Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RALEX CONSULT INVEST SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, BUCUREŞTII NOI, 74, A11, A, 6, 26, 12365, 1, Cam.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.801.980 RON | 1.802.067 RON | 1.395.227 RON | 388.819 RON | 406.840 RON | 2.014.869 RON | 156.345 RON | 1.858.524 RON | 1.169.386 RON | 845.483 RON | 73.476 RON | 982.041 RON | 0 RON | 0 RON | 10 |
| 2020 | 1.892.681 RON | 1.908.728 RON | 1.853.657 RON | 36.655 RON | 55.071 RON | 2.796.831 RON | 138.263 RON | 2.658.568 RON | 1.206.041 RON | 1.590.790 RON | 549.796 RON | 867.791 RON | 0 RON | 0 RON | 13 |
| 2021 | 3.138.599 RON | 3.163.712 RON | 2.449.179 RON | 685.111 RON | 714.533 RON | 2.806.077 RON | 145.750 RON | 2.660.327 RON | 1.891.152 RON | 914.925 RON | 254.909 RON | 937.465 RON | 0 RON | 0 RON | 14 |
| 2022 | 3.009.360 RON | 3.010.282 RON | 2.908.288 RON | 76.097 RON | 101.994 RON | 2.797.765 RON | 33.007 RON | 2.764.758 RON | 1.540.051 RON | 1.257.714 RON | 40.627 RON | 1.063.794 RON | 0 RON | 0 RON | 9 |
| 2023 | 3.464.039 RON | 3.464.039 RON | 2.455.068 RON | 980.891 RON | 1.008.971 RON | 2.968.129 RON | 51.008 RON | 2.917.121 RON | 2.130.937 RON | 837.192 RON | 510.236 RON | 1.261.751 RON | 0 RON | 0 RON | 15 |
| 2024 | 4.548.015 RON | 4.561.298 RON | 4.481.364 RON | 51.278 RON | 79.934 RON | 3.354.231 RON | 75.839 RON | 3.278.392 RON | 2.182.215 RON | 1.172.103 RON | 216.552 RON | 1.368.405 RON | 0 RON | 87 RON | 17 |
| 2025 | 4.845.040 RON | 4.856.190 RON | 4.335.992 RON | 425.135 RON | 520.198 RON | 3.401.040 RON | 174.074 RON | 3.226.966 RON | 2.312.149 RON | 1.088.891 RON | 12.542 RON | 1.190.342 RON | 0 RON | 0 RON | 20 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (20)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5224 Manipulări
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4333 — Lucrări de pardosire și placare a pereților
Top format din 384 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,80 M RON | 1,89 M RON | 3,14 M RON | 3,01 M RON | 3,46 M RON | 4,55 M RON | 4,85 M RON |
| Venituri totale | 1,80 M RON | 1,91 M RON | 3,16 M RON | 3,01 M RON | 3,46 M RON | 4,56 M RON | 4,86 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,40 M RON | 1,85 M RON | 2,45 M RON | 2,91 M RON | 2,46 M RON | 4,48 M RON | 4,34 M RON |
| Rezultat net | 388,8 K RON | 36,7 K RON | 685,1 K RON | 76,1 K RON | 980,9 K RON | 51,3 K RON | 425,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,35 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,96 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,95 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,86 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,12 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 386,31 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,07 |
| Durata încasare (zile) | 90 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 845,5 K RON | 2,01 M RON | 42,0% |
| 2020 | 1,59 M RON | 2,80 M RON | 56,9% |
| 2021 | 914,9 K RON | 2,81 M RON | 32,6% |
| 2022 | 1,26 M RON | 2,80 M RON | 45,0% |
| 2023 | 837,2 K RON | 2,97 M RON | 28,2% |
| 2024 | 1,17 M RON | 3,35 M RON | 34,9% |
| 2025 | 1,09 M RON | 3,40 M RON | 32,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,80 M RON | 1,89 M RON | 3,14 M RON | 3,01 M RON | 3,46 M RON | 4,55 M RON | 4,85 M RON | ▲ 6,5% |
| Rezultat net | 388,8 K RON | 36,7 K RON | 685,1 K RON | 76,1 K RON | 980,9 K RON | 51,3 K RON | 425,1 K RON | ▲ 729,1% |
| Total active | 2,01 M RON | 2,80 M RON | 2,81 M RON | 2,80 M RON | 2,97 M RON | 3,35 M RON | 3,40 M RON | ▲ 1,4% |
| Capitaluri proprii | 1,17 M RON | 1,21 M RON | 1,89 M RON | 1,54 M RON | 2,13 M RON | 2,18 M RON | 2,31 M RON | ▲ 6,0% |
| Datorii totale | 845,5 K RON | 1,59 M RON | 914,9 K RON | 1,26 M RON | 837,2 K RON | 1,17 M RON | 1,09 M RON | ▼ 7,1% |
| Lichiditate curentă | 2,20 | 1,67 | 2,91 | 2,20 | 3,48 | 2,80 | 2,96 | ▲ 6,0% |
| Marjă netă (%) | 21,58 | 1,94 | 21,83 | 2,53 | 28,32 | 1,13 | 8,77 | ▲ 676,1% |
| Scor bonitate | 87 | 67 | 100 | 70 | 100 | 77 | 95 | ▲ 23,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (425,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.96), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,35 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.