Publicitate

NOVO CLASS SRL

CUI: 32279559 J2013002908122 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 32279559
Cod înmatriculare J2013002908122
EUID ROONRC.J2013002908122
Data înmatriculării 2013-09-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani
Salariați (2025) 46 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Bună Ziua, 12, Corp D1, S+E2, 6, 400498

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: Bună Ziua
Număr: 12
Bloc: Corp D1
Etaj: S+E2
Apartament: 6
Cod poștal: 400498

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 2.314.794 RON 2.316.336 RON 1.446.714 RON 846.463 RON 869.622 RON 1.577.506 RON 350.552 RON 1.226.954 RON 846.663 RON 730.843 RON 14.898 RON 972.539 RON 0 RON 0 RON 22
2024 3.068.667 RON 3.068.928 RON 2.115.000 RON 803.317 RON 953.928 RON 1.695.756 RON 294.401 RON 1.401.355 RON 803.557 RON 892.199 RON 14.920 RON 1.153.882 RON 0 RON 0 RON 31
2025 4.334.132 RON 4.334.104 RON 3.519.423 RON 699.396 RON 814.681 RON 2.382.381 RON 625.610 RON 1.756.771 RON 699.636 RON 1.682.745 RON 14.920 RON 1.178.924 RON 0 RON 0 RON 46

Reprezentanți și administratori (2)

BERINDEAN DENIS-RĂZVAN
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului
PINTEA CĂTĂLIN
administrator
Maramureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (12)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 397 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
4,33 M RON
Rezultat Net 2025
699,4 K RON
Total Active 2025
2,38 M RON
Scor Bonitate
67/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 67/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 2,31 M RON 3,07 M RON 4,33 M RON
Venituri totale 2,32 M RON 3,07 M RON 4,33 M RON
Cheltuieli totale 1,45 M RON 2,12 M RON 3,52 M RON
Rezultat net 846,5 K RON 803,3 K RON 699,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,26 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,04 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,04 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,33 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,42 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate625,6 K RON (26.3%)
Active circulante1,76 M RON (73.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri14,9 K RON
Creanțe1,18 M RON
Numerar562,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 290,49
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 3,68
Durata încasare (zile) 99

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
18,8%
Marjă netă
16,1%
ROA
29,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 730,8 K RON 1,58 M RON 46,3%
2024 892,2 K RON 1,70 M RON 52,6%
2025 1,68 M RON 2,38 M RON 70,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

67
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 2,31 M RON 3,07 M RON 4,33 M RON ▲ 41,2%
Rezultat net 846,5 K RON 803,3 K RON 699,4 K RON ▼ 12,9%
Total active 1,58 M RON 1,70 M RON 2,38 M RON ▲ 40,5%
Capitaluri proprii 846,7 K RON 803,6 K RON 699,6 K RON ▼ 12,9%
Datorii totale 730,8 K RON 892,2 K RON 1,68 M RON ▲ 88,6%
Lichiditate curentă 1,68 1,57 1,04 ▼ 33,5%
Marjă netă (%) 36,57 26,18 16,14 ▼ 38,3%
Scor bonitate 82 77 67 ▼ 13,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (699,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,26 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate