Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GDMGAB SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ
Date generale
Adresă
România, Bacău, Sat Târgu Trotuş, Comuna Târgu Trotuş, TÂRGU TROTUŞ, 208, 607630
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 159.131 RON | 162.589 RON | 49.510 RON | 110.934 RON | 113.079 RON | 279.928 RON | 20.000 RON | 259.928 RON | 274.819 RON | 5.109 RON | 0 RON | 199.201 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 321.530 RON | 326.393 RON | 207.971 RON | 115.332 RON | 118.422 RON | 413.972 RON | 5.000 RON | 408.972 RON | 390.151 RON | 23.821 RON | 0 RON | 301.886 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2021 | 356.828 RON | 359.663 RON | 150.353 RON | 205.713 RON | 209.310 RON | 425.734 RON | 0 RON | 425.734 RON | 422.321 RON | 3.413 RON | 0 RON | 267.258 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 903.911 RON | 905.792 RON | 122.424 RON | 774.310 RON | 783.368 RON | 797.720 RON | 0 RON | 797.720 RON | 774.550 RON | 23.170 RON | 0 RON | 613.795 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 289.800 RON | 289.888 RON | 67.612 RON | 219.377 RON | 222.276 RON | 224.345 RON | 27.627 RON | 196.718 RON | 219.617 RON | 4.728 RON | 0 RON | 27.580 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 169.789 RON | 169.789 RON | 74.501 RON | 93.590 RON | 95.288 RON | 99.192 RON | 18.667 RON | 80.525 RON | 93.830 RON | 5.362 RON | 0 RON | 20.691 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 160.484 RON | 160.484 RON | 100.120 RON | 58.759 RON | 60.364 RON | 83.566 RON | 9.707 RON | 73.859 RON | 59.050 RON | 24.516 RON | 0 RON | 36.082 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (26)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Top format din 931 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 159,1 K RON | 321,5 K RON | 356,8 K RON | 903,9 K RON | 289,8 K RON | 169,8 K RON | 160,5 K RON |
| Venituri totale | 162,6 K RON | 326,4 K RON | 359,7 K RON | 905,8 K RON | 289,9 K RON | 169,8 K RON | 160,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 49,5 K RON | 208,0 K RON | 150,4 K RON | 122,4 K RON | 67,6 K RON | 74,5 K RON | 100,1 K RON |
| Rezultat net | 110,9 K RON | 115,3 K RON | 205,7 K RON | 774,3 K RON | 219,4 K RON | 93,6 K RON | 58,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 285,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,01 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,01 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,54 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,41 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,45 |
| Durata încasare (zile) | 82 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 5,1 K RON | 279,9 K RON | 1,8% |
| 2020 | 23,8 K RON | 414,0 K RON | 5,8% |
| 2021 | 3,4 K RON | 425,7 K RON | 0,8% |
| 2022 | 23,2 K RON | 797,7 K RON | 2,9% |
| 2023 | 4,7 K RON | 224,3 K RON | 2,1% |
| 2024 | 5,4 K RON | 99,2 K RON | 5,4% |
| 2025 | 24,5 K RON | 83,6 K RON | 29,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 159,1 K RON | 321,5 K RON | 356,8 K RON | 903,9 K RON | 289,8 K RON | 169,8 K RON | 160,5 K RON | ▼ 5,5% |
| Rezultat net | 110,9 K RON | 115,3 K RON | 205,7 K RON | 774,3 K RON | 219,4 K RON | 93,6 K RON | 58,8 K RON | ▼ 37,2% |
| Total active | 279,9 K RON | 414,0 K RON | 425,7 K RON | 797,7 K RON | 224,3 K RON | 99,2 K RON | 83,6 K RON | ▼ 15,8% |
| Capitaluri proprii | 274,8 K RON | 390,2 K RON | 422,3 K RON | 774,6 K RON | 219,6 K RON | 93,8 K RON | 59,1 K RON | ▼ 37,1% |
| Datorii totale | 5,1 K RON | 23,8 K RON | 3,4 K RON | 23,2 K RON | 4,7 K RON | 5,4 K RON | 24,5 K RON | ▲ 357,2% |
| Lichiditate curentă | 50,88 | 17,17 | 124,74 | 34,43 | 41,61 | 15,02 | 3,01 | ▼ 79,9% |
| Marjă netă (%) | 69,71 | 35,87 | 57,65 | 85,66 | 75,70 | 55,12 | 36,61 | ▼ 33,6% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 100 | 95 | 87 | 80 | 80 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (58,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.01), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 285,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.