Publicitate

UVARIMIVAS SRL

CUI: 33540198 J2014000431188 SRL Gorj, Sat Moi, Comuna Bâlteni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 33540198
Cod înmatriculare J2014000431188
EUID ROONRC.J2014000431188
Data înmatriculării 2014-09-02
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Gorj, Sat Moi, Comuna Bâlteni, , 313, 217062, camera nr. 3

Țară: România
Județ: Gorj
Localitate: Sat Moi, Comuna Bâlteni
Stradă:
Număr: 313
Cod poștal: 217062
Completare adresă: camera nr. 3

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 40.569 RON 404.200 RON 536.073 RON −135.416 RON −131.873 RON 661.477 RON 259.829 RON 401.648 RON −344.211 RON 1.005.688 RON 178.121 RON 190.581 RON 0 RON 0 RON 3
2024 468.536 RON 555.265 RON 508.327 RON 34.297 RON 46.938 RON 645.954 RON 89.505 RON 556.449 RON −309.914 RON 955.868 RON 438.832 RON 66.533 RON 0 RON 0 RON 3
2025 1.796.264 RON 1.532.217 RON 604.823 RON 815.043 RON 927.394 RON 1.365.904 RON 87.011 RON 1.278.893 RON 505.129 RON 860.775 RON 1.080.454 RON 35.506 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

UNGUREANU VASILE
administrator
Gorj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (47)

Lideri din domeniu

Top companii din Gorj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 593 companii din județul Gorj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,80 M RON
Rezultat Net 2025
815,0 K RON
Total Active 2025
1,37 M RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 40,6 K RON 468,5 K RON 1,80 M RON
Venituri totale 404,2 K RON 555,3 K RON 1,53 M RON
Cheltuieli totale 536,1 K RON 508,3 K RON 604,8 K RON
Rezultat net −135,4 K RON 34,3 K RON 815,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,52 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,49 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,23 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,19 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,59 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate87,0 K RON (6.4%)
Active circulante1,28 M RON (93.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,08 M RON
Creanțe35,5 K RON
Numerar162,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,66
Durata stocaj (zile) 220
Rotație creanțe (ori/an) 50,59
Durata încasare (zile) 7

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
51,6%
Marjă netă
45,4%
ROA
59,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,01 M RON 661,5 K RON 152,0%
2024 955,9 K RON 646,0 K RON 148,0%
2025 860,8 K RON 1,37 M RON 63,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 40,6 K RON 468,5 K RON 1,80 M RON ▲ 283,4%
Rezultat net −135,4 K RON 34,3 K RON 815,0 K RON ▲ 2.276,4%
Total active 661,5 K RON 646,0 K RON 1,37 M RON ▲ 111,5%
Capitaluri proprii −344,2 K RON −309,9 K RON 505,1 K RON ▲ 263,0%
Datorii totale 1,01 M RON 955,9 K RON 860,8 K RON ▼ 9,9%
Lichiditate curentă 0,40 0,58 1,49 ▲ 155,2%
Marjă netă (%) -333,79 7,32 45,37 ▲ 519,8%
Scor bonitate 19 55 85 ▲ 54,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (815,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,52 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate