Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

TMC ENERGY SRL

CUI: 33734410 J2014003077121 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 33734410
Cod înmatriculare J2014003077121
EUID ROONRC.J2014003077121
Data înmatriculării 2014-10-27
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, PARIS, 12, 3, 400185

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: PARIS
Număr: 12
Apartament: 3
Cod poștal: 400185

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 244.686 RON 244.686 RON 223.510 RON 18.730 RON 21.176 RON 130.572 RON 3.174 RON 127.398 RON 18.970 RON 111.602 RON 39.001 RON 560 RON 0 RON 0 RON 2
2020 197.469 RON 200.657 RON 172.783 RON 26.843 RON 27.874 RON 143.128 RON 3.259 RON 139.869 RON 27.093 RON 117.740 RON 82.258 RON 2.276 RON 0 RON 1.705 RON 2
2021 283.801 RON 283.801 RON 236.947 RON 44.073 RON 46.854 RON 140.167 RON 3.259 RON 136.908 RON 44.323 RON 97.674 RON 98.963 RON 4.428 RON 0 RON 1.830 RON 1
2022 111.214 RON 111.214 RON 111.238 RON −1.137 RON −24 RON 139.312 RON 3.426 RON 135.886 RON 43.186 RON 96.126 RON 107.303 RON 317 RON 0 RON 0 RON 1
2023 0 RON 0 RON 1.769 RON −1.769 RON −1.769 RON 135.470 RON 0 RON 135.470 RON 41.417 RON 94.053 RON 107.303 RON 219 RON 0 RON 0 RON 0
2024 0 RON 0 RON 1.054 RON −1.054 RON −1.054 RON 133.247 RON 0 RON 133.247 RON 40.363 RON 92.884 RON 106.375 RON 207 RON 0 RON 0 RON 1
2025 0 RON 0 RON 1.285 RON −1.285 RON −1.285 RON 133.550 RON 0 RON 133.550 RON 39.079 RON 94.471 RON 107.223 RON 7 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

MANCIU CĂLIN ALEXANDRU
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 158 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−1.285 RON)
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
−1,3 K RON
Total Active 2025
133,6 K RON
Scor Bonitate
40/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 40/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 244,7 K RON 197,5 K RON 283,8 K RON 111,2 K RON 0 RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 244,7 K RON 200,7 K RON 283,8 K RON 111,2 K RON 0 RON 0 RON 0 RON
Cheltuieli totale 223,5 K RON 172,8 K RON 236,9 K RON 111,2 K RON 1,8 K RON 1,1 K RON 1,3 K RON
Rezultat net 18,7 K RON 26,8 K RON 44,1 K RON −1,1 K RON −1,8 K RON −1,1 K RON −1,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −82,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,41 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,28 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,28 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,41 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante133,6 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri107,2 K RON
Creanțe7 RON
Numerar26,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
–
Marjă netă
–
ROA
-1,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 111,6 K RON 130,6 K RON 85,5%
2020 117,7 K RON 143,1 K RON 82,3%
2021 97,7 K RON 140,2 K RON 69,7%
2022 96,1 K RON 139,3 K RON 69,0%
2023 94,1 K RON 135,5 K RON 69,4%
2024 92,9 K RON 133,2 K RON 69,7%
2025 94,5 K RON 133,6 K RON 70,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

40
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 244,7 K RON 197,5 K RON 283,8 K RON 111,2 K RON 0 RON 0 RON 0 RON –
Rezultat net 18,7 K RON 26,8 K RON 44,1 K RON −1,1 K RON −1,8 K RON −1,1 K RON −1,3 K RON ▼ 21,9%
Total active 130,6 K RON 143,1 K RON 140,2 K RON 139,3 K RON 135,5 K RON 133,2 K RON 133,6 K RON ▲ 0,2%
Capitaluri proprii 19,0 K RON 27,1 K RON 44,3 K RON 43,2 K RON 41,4 K RON 40,4 K RON 39,1 K RON ▼ 3,2%
Datorii totale 111,6 K RON 117,7 K RON 97,7 K RON 96,1 K RON 94,1 K RON 92,9 K RON 94,5 K RON ▲ 1,7%
Lichiditate curentă 1,14 1,19 1,40 1,41 1,44 1,43 1,41 ▼ 1,5%
Marjă netă (%) 7,65 13,59 15,53 -1,02 – – – –
Scor bonitate 62 75 85 49 52 52 40 ▼ 23,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Scor de bonitate scăzut (40/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.