TEC SOFTWARE SOLUTIONS SRL
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Gherla, HĂŞDAŢII, 12, 405300
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 19.930.088 RON | 20.163.631 RON | 18.558.186 RON | 1.365.329 RON | 1.605.445 RON | 7.005.068 RON | 248.709 RON | 6.756.359 RON | 1.997.259 RON | 5.045.521 RON | 31.243 RON | 2.944.196 RON | 0 RON | 37.712 RON | 49 |
| 2024 | 25.660.900 RON | 25.862.798 RON | 20.515.361 RON | 4.601.005 RON | 5.347.437 RON | 10.852.817 RON | 642.125 RON | 10.210.692 RON | 4.844.320 RON | 6.047.742 RON | 0 RON | 6.372.263 RON | 0 RON | 39.245 RON | 41 |
| 2025 | 28.372.673 RON | 28.611.350 RON | 23.173.294 RON | 4.667.625 RON | 5.438.056 RON | 12.905.867 RON | 936.237 RON | 11.969.630 RON | 4.910.940 RON | 8.142.009 RON | 0 RON | 8.201.265 RON | 0 RON | 147.082 RON | 11 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6031 Activități ale agențiilor de știri
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7414 Alte activități de design specializat
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 1,563 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 19,93 M RON | 25,66 M RON | 28,37 M RON |
| Venituri totale | 20,16 M RON | 25,86 M RON | 28,61 M RON |
| Cheltuieli totale | 18,56 M RON | 20,52 M RON | 23,17 M RON |
| Rezultat net | 1,37 M RON | 4,60 M RON | 4,67 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 33,10 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,47 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,47 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,46 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,59 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,46 |
| Durata încasare (zile) | 106 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 5,05 M RON | 7,01 M RON | 72,0% |
| 2024 | 6,05 M RON | 10,85 M RON | 55,7% |
| 2025 | 8,14 M RON | 12,91 M RON | 63,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 19,93 M RON | 25,66 M RON | 28,37 M RON | ▲ 10,6% |
| Rezultat net | 1,37 M RON | 4,60 M RON | 4,67 M RON | ▲ 1,4% |
| Total active | 7,01 M RON | 10,85 M RON | 12,91 M RON | ▲ 18,9% |
| Capitaluri proprii | 2,00 M RON | 4,84 M RON | 4,91 M RON | ▲ 1,4% |
| Datorii totale | 5,05 M RON | 6,05 M RON | 8,14 M RON | ▲ 34,6% |
| Lichiditate curentă | 1,34 | 1,69 | 1,47 | ▼ 12,9% |
| Marjă netă (%) | 6,85 | 17,93 | 16,45 | ▼ 8,3% |
| Scor bonitate | 62 | 90 | 80 | ▼ 11,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,67 M RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 33,10 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.