Publicitate

BRADVIO S.R.L.

CUI: 33263704 J2014000505337 SRL Suceava, Sat Negrileasa, Comuna Stulpicani
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 33263704
Cod înmatriculare J2014000505337
EUID ROONRC.J2014000505337
Data înmatriculării 2014-06-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani
Salariați (2025) 5 angajați

Adresă

România, Suceava, Sat Negrileasa, Comuna Stulpicani, 190, 727507

Țară: România
Județ: Suceava
Localitate: Sat Negrileasa, Comuna Stulpicani
Număr: 190
Cod poștal: 727507

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 2.890.384 RON 2.835.915 RON 2.786.651 RON 27.668 RON 49.264 RON 480.077 RON 96.141 RON 383.936 RON 144.719 RON 390.150 RON 76.783 RON 256.956 RON 0 RON 54.792 RON 5
2024 2.557.007 RON 2.536.567 RON 2.340.956 RON 169.321 RON 195.611 RON 680.320 RON 55.009 RON 625.311 RON 314.040 RON 410.690 RON 105.116 RON 178.055 RON 0 RON 44.410 RON 7
2025 2.771.675 RON 2.746.238 RON 2.540.372 RON 176.891 RON 205.866 RON 1.143.118 RON 60.371 RON 1.082.747 RON 530.658 RON 639.233 RON 262.739 RON 182.903 RON 0 RON 26.773 RON 5

Reprezentanți și administratori (1)

BARDAŞ FLORENTINA-ROXANA
administrator
Botoşani, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (26)

Lideri din domeniu

Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 126 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
2,77 M RON
Rezultat Net 2025
176,9 K RON
Total Active 2025
1,14 M RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 2,89 M RON 2,56 M RON 2,77 M RON
Venituri totale 2,84 M RON 2,54 M RON 2,75 M RON
Cheltuieli totale 2,79 M RON 2,34 M RON 2,54 M RON
Rezultat net 27,7 K RON 169,3 K RON 176,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,62 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,69 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,28 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 1,00 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,79 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate60,4 K RON (5.3%)
Active circulante1,08 M RON (94.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri262,7 K RON
Creanțe182,9 K RON
Numerar637,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 10,55
Durata stocaj (zile) 35
Rotație creanțe (ori/an) 15,15
Durata încasare (zile) 24

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
7,4%
Marjă netă
6,4%
ROA
15,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 390,2 K RON 480,1 K RON 81,3%
2024 410,7 K RON 680,3 K RON 60,4%
2025 639,2 K RON 1,14 M RON 55,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 2,89 M RON 2,56 M RON 2,77 M RON ▲ 8,4%
Rezultat net 27,7 K RON 169,3 K RON 176,9 K RON ▲ 4,5%
Total active 480,1 K RON 680,3 K RON 1,14 M RON ▲ 68,0%
Capitaluri proprii 144,7 K RON 314,0 K RON 530,7 K RON ▲ 69,0%
Datorii totale 390,2 K RON 410,7 K RON 639,2 K RON ▲ 55,6%
Lichiditate curentă 0,98 1,52 1,69 ▲ 11,2%
Marjă netă (%) 0,96 6,62 6,38 ▼ 3,6%
Scor bonitate 55 80 85 ▲ 6,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (176,9 K RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate