Publicitate

CARSTOCK S.R.L.

CUI: 33721771 J2014001163170 SRL Galaţi, Sat Costi, Comuna Vânători
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 33721771
Cod înmatriculare J2014001163170
EUID ROONRC.J2014001163170
Data înmatriculării 2014-10-22
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani

Adresă

România, Galaţi, Sat Costi, Comuna Vânători, BRÂNDUŞEI, 17, 807326

Țară: România
Județ: Galaţi
Localitate: Sat Costi, Comuna Vânători
Stradă: BRÂNDUŞEI
Număr: 17
Cod poștal: 807326

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 847.792 RON 847.902 RON 823.570 RON 20.600 RON 24.332 RON 124.538 RON 546 RON 123.992 RON 81.594 RON 42.944 RON 12.353 RON 6.124 RON 0 RON 0 RON 1
2024 823.583 RON 825.499 RON 813.138 RON 10.680 RON 12.361 RON 126.140 RON 1.876 RON 124.264 RON 79.674 RON 46.466 RON 5.193 RON 5.970 RON 0 RON 0 RON 1
2025 721.788 RON 726.148 RON 702.354 RON 20.063 RON 23.794 RON 89.067 RON 1.040 RON 88.027 RON 20.303 RON 68.764 RON 3.386 RON 15.860 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

PAVĂL VICTOR
administrator
Galaţi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 135 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
721,8 K RON
Rezultat Net 2025
20,1 K RON
Total Active 2025
89,1 K RON
Scor Bonitate
57/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 57/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 847,8 K RON 823,6 K RON 721,8 K RON
Venituri totale 847,9 K RON 825,5 K RON 726,1 K RON
Cheltuieli totale 823,6 K RON 813,1 K RON 702,4 K RON
Rezultat net 20,6 K RON 10,7 K RON 20,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 671,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,28 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,23 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 1,00 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,30 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,0 K RON (1.2%)
Active circulante88,0 K RON (98.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri3,4 K RON
Creanțe15,9 K RON
Numerar68,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 213,17
Durata stocaj (zile) 2
Rotație creanțe (ori/an) 45,51
Durata încasare (zile) 8

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
3,3%
Marjă netă
2,8%
ROA
22,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 42,9 K RON 124,5 K RON 34,5%
2024 46,5 K RON 126,1 K RON 36,8%
2025 68,8 K RON 89,1 K RON 77,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

57
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 847,8 K RON 823,6 K RON 721,8 K RON ▼ 12,4%
Rezultat net 20,6 K RON 10,7 K RON 20,1 K RON ▲ 87,9%
Total active 124,5 K RON 126,1 K RON 89,1 K RON ▼ 29,4%
Capitaluri proprii 81,6 K RON 79,7 K RON 20,3 K RON ▼ 74,5%
Datorii totale 42,9 K RON 46,5 K RON 68,8 K RON ▲ 48,0%
Lichiditate curentă 2,89 2,67 1,28 ▼ 52,1%
Marjă netă (%) 2,43 1,30 2,78 ▲ 113,8%
Scor bonitate 77 70 57 ▼ 18,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (20,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate