Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
4RT PERFORMANT CONVERSION MARKETING SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, ATOMIŞTILOR, 234, B15, 2, 2, 19, 77125
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 219.676 RON | 219.782 RON | 109.848 RON | 107.876 RON | 109.934 RON | 187.550 RON | 1.183 RON | 186.367 RON | 177.363 RON | 11.142 RON | 0 RON | 65.945 RON | 0 RON | 955 RON | 2 |
| 2020 | 285.482 RON | 285.483 RON | 91.838 RON | 190.817 RON | 193.645 RON | 210.159 RON | 3.135 RON | 207.024 RON | 191.057 RON | 19.811 RON | 0 RON | 82.255 RON | 0 RON | 709 RON | 2 |
| 2021 | 270.295 RON | 273.295 RON | 96.163 RON | 174.453 RON | 177.132 RON | 202.246 RON | 4.375 RON | 197.871 RON | 174.693 RON | 28.510 RON | 0 RON | 98.151 RON | 0 RON | 957 RON | 2 |
| 2022 | 285.737 RON | 285.789 RON | 94.268 RON | 188.720 RON | 191.521 RON | 370.381 RON | 10.131 RON | 360.250 RON | 188.960 RON | 181.773 RON | 0 RON | 261.899 RON | 0 RON | 352 RON | 2 |
| 2023 | 379.999 RON | 380.106 RON | 110.944 RON | 265.932 RON | 269.162 RON | 456.912 RON | 4.694 RON | 452.218 RON | 300.802 RON | 156.317 RON | 0 RON | 127.882 RON | 0 RON | 207 RON | 2 |
| 2024 | 359.029 RON | 360.101 RON | 193.955 RON | 160.745 RON | 166.146 RON | 438.135 RON | 13.895 RON | 424.240 RON | 160.985 RON | 279.916 RON | 0 RON | 58.744 RON | 0 RON | 2.766 RON | 2 |
| 2025 | 240.488 RON | 260.292 RON | 193.504 RON | 64.241 RON | 66.788 RON | 288.662 RON | 6.512 RON | 282.150 RON | 64.481 RON | 227.886 RON | 0 RON | 141.220 RON | 0 RON | 3.705 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 1,289 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 219,7 K RON | 285,5 K RON | 270,3 K RON | 285,7 K RON | 380,0 K RON | 359,0 K RON | 240,5 K RON |
| Venituri totale | 219,8 K RON | 285,5 K RON | 273,3 K RON | 285,8 K RON | 380,1 K RON | 360,1 K RON | 260,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 109,8 K RON | 91,8 K RON | 96,2 K RON | 94,3 K RON | 110,9 K RON | 194,0 K RON | 193,5 K RON |
| Rezultat net | 107,9 K RON | 190,8 K RON | 174,5 K RON | 188,7 K RON | 265,9 K RON | 160,7 K RON | 64,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 337,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,24 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,24 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,38 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,27 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,70 |
| Durata încasare (zile) | 214 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 11,1 K RON | 187,6 K RON | 5,9% |
| 2020 | 19,8 K RON | 210,2 K RON | 9,4% |
| 2021 | 28,5 K RON | 202,2 K RON | 14,1% |
| 2022 | 181,8 K RON | 370,4 K RON | 49,1% |
| 2023 | 156,3 K RON | 456,9 K RON | 34,2% |
| 2024 | 279,9 K RON | 438,1 K RON | 63,9% |
| 2025 | 227,9 K RON | 288,7 K RON | 79,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 219,7 K RON | 285,5 K RON | 270,3 K RON | 285,7 K RON | 380,0 K RON | 359,0 K RON | 240,5 K RON | ▼ 33,0% |
| Rezultat net | 107,9 K RON | 190,8 K RON | 174,5 K RON | 188,7 K RON | 265,9 K RON | 160,7 K RON | 64,2 K RON | ▼ 60,0% |
| Total active | 187,6 K RON | 210,2 K RON | 202,2 K RON | 370,4 K RON | 456,9 K RON | 438,1 K RON | 288,7 K RON | ▼ 34,1% |
| Capitaluri proprii | 177,4 K RON | 191,1 K RON | 174,7 K RON | 189,0 K RON | 300,8 K RON | 161,0 K RON | 64,5 K RON | ▼ 59,9% |
| Datorii totale | 11,1 K RON | 19,8 K RON | 28,5 K RON | 181,8 K RON | 156,3 K RON | 279,9 K RON | 227,9 K RON | ▼ 18,6% |
| Lichiditate curentă | 16,73 | 10,45 | 6,94 | 1,98 | 2,89 | 1,52 | 1,24 | ▼ 18,3% |
| Marjă netă (%) | 49,11 | 66,84 | 64,54 | 66,05 | 69,98 | 44,77 | 26,71 | ▼ 40,3% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 80 | 90 | 100 | 70 | 60 | ▼ 14,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (64,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 337,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.