Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OFFICE EXCLUSIVE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, MIHAIL LUNGEANU, 6, D8, B, 3, 13, 110386, Cartier Trivale
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 99.044 RON | 99.044 RON | 82.606 RON | 15.448 RON | 16.438 RON | 92.709 RON | 0 RON | 92.709 RON | 87.268 RON | 5.441 RON | 5.004 RON | 25.220 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 69.420 RON | 69.584 RON | 38.872 RON | 29.157 RON | 30.712 RON | 45.614 RON | 0 RON | 45.614 RON | 13.466 RON | 32.148 RON | 6.354 RON | 5.066 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 57.816 RON | 57.816 RON | 26.625 RON | 29.665 RON | 31.191 RON | 67.379 RON | 0 RON | 67.379 RON | 43.130 RON | 24.249 RON | 5.781 RON | 564 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 76.582 RON | 76.582 RON | 61.189 RON | 13.842 RON | 15.393 RON | 18.274 RON | 0 RON | 18.274 RON | 14.282 RON | 3.992 RON | 5.574 RON | 2.581 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 62.207 RON | 62.207 RON | 57.538 RON | 4.140 RON | 4.669 RON | 16.452 RON | 0 RON | 16.452 RON | 15.422 RON | 1.030 RON | 9.208 RON | 2.087 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 62.248 RON | 62.248 RON | 64.619 RON | −2.899 RON | −2.371 RON | 17.093 RON | 0 RON | 17.093 RON | 12.523 RON | 4.570 RON | 9.205 RON | 6.569 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 76.507 RON | 76.523 RON | 71.655 RON | 4.141 RON | 4.868 RON | 24.646 RON | 0 RON | 24.646 RON | 16.664 RON | 7.982 RON | 8.463 RON | 8.454 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4778 — Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Top format din 102 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 99,0 K RON | 69,4 K RON | 57,8 K RON | 76,6 K RON | 62,2 K RON | 62,2 K RON | 76,5 K RON |
| Venituri totale | 99,0 K RON | 69,6 K RON | 57,8 K RON | 76,6 K RON | 62,2 K RON | 62,2 K RON | 76,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 82,6 K RON | 38,9 K RON | 26,6 K RON | 61,2 K RON | 57,5 K RON | 64,6 K RON | 71,7 K RON |
| Rezultat net | 15,4 K RON | 29,2 K RON | 29,7 K RON | 13,8 K RON | 4,1 K RON | −2,9 K RON | 4,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 60,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,09 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,03 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,97 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,09 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 9,04 |
| Durata stocaj (zile) | 40 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 9,05 |
| Durata încasare (zile) | 40 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 5,4 K RON | 92,7 K RON | 5,9% |
| 2020 | 32,1 K RON | 45,6 K RON | 70,5% |
| 2021 | 24,2 K RON | 67,4 K RON | 36,0% |
| 2022 | 4,0 K RON | 18,3 K RON | 21,9% |
| 2023 | 1,0 K RON | 16,5 K RON | 6,3% |
| 2024 | 4,6 K RON | 17,1 K RON | 26,7% |
| 2025 | 8,0 K RON | 24,6 K RON | 32,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 99,0 K RON | 69,4 K RON | 57,8 K RON | 76,6 K RON | 62,2 K RON | 62,2 K RON | 76,5 K RON | ▲ 22,9% |
| Rezultat net | 15,4 K RON | 29,2 K RON | 29,7 K RON | 13,8 K RON | 4,1 K RON | −2,9 K RON | 4,1 K RON | ▲ 242,8% |
| Total active | 92,7 K RON | 45,6 K RON | 67,4 K RON | 18,3 K RON | 16,5 K RON | 17,1 K RON | 24,6 K RON | ▲ 44,2% |
| Capitaluri proprii | 87,3 K RON | 13,5 K RON | 43,1 K RON | 14,3 K RON | 15,4 K RON | 12,5 K RON | 16,7 K RON | ▲ 33,1% |
| Datorii totale | 5,4 K RON | 32,1 K RON | 24,2 K RON | 4,0 K RON | 1,0 K RON | 4,6 K RON | 8,0 K RON | ▲ 74,7% |
| Lichiditate curentă | 17,04 | 1,42 | 2,78 | 4,58 | 15,97 | 3,74 | 3,09 | ▼ 17,4% |
| Marjă netă (%) | 15,60 | 42,00 | 51,31 | 18,07 | 6,66 | -4,66 | 5,41 | ▲ 216,1% |
| Scor bonitate | 87 | 67 | 95 | 95 | 82 | 57 | 90 | ▲ 57,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.09), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.