Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EXACT MEDICAL SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, PANDURI, 20B, 5, POZITIILE NR.6A SI 6B, SITUATE LA PARTERUL POLICLINICII PANDURI
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 460.718 RON | 461.488 RON | 331.415 RON | 125.466 RON | 130.073 RON | 278.409 RON | 211.936 RON | 66.473 RON | 125.946 RON | 153.615 RON | 0 RON | 28.172 RON | 0 RON | 1.152 RON | 3 |
| 2020 | 457.616 RON | 457.945 RON | 315.241 RON | 139.862 RON | 142.704 RON | 243.420 RON | 187.204 RON | 56.216 RON | 140.342 RON | 104.085 RON | 0 RON | 40.345 RON | 0 RON | 1.007 RON | 3 |
| 2021 | 556.395 RON | 556.939 RON | 297.953 RON | 253.530 RON | 258.986 RON | 347.131 RON | 162.150 RON | 184.981 RON | 254.010 RON | 95.132 RON | 0 RON | 104.580 RON | 0 RON | 2.011 RON | 3 |
| 2022 | 545.308 RON | 547.408 RON | 423.485 RON | 119.107 RON | 123.923 RON | 310.576 RON | 248.869 RON | 61.707 RON | 119.587 RON | 192.308 RON | 0 RON | 35.808 RON | 0 RON | 1.319 RON | 3 |
| 2023 | 1.005.331 RON | 1.006.532 RON | 531.590 RON | 465.078 RON | 474.942 RON | 548.680 RON | 245.879 RON | 302.801 RON | 465.558 RON | 91.756 RON | 0 RON | 180.211 RON | 0 RON | 8.634 RON | 3 |
| 2024 | 1.213.103 RON | 1.287.881 RON | 935.367 RON | 316.458 RON | 352.514 RON | 413.435 RON | 255.154 RON | 158.281 RON | 316.938 RON | 99.536 RON | 4.892 RON | 71.417 RON | 0 RON | 3.039 RON | 3 |
| 2025 | 1.192.927 RON | 1.220.820 RON | 1.099.996 RON | 85.719 RON | 120.824 RON | 374.826 RON | 241.886 RON | 132.940 RON | 86.199 RON | 291.598 RON | 9.728 RON | 74.769 RON | 0 RON | 2.971 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8622 — Activități de asistență medicală specializată
Top format din 3,013 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.46) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 460,7 K RON | 457,6 K RON | 556,4 K RON | 545,3 K RON | 1,01 M RON | 1,21 M RON | 1,19 M RON |
| Venituri totale | 461,5 K RON | 457,9 K RON | 556,9 K RON | 547,4 K RON | 1,01 M RON | 1,29 M RON | 1,22 M RON |
| Cheltuieli totale | 331,4 K RON | 315,2 K RON | 298,0 K RON | 423,5 K RON | 531,6 K RON | 935,4 K RON | 1,10 M RON |
| Rezultat net | 125,5 K RON | 139,9 K RON | 253,5 K RON | 119,1 K RON | 465,1 K RON | 316,5 K RON | 85,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,37 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,46 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,42 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,17 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,29 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 122,63 |
| Durata stocaj (zile) | 3 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 15,95 |
| Durata încasare (zile) | 23 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 153,6 K RON | 278,4 K RON | 55,2% |
| 2020 | 104,1 K RON | 243,4 K RON | 42,8% |
| 2021 | 95,1 K RON | 347,1 K RON | 27,4% |
| 2022 | 192,3 K RON | 310,6 K RON | 61,9% |
| 2023 | 91,8 K RON | 548,7 K RON | 16,7% |
| 2024 | 99,5 K RON | 413,4 K RON | 24,1% |
| 2025 | 291,6 K RON | 374,8 K RON | 77,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 460,7 K RON | 457,6 K RON | 556,4 K RON | 545,3 K RON | 1,01 M RON | 1,21 M RON | 1,19 M RON | ▼ 1,7% |
| Rezultat net | 125,5 K RON | 139,9 K RON | 253,5 K RON | 119,1 K RON | 465,1 K RON | 316,5 K RON | 85,7 K RON | ▼ 72,9% |
| Total active | 278,4 K RON | 243,4 K RON | 347,1 K RON | 310,6 K RON | 548,7 K RON | 413,4 K RON | 374,8 K RON | ▼ 9,3% |
| Capitaluri proprii | 125,9 K RON | 140,3 K RON | 254,0 K RON | 119,6 K RON | 465,6 K RON | 316,9 K RON | 86,2 K RON | ▼ 72,8% |
| Datorii totale | 153,6 K RON | 104,1 K RON | 95,1 K RON | 192,3 K RON | 91,8 K RON | 99,5 K RON | 291,6 K RON | ▲ 193,0% |
| Lichiditate curentă | 0,43 | 0,54 | 1,94 | 0,32 | 3,30 | 1,59 | 0,46 | ▼ 71,3% |
| Marjă netă (%) | 27,23 | 30,56 | 45,57 | 21,84 | 46,26 | 26,09 | 7,19 | ▼ 72,4% |
| Scor bonitate | 60 | 78 | 95 | 53 | 100 | 82 | 43 | ▼ 47,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (85,7 K RON).
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,37 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (43/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.