RON | 145,3 K RON | ▲ 9,6% |
| Rezultat net | −127,0 K RON | 88,7 K RON | 109,0 K RON | −57,1 K RON | 232,2 K RON | −276,2 K RON | 115,0 K RON | ▲ 141,6% |
| Total active | 312,1 K RON | 464,5 K RON | 548,6 K RON | 502,0 K RON | 759,8 K RON | 513,7 K RON | 668,7 K RON | ▲ 30,2% |
| Capitaluri proprii | −188,2 K RON | −99,5 K RON | −15,5 K RON | −72,7 K RON | 159,5 K RON | −116,7 K RON | −1,7 K RON | ▲ 98,5% |
| Datorii totale | 220,3 K RON | 284,0 K RON | 284,0 K RON | 294,6 K RON | 320,3 K RON | 350,3 K RON | 390,3 K RON | ▲ 11,4% |
| Lichiditate curentă | 0,60 | 1,39 | 1,79 | 1,58 | 2,27 | 1,33 | 1,61 | ▲ 21,1% |
| Marjă netă (%) | -104,70 | 36,12 | 32,29 | -24,74 | 151,80 | -208,40 | 79,13 | ▲ 138,0% |
| Scor bonitate | 24 | 67 | 72 | 29 | 85 | 24 | 72 | ▲ 200,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (115,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 146,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.