Publicitate

JESTER INTERNATIONAL TRADING S.R.L.

CUI: 33926343 J2014001656290 SRL Prahova, Loc. Băicoi, Oraş Băicoi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 33926343
Cod înmatriculare J2014001656290
EUID ROONRC.J2014001656290
Data înmatriculării 2014-12-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Prahova, Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, ÎNFRĂŢIRII, 119, 105200

Țară: România
Județ: Prahova
Localitate: Loc. Băicoi, Oraş Băicoi
Stradă: ÎNFRĂŢIRII
Număr: 119
Cod poștal: 105200

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 4.383 RON −4.383 RON −4.383 RON 817 RON 0 RON 817 RON −4.183 RON 5.000 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 339.948 RON 340.012 RON 324.579 RON 12.034 RON 15.433 RON 215.965 RON 0 RON 215.965 RON 8.051 RON 207.914 RON 128.093 RON 49.843 RON 0 RON 0 RON 1
2021 4.750.940 RON 4.768.286 RON 4.149.905 RON 576.420 RON 618.381 RON 1.350.584 RON 0 RON 1.350.584 RON 584.471 RON 766.113 RON 354.981 RON 912.306 RON 0 RON 0 RON 6
2022 4.570.422 RON 4.710.921 RON 3.838.158 RON 832.732 RON 872.763 RON 2.544.596 RON 202.970 RON 2.341.626 RON 1.417.202 RON 1.127.394 RON 1.153.653 RON 1.075.088 RON 0 RON 0 RON 6
2023 4.393.605 RON 4.510.153 RON 4.459.548 RON 29.208 RON 50.605 RON 3.906.435 RON 1.340.840 RON 2.565.595 RON 1.446.410 RON 2.460.025 RON 799.658 RON 1.712.962 RON 0 RON 0 RON 3
2024 5.980.277 RON 6.100.425 RON 6.037.769 RON 40.805 RON 62.656 RON 4.281.567 RON 1.148.787 RON 3.132.780 RON 1.487.215 RON 2.794.352 RON 964.619 RON 1.923.935 RON 0 RON 0 RON 0
2025 6.194.905 RON 6.364.018 RON 6.228.403 RON 85.064 RON 135.615 RON 3.647.087 RON 840.340 RON 2.806.747 RON 1.572.279 RON 2.074.808 RON 756.977 RON 1.937.586 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

LIU FANLI
administrator
China
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (14)

Lideri din domeniu

Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 434 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
6,19 M RON
Rezultat Net 2025
85,1 K RON
Total Active 2025
3,65 M RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 339,9 K RON 4,75 M RON 4,57 M RON 4,39 M RON 5,98 M RON 6,19 M RON
Venituri totale 0 RON 340,0 K RON 4,77 M RON 4,71 M RON 4,51 M RON 6,10 M RON 6,36 M RON
Cheltuieli totale 4,4 K RON 324,6 K RON 4,15 M RON 3,84 M RON 4,46 M RON 6,04 M RON 6,23 M RON
Rezultat net −4,4 K RON 12,0 K RON 576,4 K RON 832,7 K RON 29,2 K RON 40,8 K RON 85,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 7,96 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,35 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,99 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,05 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,76 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate840,3 K RON (23%)
Active circulante2,81 M RON (77%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri757,0 K RON
Creanțe1,94 M RON
Numerar112,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 8,18
Durata stocaj (zile) 45
Rotație creanțe (ori/an) 3,20
Durata încasare (zile) 114

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
2,2%
Marjă netă
1,4%
ROA
2,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 5,0 K RON 817 RON 612,0%
2020 207,9 K RON 216,0 K RON 96,3%
2021 766,1 K RON 1,35 M RON 56,7%
2022 1,13 M RON 2,54 M RON 44,3%
2023 2,46 M RON 3,91 M RON 63,0%
2024 2,79 M RON 4,28 M RON 65,3%
2025 2,07 M RON 3,65 M RON 56,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 339,9 K RON 4,75 M RON 4,57 M RON 4,39 M RON 5,98 M RON 6,19 M RON ▲ 3,6%
Rezultat net −4,4 K RON 12,0 K RON 576,4 K RON 832,7 K RON 29,2 K RON 40,8 K RON 85,1 K RON ▲ 108,5%
Total active 817 RON 216,0 K RON 1,35 M RON 2,54 M RON 3,91 M RON 4,28 M RON 3,65 M RON ▼ 14,8%
Capitaluri proprii −4,2 K RON 8,1 K RON 584,5 K RON 1,42 M RON 1,45 M RON 1,49 M RON 1,57 M RON ▲ 5,7%
Datorii totale 5,0 K RON 207,9 K RON 766,1 K RON 1,13 M RON 2,46 M RON 2,79 M RON 2,07 M RON ▼ 25,7%
Lichiditate curentă 0,16 1,04 1,76 2,08 1,04 1,12 1,35 ▲ 20,7%
Marjă netă (%) 3,54 12,13 18,22 0,66 0,68 1,37 ▲ 101,5%
Scor bonitate 22 58 90 95 55 75 75 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (85,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 7,96 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate