Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CC SILVER WEB SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Lt. Scarlat Mareș, 14, 1, 40234, 3, Parter
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 179.680 RON | 219.164 RON | 104.140 RON | 110.172 RON | 115.024 RON | 205.982 RON | 112.673 RON | 93.309 RON | 149.265 RON | 58.341 RON | 0 RON | 22.980 RON | 0 RON | 1.624 RON | 1 |
| 2020 | 132.750 RON | 132.750 RON | 134.140 RON | −5.071 RON | −1.390 RON | 188.457 RON | 85.446 RON | 103.011 RON | 144.193 RON | 45.925 RON | 0 RON | 30.525 RON | 0 RON | 1.661 RON | 1 |
| 2021 | 140.564 RON | 176.265 RON | 146.131 RON | 26.001 RON | 30.134 RON | 118.924 RON | 54.433 RON | 64.491 RON | 86.194 RON | 34.625 RON | 0 RON | 33.029 RON | 0 RON | 1.895 RON | 1 |
| 2022 | 50.925 RON | 50.925 RON | 113.914 RON | −64.333 RON | −62.989 RON | 44.669 RON | 23.420 RON | 21.249 RON | 21.861 RON | 25.499 RON | 0 RON | 12.379 RON | 0 RON | 2.691 RON | 1 |
| 2023 | 96.353 RON | 96.353 RON | 106.571 RON | −12.759 RON | −10.218 RON | 27.955 RON | 0 RON | 27.955 RON | 9.102 RON | 21.022 RON | 0 RON | 5.644 RON | 0 RON | 2.169 RON | 1 |
| 2024 | 136.520 RON | 137.292 RON | 133.849 RON | 2.097 RON | 3.443 RON | 24.218 RON | 2.174 RON | 22.044 RON | 11.199 RON | 16.602 RON | 0 RON | 4.934 RON | 0 RON | 3.583 RON | 1 |
| 2025 | 200.512 RON | 255.952 RON | 153.656 RON | 100.198 RON | 102.296 RON | 249.867 RON | 156.138 RON | 93.729 RON | 111.396 RON | 140.319 RON | 962 RON | 16.671 RON | 0 RON | 1.848 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8559 — Alte forme de învățământ n.c.a.
Top format din 2,865 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.67) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 179,7 K RON | 132,8 K RON | 140,6 K RON | 50,9 K RON | 96,4 K RON | 136,5 K RON | 200,5 K RON |
| Venituri totale | 219,2 K RON | 132,8 K RON | 176,3 K RON | 50,9 K RON | 96,4 K RON | 137,3 K RON | 256,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 104,1 K RON | 134,1 K RON | 146,1 K RON | 113,9 K RON | 106,6 K RON | 133,8 K RON | 153,7 K RON |
| Rezultat net | 110,2 K RON | −5,1 K RON | 26,0 K RON | −64,3 K RON | −12,8 K RON | 2,1 K RON | 100,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 137,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,67 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,66 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,54 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,78 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 208,43 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 12,03 |
| Durata încasare (zile) | 30 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 58,3 K RON | 206,0 K RON | 28,3% |
| 2020 | 45,9 K RON | 188,5 K RON | 24,4% |
| 2021 | 34,6 K RON | 118,9 K RON | 29,1% |
| 2022 | 25,5 K RON | 44,7 K RON | 57,1% |
| 2023 | 21,0 K RON | 28,0 K RON | 75,2% |
| 2024 | 16,6 K RON | 24,2 K RON | 68,6% |
| 2025 | 140,3 K RON | 249,9 K RON | 56,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 179,7 K RON | 132,8 K RON | 140,6 K RON | 50,9 K RON | 96,4 K RON | 136,5 K RON | 200,5 K RON | ▲ 46,9% |
| Rezultat net | 110,2 K RON | −5,1 K RON | 26,0 K RON | −64,3 K RON | −12,8 K RON | 2,1 K RON | 100,2 K RON | ▲ 4.678,2% |
| Total active | 206,0 K RON | 188,5 K RON | 118,9 K RON | 44,7 K RON | 28,0 K RON | 24,2 K RON | 249,9 K RON | ▲ 931,7% |
| Capitaluri proprii | 149,3 K RON | 144,2 K RON | 86,2 K RON | 21,9 K RON | 9,1 K RON | 11,2 K RON | 111,4 K RON | ▲ 894,7% |
| Datorii totale | 58,3 K RON | 45,9 K RON | 34,6 K RON | 25,5 K RON | 21,0 K RON | 16,6 K RON | 140,3 K RON | ▲ 745,2% |
| Lichiditate curentă | 1,60 | 2,24 | 1,86 | 0,83 | 1,33 | 1,33 | 0,67 | ▼ 49,7% |
| Marjă netă (%) | 61,32 | -3,82 | 18,50 | -126,33 | -13,24 | 1,54 | 49,97 | ▲ 3.144,8% |
| Scor bonitate | 82 | 64 | 90 | 35 | 62 | 70 | 73 | ▲ 4,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (100,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.