Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NAZZARINO DENTAL CLINIC SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, DRUMUL BINELUI, 37, 4, 10 ŞI 11, 4, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 595.953 RON | 598.353 RON | 591.604 RON | 765 RON | 6.749 RON | 1.903.499 RON | 1.819.367 RON | 84.132 RON | 66.221 RON | 1.837.278 RON | 60.242 RON | 19.320 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2020 | 605.319 RON | 608.569 RON | 749.800 RON | −146.234 RON | −141.231 RON | 1.821.465 RON | 1.682.460 RON | 139.005 RON | −80.014 RON | 1.901.479 RON | 104.488 RON | 25.621 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2021 | 797.389 RON | 797.867 RON | 812.163 RON | −22.477 RON | −14.296 RON | 2.048.869 RON | 2.005.342 RON | 43.527 RON | −92.509 RON | 2.135.133 RON | 2.571 RON | 1.657 RON | 7.288 RON | 1.043 RON | 9 |
| 2022 | 975.929 RON | 984.432 RON | 980.401 RON | −5.742 RON | 4.031 RON | 1.962.861 RON | 1.894.952 RON | 67.909 RON | −98.251 RON | 2.058.327 RON | 16.495 RON | 19.381 RON | 4.502 RON | 1.717 RON | 7 |
| 2023 | 1.265.046 RON | 1.272.732 RON | 894.516 RON | 366.163 RON | 378.216 RON | 1.821.887 RON | 1.755.402 RON | 66.485 RON | 267.912 RON | 1.554.144 RON | 22.951 RON | 17.264 RON | 1.929 RON | 2.098 RON | 6 |
| 2024 | 957.127 RON | 962.271 RON | 778.728 RON | 155.249 RON | 183.543 RON | 1.689.740 RON | 1.624.711 RON | 65.029 RON | 423.161 RON | 1.262.683 RON | 22.581 RON | 20.036 RON | 5.710 RON | 1.814 RON | 5 |
| 2025 | 884.326 RON | 887.073 RON | 826.462 RON | 35.273 RON | 60.611 RON | 1.627.375 RON | 1.510.773 RON | 116.602 RON | 458.434 RON | 1.155.645 RON | 34.340 RON | 54.893 RON | 15.110 RON | 1.814 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8623 — Activități de asistență stomatologică
Top format din 2,822 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.1) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 596,0 K RON | 605,3 K RON | 797,4 K RON | 975,9 K RON | 1,27 M RON | 957,1 K RON | 884,3 K RON |
| Venituri totale | 598,4 K RON | 608,6 K RON | 797,9 K RON | 984,4 K RON | 1,27 M RON | 962,3 K RON | 887,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 591,6 K RON | 749,8 K RON | 812,2 K RON | 980,4 K RON | 894,5 K RON | 778,7 K RON | 826,5 K RON |
| Rezultat net | 765 RON | −146,2 K RON | −22,5 K RON | −5,7 K RON | 366,2 K RON | 155,2 K RON | 35,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,16 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,10 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,07 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,41 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 25,75 |
| Durata stocaj (zile) | 14 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 16,11 |
| Durata încasare (zile) | 23 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,84 M RON | 1,90 M RON | 96,5% |
| 2020 | 1,90 M RON | 1,82 M RON | 104,4% |
| 2021 | 2,14 M RON | 2,05 M RON | 104,2% |
| 2022 | 2,06 M RON | 1,96 M RON | 104,9% |
| 2023 | 1,55 M RON | 1,82 M RON | 85,3% |
| 2024 | 1,26 M RON | 1,69 M RON | 74,7% |
| 2025 | 1,16 M RON | 1,63 M RON | 71,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 596,0 K RON | 605,3 K RON | 797,4 K RON | 975,9 K RON | 1,27 M RON | 957,1 K RON | 884,3 K RON | ▼ 7,6% |
| Rezultat net | 765 RON | −146,2 K RON | −22,5 K RON | −5,7 K RON | 366,2 K RON | 155,2 K RON | 35,3 K RON | ▼ 77,3% |
| Total active | 1,90 M RON | 1,82 M RON | 2,05 M RON | 1,96 M RON | 1,82 M RON | 1,69 M RON | 1,63 M RON | ▼ 3,7% |
| Capitaluri proprii | 66,2 K RON | −80,0 K RON | −92,5 K RON | −98,3 K RON | 267,9 K RON | 423,2 K RON | 458,4 K RON | ▲ 8,3% |
| Datorii totale | 1,84 M RON | 1,90 M RON | 2,14 M RON | 2,06 M RON | 1,55 M RON | 1,26 M RON | 1,16 M RON | ▼ 8,5% |
| Lichiditate curentă | 0,05 | 0,07 | 0,02 | 0,03 | 0,04 | 0,05 | 0,10 | ▲ 95,9% |
| Marjă netă (%) | 0,13 | -24,16 | -2,82 | -0,59 | 28,94 | 16,22 | 3,99 | ▼ 75,4% |
| Scor bonitate | 38 | 19 | 27 | 32 | 68 | 55 | 45 | ▼ 18,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (35,3 K RON).
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,16 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (45/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.