Publicitate

ARVIFOX REAL ESTATE SOLUTIONS SRL

CUI: 32600747 J2013015546405 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 32600747
Cod înmatriculare J2013015546405
EUID ROONRC.J2013015546405
Data înmatriculării 2013-12-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, EPOCII, 30, B, 2, 8B, 14122, 1, CAMERA NR. 3

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: EPOCII
Număr: 30
Scară: B
Etaj: 2
Apartament: 8B
Cod poștal: 14122
Completare adresă: CAMERA NR. 3

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 8.684 RON 58.666 RON −49.982 RON −49.982 RON 1.077.416 RON 821.540 RON 255.876 RON 729.777 RON 896.093 RON 0 RON 91.038 RON 0 RON 548.454 RON 0
2020 0 RON 2.535 RON 34.951 RON −32.416 RON −32.416 RON 1.129.551 RON 820.000 RON 309.551 RON 1.493.350 RON 180.643 RON 0 RON 91.906 RON 0 RON 544.442 RON 0
2021 0 RON 3.823 RON 14.457 RON −10.634 RON −10.634 RON 1.104.614 RON 845.461 RON 259.153 RON 1.482.716 RON 181.713 RON 0 RON 97.316 RON 0 RON 559.815 RON 0
2022 0 RON 8.912 RON 21.256 RON −12.358 RON −12.344 RON 1.340.071 RON 1.078.898 RON 261.173 RON 1.470.357 RON 510.712 RON 0 RON 156.588 RON 0 RON 640.998 RON 0
2023 751.338 RON 11.345.328 RON 2.248.735 RON 7.691.252 RON 9.096.593 RON 10.330.381 RON 9.819.475 RON 510.906 RON 9.161.609 RON 1.170.165 RON 0 RON 91.296 RON 0 RON 1.393 RON 0
2024 1.092.521 RON 1.102.967 RON 814.398 RON 242.437 RON 288.569 RON 10.297.318 RON 9.369.245 RON 928.073 RON 9.404.047 RON 895.499 RON 0 RON 91.296 RON 0 RON 2.228 RON 1
2025 1.107.485 RON 1.112.029 RON 782.185 RON 275.800 RON 329.844 RON 10.125.727 RON 8.962.512 RON 1.163.215 RON 4.022.041 RON 6.135.130 RON 0 RON 96.274 RON 0 RON 31.444 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

ARDELEAN ALIN
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului
ARDELEAN VIRGIL
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (16)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,269 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.19) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
1,11 M RON
Rezultat Net 2025
275,8 K RON
Total Active 2025
10,13 M RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 751,3 K RON 1,09 M RON 1,11 M RON
Venituri totale 8,7 K RON 2,5 K RON 3,8 K RON 8,9 K RON 11,35 M RON 1,10 M RON 1,11 M RON
Cheltuieli totale 58,7 K RON 35,0 K RON 14,5 K RON 21,3 K RON 2,25 M RON 814,4 K RON 782,2 K RON
Rezultat net −50,0 K RON −32,4 K RON −10,6 K RON −12,4 K RON 7,69 M RON 242,4 K RON 275,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,32 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,19 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,19 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,17 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,65 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate8,96 M RON (88.5%)
Active circulante1,16 M RON (11.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe96,3 K RON
Numerar1,07 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 11,50
Durata încasare (zile) 32

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
29,8%
Marjă netă
24,9%
ROA
2,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 896,1 K RON 1,08 M RON 83,2%
2020 180,6 K RON 1,13 M RON 16,0%
2021 181,7 K RON 1,10 M RON 16,5%
2022 510,7 K RON 1,34 M RON 38,1%
2023 1,17 M RON 10,33 M RON 11,3%
2024 895,5 K RON 10,30 M RON 8,7%
2025 6,14 M RON 10,13 M RON 60,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 751,3 K RON 1,09 M RON 1,11 M RON ▲ 1,4%
Rezultat net −50,0 K RON −32,4 K RON −10,6 K RON −12,4 K RON 7,69 M RON 242,4 K RON 275,8 K RON ▲ 13,8%
Total active 1,08 M RON 1,13 M RON 1,10 M RON 1,34 M RON 10,33 M RON 10,30 M RON 10,13 M RON ▼ 1,7%
Capitaluri proprii 729,8 K RON 1,49 M RON 1,48 M RON 1,47 M RON 9,16 M RON 9,40 M RON 4,02 M RON ▼ 57,2%
Datorii totale 896,1 K RON 180,6 K RON 181,7 K RON 510,7 K RON 1,17 M RON 895,5 K RON 6,14 M RON ▲ 585,1%
Lichiditate curentă 0,29 1,71 1,43 0,51 0,44 1,04 0,19 ▼ 81,7%
Marjă netă (%) 1.023,67 22,19 24,90 ▲ 12,2%
Scor bonitate 45 70 57 43 65 85 60 ▼ 29,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (275,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,32 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate