Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
KIDS ELEMENT S.A.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, IULIU MANIU, 7, 61072, 6, CORP E, PARTER, BIROUL E4
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 629.538 RON | 630.684 RON | 612.636 RON | 11.752 RON | 18.048 RON | 347.088 RON | 251.278 RON | 95.810 RON | −256.682 RON | 628.641 RON | 3.992 RON | 42.519 RON | 0 RON | 24.871 RON | 5 |
| 2020 | 133.857 RON | 163.055 RON | 316.924 RON | −155.157 RON | −153.869 RON | 312.865 RON | 206.417 RON | 106.448 RON | −411.839 RON | 740.354 RON | 4.221 RON | 96.200 RON | 0 RON | 15.650 RON | 5 |
| 2021 | 277.097 RON | 277.514 RON | 369.030 RON | −93.889 RON | −91.516 RON | 223.033 RON | 161.910 RON | 61.123 RON | −505.728 RON | 728.801 RON | 2.437 RON | 29.523 RON | 0 RON | 40 RON | 5 |
| 2022 | 41.023 RON | 45.045 RON | 145.077 RON | −100.442 RON | −100.032 RON | 113.518 RON | 75.143 RON | 38.375 RON | −606.170 RON | 719.688 RON | 166 RON | 19.083 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 0 RON | 19.152 RON | 199.753 RON | −180.601 RON | −180.601 RON | 31.850.061 RON | 19.877.541 RON | 11.972.520 RON | 30.978.949 RON | 871.112 RON | 125 RON | 28.162 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 29.070 RON | 2.389.650 RON | 200.740 RON | 2.188.910 RON | 2.188.910 RON | 40.834.694 RON | 20.232.786 RON | 20.601.908 RON | 33.167.858 RON | 7.667.137 RON | 125 RON | 11.461.179 RON | 0 RON | 301 RON | 0 |
| 2025 | 39.392 RON | 2.733.395 RON | 438.227 RON | 2.295.168 RON | 2.295.168 RON | 45.349.319 RON | 20.126.813 RON | 25.222.506 RON | 44.462.254 RON | 887.373 RON | 0 RON | 12.639.356 RON | 0 RON | 308 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (6)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 5210 Depozitări
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9329 — Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Top format din 1,101 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 629,5 K RON | 133,9 K RON | 277,1 K RON | 41,0 K RON | 0 RON | 29,1 K RON | 39,4 K RON |
| Venituri totale | 630,7 K RON | 163,1 K RON | 277,5 K RON | 45,0 K RON | 19,2 K RON | 2,39 M RON | 2,73 M RON |
| Cheltuieli totale | 612,6 K RON | 316,9 K RON | 369,0 K RON | 145,1 K RON | 199,8 K RON | 200,7 K RON | 438,2 K RON |
| Rezultat net | 11,8 K RON | −155,2 K RON | −93,9 K RON | −100,4 K RON | −180,6 K RON | 2,19 M RON | 2,30 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −158,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 28,42 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 28,42 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 14,18 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 51,11 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,00 |
| Durata încasare (zile) | 117.114 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 628,6 K RON | 347,1 K RON | 181,1% |
| 2020 | 740,4 K RON | 312,9 K RON | 236,6% |
| 2021 | 728,8 K RON | 223,0 K RON | 326,8% |
| 2022 | 719,7 K RON | 113,5 K RON | 634,0% |
| 2023 | 871,1 K RON | 31,85 M RON | 2,7% |
| 2024 | 7,67 M RON | 40,83 M RON | 18,8% |
| 2025 | 887,4 K RON | 45,35 M RON | 2,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 629,5 K RON | 133,9 K RON | 277,1 K RON | 41,0 K RON | 0 RON | 29,1 K RON | 39,4 K RON | ▲ 35,5% |
| Rezultat net | 11,8 K RON | −155,2 K RON | −93,9 K RON | −100,4 K RON | −180,6 K RON | 2,19 M RON | 2,30 M RON | ▲ 4,9% |
| Total active | 347,1 K RON | 312,9 K RON | 223,0 K RON | 113,5 K RON | 31,85 M RON | 40,83 M RON | 45,35 M RON | ▲ 11,1% |
| Capitaluri proprii | −256,7 K RON | −411,8 K RON | −505,7 K RON | −606,2 K RON | 30,98 M RON | 33,17 M RON | 44,46 M RON | ▲ 34,1% |
| Datorii totale | 628,6 K RON | 740,4 K RON | 728,8 K RON | 719,7 K RON | 871,1 K RON | 7,67 M RON | 887,4 K RON | ▼ 88,4% |
| Lichiditate curentă | 0,15 | 0,14 | 0,08 | 0,05 | 13,74 | 2,69 | 28,42 | ▲ 957,8% |
| Marjă netă (%) | 1,87 | -115,91 | -33,88 | -244,84 | – | 7.529,79 | 5.826,48 | ▼ 22,6% |
| Scor bonitate | 32 | 12 | 27 | 12 | 67 | 87 | 100 | ▲ 14,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,30 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (28.42), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.