Publicitate

EDILIS TRADE S.R.L.

CUI: 33156309 J2014001611123 SRL Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 33156309
Cod înmatriculare J2014001611123
EUID ROONRC.J2014001611123
Data înmatriculării 2014-05-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, FLORILOR, 77, 1A, 2, 3, 24, 407280

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Sat Floreşti, Comuna Floreşti
Stradă: FLORILOR
Număr: 77
Bloc: 1A
Scară: 2
Etaj: 3
Apartament: 24
Cod poștal: 407280

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 257.239 RON 277.489 RON 252.786 RON 22.412 RON 24.703 RON 88.510 RON 8.072 RON 80.438 RON 23.628 RON 64.882 RON 23.322 RON 125 RON 0 RON 0 RON 1
2024 273.897 RON 276.282 RON 261.459 RON 12.498 RON 14.823 RON 76.503 RON 3.159 RON 73.344 RON 13.714 RON 62.789 RON 29.749 RON 1.291 RON 0 RON 0 RON 1
2025 278.383 RON 278.383 RON 275.492 RON 2.442 RON 2.891 RON 71.966 RON 0 RON 71.966 RON 16.156 RON 55.810 RON 29.237 RON 1.464 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

SZABO ILEANA DIANA
administrator
Alba, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (12)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 276 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
278,4 K RON
Rezultat Net 2025
2,4 K RON
Total Active 2025
72,0 K RON
Scor Bonitate
57/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 57/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 257,2 K RON 273,9 K RON 278,4 K RON
Venituri totale 277,5 K RON 276,3 K RON 278,4 K RON
Cheltuieli totale 252,8 K RON 261,5 K RON 275,5 K RON
Rezultat net 22,4 K RON 12,5 K RON 2,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 291,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,29 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,77 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,74 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,29 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante72,0 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri29,2 K RON
Creanțe1,5 K RON
Numerar41,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 9,52
Durata stocaj (zile) 38
Rotație creanțe (ori/an) 190,15
Durata încasare (zile) 2

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
1,0%
Marjă netă
0,9%
ROA
3,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 64,9 K RON 88,5 K RON 73,3%
2024 62,8 K RON 76,5 K RON 82,1%
2025 55,8 K RON 72,0 K RON 77,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

57
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 257,2 K RON 273,9 K RON 278,4 K RON ▲ 1,6%
Rezultat net 22,4 K RON 12,5 K RON 2,4 K RON ▼ 80,5%
Total active 88,5 K RON 76,5 K RON 72,0 K RON ▼ 5,9%
Capitaluri proprii 23,6 K RON 13,7 K RON 16,2 K RON ▲ 17,8%
Datorii totale 64,9 K RON 62,8 K RON 55,8 K RON ▼ 11,1%
Lichiditate curentă 1,24 1,17 1,29 ▲ 10,4%
Marjă netă (%) 8,71 4,56 0,88 ▼ 80,7%
Scor bonitate 62 57 57 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 291,0 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate