Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ZOTA INSTAL SERV SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, SG. ILIE DUMITRESCU, 2D, 9, 52329, 5, parter
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 132.330 RON | 132.330 RON | 48.044 RON | 82.963 RON | 84.286 RON | 171.862 RON | 0 RON | 171.862 RON | 168.583 RON | 3.279 RON | 0 RON | 101 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 41.057 RON | 41.057 RON | 40.359 RON | 319 RON | 698 RON | 172.062 RON | 0 RON | 172.062 RON | 168.902 RON | 3.160 RON | 0 RON | 101 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 27.396 RON | 27.396 RON | 46.469 RON | −19.347 RON | −19.073 RON | 152.722 RON | 0 RON | 152.722 RON | 149.555 RON | 3.167 RON | 0 RON | 101 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 75.648 RON | 75.648 RON | 43.644 RON | 31.247 RON | 32.004 RON | 184.210 RON | 0 RON | 184.210 RON | 180.802 RON | 3.408 RON | 0 RON | 101 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 118.100 RON | 118.100 RON | 62.276 RON | 54.642 RON | 55.824 RON | 240.510 RON | 0 RON | 240.510 RON | 235.444 RON | 5.066 RON | 0 RON | 234.311 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 87.664 RON | 87.664 RON | 71.431 RON | 15.355 RON | 16.233 RON | 258.414 RON | 0 RON | 258.414 RON | 250.799 RON | 7.615 RON | 0 RON | 252.511 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 111.800 RON | 111.800 RON | 70.799 RON | 39.883 RON | 41.001 RON | 295.868 RON | 0 RON | 295.868 RON | 290.681 RON | 5.187 RON | 0 RON | 283.309 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Top format din 2,040 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 132,3 K RON | 41,1 K RON | 27,4 K RON | 75,6 K RON | 118,1 K RON | 87,7 K RON | 111,8 K RON |
| Venituri totale | 132,3 K RON | 41,1 K RON | 27,4 K RON | 75,6 K RON | 118,1 K RON | 87,7 K RON | 111,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 48,0 K RON | 40,4 K RON | 46,5 K RON | 43,6 K RON | 62,3 K RON | 71,4 K RON | 70,8 K RON |
| Rezultat net | 83,0 K RON | 319 RON | −19,3 K RON | 31,2 K RON | 54,6 K RON | 15,4 K RON | 39,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 102,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 57,04 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 57,04 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,42 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 57,04 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,39 |
| Durata încasare (zile) | 925 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 3,3 K RON | 171,9 K RON | 1,9% |
| 2020 | 3,2 K RON | 172,1 K RON | 1,8% |
| 2021 | 3,2 K RON | 152,7 K RON | 2,1% |
| 2022 | 3,4 K RON | 184,2 K RON | 1,9% |
| 2023 | 5,1 K RON | 240,5 K RON | 2,1% |
| 2024 | 7,6 K RON | 258,4 K RON | 3,0% |
| 2025 | 5,2 K RON | 295,9 K RON | 1,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 132,3 K RON | 41,1 K RON | 27,4 K RON | 75,6 K RON | 118,1 K RON | 87,7 K RON | 111,8 K RON | ▲ 27,5% |
| Rezultat net | 83,0 K RON | 319 RON | −19,3 K RON | 31,2 K RON | 54,6 K RON | 15,4 K RON | 39,9 K RON | ▲ 159,7% |
| Total active | 171,9 K RON | 172,1 K RON | 152,7 K RON | 184,2 K RON | 240,5 K RON | 258,4 K RON | 295,9 K RON | ▲ 14,5% |
| Capitaluri proprii | 168,6 K RON | 168,9 K RON | 149,6 K RON | 180,8 K RON | 235,4 K RON | 250,8 K RON | 290,7 K RON | ▲ 15,9% |
| Datorii totale | 3,3 K RON | 3,2 K RON | 3,2 K RON | 3,4 K RON | 5,1 K RON | 7,6 K RON | 5,2 K RON | ▼ 31,9% |
| Lichiditate curentă | 52,41 | 54,45 | 48,22 | 54,05 | 47,48 | 33,93 | 57,04 | ▲ 68,1% |
| Marjă netă (%) | 62,69 | 0,78 | -70,62 | 41,31 | 46,27 | 17,52 | 35,67 | ▲ 103,6% |
| Scor bonitate | 87 | 77 | 57 | 100 | 95 | 80 | 100 | ▲ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (39,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (57.04), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.