Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MINE CONSULTING MEDIA BUSINESS SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, CIREŞULUI, 14, 1, 1, 5, 77086
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 90.606 RON | 90.606 RON | 28.879 RON | 59.009 RON | 61.727 RON | 60.737 RON | 2.917 RON | 57.820 RON | 59.249 RON | 1.488 RON | 0 RON | 33.200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 84.707 RON | 94.385 RON | 19.152 RON | 72.908 RON | 75.233 RON | 115.451 RON | 14.299 RON | 101.152 RON | 112.157 RON | 3.294 RON | 0 RON | 924 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 40.368 RON | 40.368 RON | 20.678 RON | 18.503 RON | 19.690 RON | 18.819 RON | 6.617 RON | 12.202 RON | 18.743 RON | 76 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 73.648 RON | 73.648 RON | 15.092 RON | 56.634 RON | 58.556 RON | 57.259 RON | 2.111 RON | 55.148 RON | 56.874 RON | 385 RON | 0 RON | 13.000 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 1.079.223 RON | 1.087.332 RON | 159.401 RON | 917.276 RON | 927.931 RON | 1.147.734 RON | 199.651 RON | 948.083 RON | 917.516 RON | 230.471 RON | 0 RON | 326.905 RON | 0 RON | 253 RON | 1 |
| 2024 | 522.680 RON | 540.062 RON | 446.894 RON | 82.172 RON | 93.168 RON | 385.231 RON | 184.278 RON | 200.953 RON | 82.412 RON | 302.819 RON | 6.403 RON | 158.707 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 396.882 RON | 396.899 RON | 282.157 RON | 109.472 RON | 114.742 RON | 231.317 RON | 102.148 RON | 129.169 RON | 127.237 RON | 104.080 RON | 6.403 RON | 100.912 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5911 — Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Top format din 494 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 90,6 K RON | 84,7 K RON | 40,4 K RON | 73,6 K RON | 1,08 M RON | 522,7 K RON | 396,9 K RON |
| Venituri totale | 90,6 K RON | 94,4 K RON | 40,4 K RON | 73,6 K RON | 1,09 M RON | 540,1 K RON | 396,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 28,9 K RON | 19,2 K RON | 20,7 K RON | 15,1 K RON | 159,4 K RON | 446,9 K RON | 282,2 K RON |
| Rezultat net | 59,0 K RON | 72,9 K RON | 18,5 K RON | 56,6 K RON | 917,3 K RON | 82,2 K RON | 109,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 731,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,24 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,18 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,21 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,22 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 61,98 |
| Durata stocaj (zile) | 6 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,93 |
| Durata încasare (zile) | 93 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,5 K RON | 60,7 K RON | 2,5% |
| 2020 | 3,3 K RON | 115,5 K RON | 2,9% |
| 2021 | 76 RON | 18,8 K RON | 0,4% |
| 2022 | 385 RON | 57,3 K RON | 0,7% |
| 2023 | 230,5 K RON | 1,15 M RON | 20,1% |
| 2024 | 302,8 K RON | 385,2 K RON | 78,6% |
| 2025 | 104,1 K RON | 231,3 K RON | 45,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 90,6 K RON | 84,7 K RON | 40,4 K RON | 73,6 K RON | 1,08 M RON | 522,7 K RON | 396,9 K RON | ▼ 24,1% |
| Rezultat net | 59,0 K RON | 72,9 K RON | 18,5 K RON | 56,6 K RON | 917,3 K RON | 82,2 K RON | 109,5 K RON | ▲ 33,2% |
| Total active | 60,7 K RON | 115,5 K RON | 18,8 K RON | 57,3 K RON | 1,15 M RON | 385,2 K RON | 231,3 K RON | ▼ 40,0% |
| Capitaluri proprii | 59,2 K RON | 112,2 K RON | 18,7 K RON | 56,9 K RON | 917,5 K RON | 82,4 K RON | 127,2 K RON | ▲ 54,4% |
| Datorii totale | 1,5 K RON | 3,3 K RON | 76 RON | 385 RON | 230,5 K RON | 302,8 K RON | 104,1 K RON | ▼ 65,6% |
| Lichiditate curentă | 38,86 | 30,71 | 160,55 | 143,24 | 4,11 | 0,66 | 1,24 | ▲ 87,0% |
| Marjă netă (%) | 65,13 | 86,07 | 45,84 | 76,90 | 84,99 | 15,72 | 27,58 | ▲ 75,4% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 87 | 95 | 95 | 53 | 85 | ▲ 60,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (109,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 731,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.