Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SAFRA IMPLANT SRL
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Basarabia, 2D, Corp C1, Birou E03 (în incinta Miroslava Industrial Park)
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.384.817 RON | 1.386.602 RON | 1.142.497 RON | 230.239 RON | 244.105 RON | 1.312.402 RON | 362.187 RON | 950.215 RON | 598.386 RON | 714.016 RON | 686.465 RON | 250.482 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2020 | 679.647 RON | 723.958 RON | 621.811 RON | 95.721 RON | 102.147 RON | 1.079.057 RON | 299.715 RON | 779.342 RON | 694.107 RON | 384.950 RON | 581.034 RON | 176.910 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2021 | 1.150.545 RON | 1.152.297 RON | 895.527 RON | 245.247 RON | 256.770 RON | 1.357.319 RON | 232.162 RON | 1.125.157 RON | 939.354 RON | 418.115 RON | 745.725 RON | 223.665 RON | 0 RON | 150 RON | 5 |
| 2022 | 1.266.165 RON | 1.289.162 RON | 1.190.521 RON | 85.796 RON | 98.641 RON | 2.439.774 RON | 1.029.803 RON | 1.409.971 RON | 919.887 RON | 1.520.712 RON | 901.434 RON | 405.555 RON | 0 RON | 825 RON | 5 |
| 2023 | 1.507.902 RON | 1.622.105 RON | 1.308.837 RON | 297.047 RON | 313.268 RON | 2.594.839 RON | 1.022.917 RON | 1.571.922 RON | 1.216.734 RON | 1.378.105 RON | 711.200 RON | 830.066 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 1.606.719 RON | 1.692.785 RON | 1.244.443 RON | 388.080 RON | 448.342 RON | 2.905.150 RON | 1.027.450 RON | 1.877.700 RON | 1.604.814 RON | 1.300.336 RON | 665.824 RON | 1.205.793 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Raport Economico-Financiar
2019–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,38 M RON | 679,6 K RON | 1,15 M RON | 1,27 M RON | 1,51 M RON | 1,61 M RON |
| Venituri totale | 1,39 M RON | 724,0 K RON | 1,15 M RON | 1,29 M RON | 1,62 M RON | 1,69 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,14 M RON | 621,8 K RON | 895,5 K RON | 1,19 M RON | 1,31 M RON | 1,24 M RON |
| Rezultat net | 230,2 K RON | 95,7 K RON | 245,2 K RON | 85,8 K RON | 297,0 K RON | 388,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 1,64 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,44 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,93 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,23 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,41 |
| Durata stocaj (zile) | 151 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,33 |
| Durata încasare (zile) | 274 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 714,0 K RON | 1,31 M RON | 54,4% |
| 2020 | 385,0 K RON | 1,08 M RON | 35,7% |
| 2021 | 418,1 K RON | 1,36 M RON | 30,8% |
| 2022 | 1,52 M RON | 2,44 M RON | 62,3% |
| 2023 | 1,38 M RON | 2,59 M RON | 53,1% |
| 2024 | 1,30 M RON | 2,91 M RON | 44,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,38 M RON | 679,6 K RON | 1,15 M RON | 1,27 M RON | 1,51 M RON | 1,61 M RON | ▲ 6,6% |
| Rezultat net | 230,2 K RON | 95,7 K RON | 245,2 K RON | 85,8 K RON | 297,0 K RON | 388,1 K RON | ▲ 30,6% |
| Total active | 1,31 M RON | 1,08 M RON | 1,36 M RON | 2,44 M RON | 2,59 M RON | 2,91 M RON | ▲ 12,0% |
| Capitaluri proprii | 598,4 K RON | 694,1 K RON | 939,4 K RON | 919,9 K RON | 1,22 M RON | 1,60 M RON | ▲ 31,9% |
| Datorii totale | 714,0 K RON | 385,0 K RON | 418,1 K RON | 1,52 M RON | 1,38 M RON | 1,30 M RON | ▼ 5,6% |
| Lichiditate curentă | 1,33 | 2,02 | 2,69 | 0,93 | 1,14 | 1,44 | ▲ 26,6% |
| Marjă netă (%) | 16,63 | 14,08 | 21,32 | 6,78 | 19,70 | 24,15 | ▲ 22,6% |
| Scor bonitate | 72 | 87 | 100 | 60 | 85 | 90 | ▲ 5,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (388,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,64 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.