Publicitate

AVIGO RENT A CAR S.R.L.

CUI: 32817232 J2014000566121 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 32817232
Cod înmatriculare J2014000566121
EUID ROONRC.J2014000566121
Data înmatriculării 2014-02-20
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, TEO PETER, 11B

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: TEO PETER
Număr: 11B

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 1 RON 75 RON −74 RON −74 RON 345 RON 0 RON 345 RON 166 RON 179 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 30.083 RON 30.083 RON 901 RON 28.505 RON 29.182 RON 28.671 RON 0 RON 28.671 RON 28.671 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 42.363 RON 42.363 RON 42.362 RON −1.270 RON 1 RON 124.902 RON 120.890 RON 4.012 RON 27.401 RON 97.501 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 216.373 RON 216.373 RON 134.710 RON 79.928 RON 81.663 RON 107.424 RON 0 RON 107.424 RON 107.329 RON 95 RON 0 RON 65.000 RON 0 RON 0 RON 1
2023 13.150 RON 80.798 RON 76.135 RON 4.340 RON 4.663 RON 136.707 RON 0 RON 136.707 RON 111.669 RON 25.038 RON 1.684 RON 65.000 RON 0 RON 0 RON 0
2024 8.645 RON 8.645 RON 13.825 RON −5.180 RON −5.180 RON 109.989 RON 24.375 RON 85.614 RON 106.489 RON 3.788 RON 0 RON 80.114 RON 0 RON 288 RON 0
2025 25.297 RON 25.297 RON 64.947 RON −39.650 RON −39.650 RON 113.645 RON 109.257 RON 4.388 RON 66.839 RON 47.390 RON 0 RON 156 RON 0 RON 584 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

CÂMPAN IOANA DORINA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului
CÂMPAN DUŢU ADRIAN
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 190 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.09) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−39.650 RON)
Cifra de Afaceri 2025
25,3 K RON
Rezultat Net 2025
−39,7 K RON
Total Active 2025
113,6 K RON
Scor Bonitate
42/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 42/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 30,1 K RON 42,4 K RON 216,4 K RON 13,2 K RON 8,6 K RON 25,3 K RON
Venituri totale 1 RON 30,1 K RON 42,4 K RON 216,4 K RON 80,8 K RON 8,6 K RON 25,3 K RON
Cheltuieli totale 75 RON 901 RON 42,4 K RON 134,7 K RON 76,1 K RON 13,8 K RON 64,9 K RON
Rezultat net −74 RON 28,5 K RON −1,3 K RON 79,9 K RON 4,3 K RON −5,2 K RON −39,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 48,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,09 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,09 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,09 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,40 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate109,3 K RON (96.1%)
Active circulante4,4 K RON (3.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe156 RON
Numerar4,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 162,16
Durata încasare (zile) 2

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-156,7%
Marjă netă
-156,7%
ROA
-34,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 179 RON 345 RON 51,9%
2020 0 RON 28,7 K RON 0,0%
2021 97,5 K RON 124,9 K RON 78,1%
2022 95 RON 107,4 K RON 0,1%
2023 25,0 K RON 136,7 K RON 18,3%
2024 3,8 K RON 110,0 K RON 3,4%
2025 47,4 K RON 113,6 K RON 41,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

42
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 30,1 K RON 42,4 K RON 216,4 K RON 13,2 K RON 8,6 K RON 25,3 K RON ▲ 192,6%
Rezultat net −74 RON 28,5 K RON −1,3 K RON 79,9 K RON 4,3 K RON −5,2 K RON −39,7 K RON ▼ 665,4%
Total active 345 RON 28,7 K RON 124,9 K RON 107,4 K RON 136,7 K RON 110,0 K RON 113,6 K RON ▲ 3,3%
Capitaluri proprii 166 RON 28,7 K RON 27,4 K RON 107,3 K RON 111,7 K RON 106,5 K RON 66,8 K RON ▼ 37,2%
Datorii totale 179 RON 0 RON 97,5 K RON 95 RON 25,0 K RON 3,8 K RON 47,4 K RON ▲ 1.151,1%
Lichiditate curentă 1,93 0,04 1.130,78 5,46 22,60 0,09 ▼ 99,6%
Marjă netă (%) 94,75 -3,00 36,94 33,00 -59,92 -156,74 ▼ 161,6%
Scor bonitate 57 67 32 100 80 64 42 ▼ 34,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 48,5 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Scor de bonitate scăzut (42/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate