Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ANDREEA CREŢU FASHION STUDIO S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Olt, Municipiul Slatina, ALEXANDRU IOAN CUZA, 3, Union, A, 6, 23, 230055
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 219.861 RON | 219.861 RON | 152.310 RON | 65.352 RON | 67.551 RON | 224.844 RON | 6.661 RON | 218.183 RON | 121.678 RON | 103.166 RON | 96.139 RON | 52.406 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 210.882 RON | 210.882 RON | 152.387 RON | 56.386 RON | 58.495 RON | 222.313 RON | 3.180 RON | 219.133 RON | 178.064 RON | 44.249 RON | 98.885 RON | 69.523 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 243.546 RON | 243.546 RON | 140.580 RON | 100.531 RON | 102.966 RON | 290.067 RON | 67 RON | 290.000 RON | 250.696 RON | 39.371 RON | 100.420 RON | 136.531 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 1412 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
- 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
- 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte şi accesorii n.c.a.
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Lideri din domeniu
Top companii din Olt, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1413 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
Top format din 100 companii din județul Olt. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 219,9 K RON | 210,9 K RON | 243,5 K RON |
| Venituri totale | 219,9 K RON | 210,9 K RON | 243,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 152,3 K RON | 152,4 K RON | 140,6 K RON |
| Rezultat net | 65,4 K RON | 56,4 K RON | 100,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 248,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,37 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,82 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,35 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 7,37 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,43 |
| Durata stocaj (zile) | 151 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,78 |
| Durata încasare (zile) | 205 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 103,2 K RON | 224,8 K RON | 45,9% |
| 2024 | 44,2 K RON | 222,3 K RON | 19,9% |
| 2025 | 39,4 K RON | 290,1 K RON | 13,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 219,9 K RON | 210,9 K RON | 243,5 K RON | ▲ 15,5% |
| Rezultat net | 65,4 K RON | 56,4 K RON | 100,5 K RON | ▲ 78,3% |
| Total active | 224,8 K RON | 222,3 K RON | 290,1 K RON | ▲ 30,5% |
| Capitaluri proprii | 121,7 K RON | 178,1 K RON | 250,7 K RON | ▲ 40,8% |
| Datorii totale | 103,2 K RON | 44,2 K RON | 39,4 K RON | ▼ 11,0% |
| Lichiditate curentă | 2,11 | 4,95 | 7,37 | ▲ 48,7% |
| Marjă netă (%) | 29,72 | 26,74 | 41,28 | ▲ 54,4% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 100 | ▲ 14,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (100,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (7.37), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 248,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.