Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SIGMA EXPERT EUROPE SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, IANCULUI, 19, 106B, B, 9, 75, 21714, 2, SUPRAFATA DE 6.25 MP
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 441.957 RON | 474.193 RON | 409.211 RON | 58.382 RON | 64.982 RON | 1.040.128 RON | 469.806 RON | 570.322 RON | 361.340 RON | 679.287 RON | 0 RON | 170.173 RON | 0 RON | 499 RON | 1 |
| 2020 | 407.846 RON | 441.803 RON | 337.924 RON | 99.742 RON | 103.879 RON | 1.206.848 RON | 434.425 RON | 772.423 RON | 461.082 RON | 745.766 RON | 0 RON | 204.233 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 415.163 RON | 458.993 RON | 451.677 RON | 3.338 RON | 7.316 RON | 764.543 RON | 399.044 RON | 365.499 RON | 464.421 RON | 300.122 RON | 0 RON | 146.595 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 517.088 RON | 550.806 RON | 490.145 RON | 55.758 RON | 60.661 RON | 724.707 RON | 367.833 RON | 356.874 RON | 520.179 RON | 204.528 RON | 0 RON | 115.952 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 682.545 RON | 695.827 RON | 497.179 RON | 191.849 RON | 198.648 RON | 885.141 RON | 366.577 RON | 518.564 RON | 562.028 RON | 323.113 RON | 0 RON | 203.446 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 652.864 RON | 683.782 RON | 660.664 RON | 9.574 RON | 23.118 RON | 753.505 RON | 343.138 RON | 410.367 RON | 507.138 RON | 246.367 RON | 68.794 RON | 277.755 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 474.437 RON | 487.060 RON | 359.003 RON | 118.856 RON | 128.057 RON | 963.833 RON | 342.492 RON | 621.341 RON | 583.948 RON | 380.110 RON | 180.557 RON | 282.395 RON | 0 RON | 225 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7010 Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6310 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Top format din 585 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 442,0 K RON | 407,8 K RON | 415,2 K RON | 517,1 K RON | 682,5 K RON | 652,9 K RON | 474,4 K RON |
| Venituri totale | 474,2 K RON | 441,8 K RON | 459,0 K RON | 550,8 K RON | 695,8 K RON | 683,8 K RON | 487,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 409,2 K RON | 337,9 K RON | 451,7 K RON | 490,1 K RON | 497,2 K RON | 660,7 K RON | 359,0 K RON |
| Rezultat net | 58,4 K RON | 99,7 K RON | 3,3 K RON | 55,8 K RON | 191,8 K RON | 9,6 K RON | 118,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 635,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,63 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,16 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,42 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,54 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,63 |
| Durata stocaj (zile) | 139 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,68 |
| Durata încasare (zile) | 217 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 679,3 K RON | 1,04 M RON | 65,3% |
| 2020 | 745,8 K RON | 1,21 M RON | 61,8% |
| 2021 | 300,1 K RON | 764,5 K RON | 39,3% |
| 2022 | 204,5 K RON | 724,7 K RON | 28,2% |
| 2023 | 323,1 K RON | 885,1 K RON | 36,5% |
| 2024 | 246,4 K RON | 753,5 K RON | 32,7% |
| 2025 | 380,1 K RON | 963,8 K RON | 39,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 442,0 K RON | 407,8 K RON | 415,2 K RON | 517,1 K RON | 682,5 K RON | 652,9 K RON | 474,4 K RON | ▼ 27,3% |
| Rezultat net | 58,4 K RON | 99,7 K RON | 3,3 K RON | 55,8 K RON | 191,8 K RON | 9,6 K RON | 118,9 K RON | ▲ 1.141,4% |
| Total active | 1,04 M RON | 1,21 M RON | 764,5 K RON | 724,7 K RON | 885,1 K RON | 753,5 K RON | 963,8 K RON | ▲ 27,9% |
| Capitaluri proprii | 361,3 K RON | 461,1 K RON | 464,4 K RON | 520,2 K RON | 562,0 K RON | 507,1 K RON | 583,9 K RON | ▲ 15,1% |
| Datorii totale | 679,3 K RON | 745,8 K RON | 300,1 K RON | 204,5 K RON | 323,1 K RON | 246,4 K RON | 380,1 K RON | ▲ 54,3% |
| Lichiditate curentă | 0,84 | 1,04 | 1,22 | 1,74 | 1,60 | 1,67 | 1,63 | ▼ 1,9% |
| Marjă netă (%) | 13,21 | 24,46 | 0,80 | 10,78 | 28,11 | 1,47 | 25,05 | ▲ 1.604,1% |
| Scor bonitate | 65 | 80 | 67 | 95 | 90 | 72 | 82 | ▲ 13,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (118,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 635,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.