Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ADM GLOBAL TRADE SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, ING. DUMITRU ZOSIMA, 77, 1, Parter, Biroul nr. 102, Modul "D"
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 712.556 RON | 712.609 RON | 716.856 RON | −10.722 RON | −4.247 RON | 278.573 RON | 30.918 RON | 247.655 RON | −87.353 RON | 365.926 RON | 157.290 RON | 85.654 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 788.562 RON | 788.631 RON | 770.342 RON | 11.006 RON | 18.289 RON | 304.688 RON | 65.131 RON | 239.557 RON | −76.347 RON | 381.035 RON | 129.055 RON | 74.242 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 1.040.926 RON | 1.040.936 RON | 923.309 RON | 107.426 RON | 117.627 RON | 423.550 RON | 127.956 RON | 295.594 RON | 31.079 RON | 392.471 RON | 167.037 RON | 91.657 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 1.307.763 RON | 1.307.899 RON | 1.155.958 RON | 140.823 RON | 151.941 RON | 659.307 RON | 170.857 RON | 488.450 RON | 171.902 RON | 487.405 RON | 275.788 RON | 134.072 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 1.459.776 RON | 1.460.835 RON | 1.226.465 RON | 221.959 RON | 234.370 RON | 890.919 RON | 177.980 RON | 712.939 RON | 393.861 RON | 497.058 RON | 388.987 RON | 225.106 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 1.681.846 RON | 1.695.667 RON | 1.796.645 RON | −145.008 RON | −100.978 RON | 1.028.605 RON | 285.440 RON | 743.165 RON | 248.854 RON | 779.751 RON | 298.652 RON | 285.183 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 2.407.453 RON | 2.491.300 RON | 1.953.562 RON | 456.105 RON | 537.738 RON | 1.674.844 RON | 727.983 RON | 946.861 RON | 704.959 RON | 969.885 RON | 231.571 RON | 460.198 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (17)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8532 Învățământ secundar, tehnic sau profesional
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4774 — Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
Top format din 355 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.98) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 712,6 K RON | 788,6 K RON | 1,04 M RON | 1,31 M RON | 1,46 M RON | 1,68 M RON | 2,41 M RON |
| Venituri totale | 712,6 K RON | 788,6 K RON | 1,04 M RON | 1,31 M RON | 1,46 M RON | 1,70 M RON | 2,49 M RON |
| Cheltuieli totale | 716,9 K RON | 770,3 K RON | 923,3 K RON | 1,16 M RON | 1,23 M RON | 1,80 M RON | 1,95 M RON |
| Rezultat net | −10,7 K RON | 11,0 K RON | 107,4 K RON | 140,8 K RON | 222,0 K RON | −145,0 K RON | 456,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,38 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,98 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,74 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,26 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,73 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 10,40 |
| Durata stocaj (zile) | 35 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,23 |
| Durata încasare (zile) | 70 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 365,9 K RON | 278,6 K RON | 131,4% |
| 2020 | 381,0 K RON | 304,7 K RON | 125,1% |
| 2021 | 392,5 K RON | 423,6 K RON | 92,7% |
| 2022 | 487,4 K RON | 659,3 K RON | 73,9% |
| 2023 | 497,1 K RON | 890,9 K RON | 55,8% |
| 2024 | 779,8 K RON | 1,03 M RON | 75,8% |
| 2025 | 969,9 K RON | 1,67 M RON | 57,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 712,6 K RON | 788,6 K RON | 1,04 M RON | 1,31 M RON | 1,46 M RON | 1,68 M RON | 2,41 M RON | ▲ 43,1% |
| Rezultat net | −10,7 K RON | 11,0 K RON | 107,4 K RON | 140,8 K RON | 222,0 K RON | −145,0 K RON | 456,1 K RON | ▲ 414,5% |
| Total active | 278,6 K RON | 304,7 K RON | 423,6 K RON | 659,3 K RON | 890,9 K RON | 1,03 M RON | 1,67 M RON | ▲ 62,8% |
| Capitaluri proprii | −87,4 K RON | −76,3 K RON | 31,1 K RON | 171,9 K RON | 393,9 K RON | 248,9 K RON | 705,0 K RON | ▲ 183,3% |
| Datorii totale | 365,9 K RON | 381,0 K RON | 392,5 K RON | 487,4 K RON | 497,1 K RON | 779,8 K RON | 969,9 K RON | ▲ 24,4% |
| Lichiditate curentă | 0,68 | 0,63 | 0,75 | 1,00 | 1,43 | 0,95 | 0,98 | ▲ 2,4% |
| Marjă netă (%) | -1,50 | 1,40 | 10,32 | 10,77 | 15,21 | -8,62 | 18,95 | ▲ 319,8% |
| Scor bonitate | 24 | 45 | 66 | 80 | 85 | 37 | 78 | ▲ 110,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (456,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.