Publicitate

SOLIDIS STRUCTURI DE REZISTENTA S.R.L.

CUI: 33203052 J2014006187407 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 33203052
Cod înmatriculare J2014006187407
EUID ROONRC.J2014006187407
Data înmatriculării 2014-05-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani
Salariați (2025) 7 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, MĂRĂŞEŞTI, 125, 1, 1, 3, 40253, 4

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 4
Sector: 4
Stradă: MĂRĂŞEŞTI
Număr: 125
Scară: 1
Etaj: 1
Apartament: 3
Cod poștal: 40253

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.384.949 RON 1.384.953 RON 1.342.010 RON 32.192 RON 42.943 RON 1.415.657 RON 375.984 RON 1.039.673 RON 1.203.226 RON 213.734 RON 0 RON 169.028 RON 0 RON 1.303 RON 7
2024 2.118.925 RON 2.332.133 RON 1.562.060 RON 708.572 RON 770.073 RON 2.191.318 RON 683.276 RON 1.508.042 RON 1.585.712 RON 608.999 RON 0 RON 895.359 RON 0 RON 3.393 RON 7
2025 2.305.727 RON 2.310.948 RON 2.152.847 RON 115.251 RON 158.101 RON 1.955.362 RON 753.480 RON 1.201.882 RON 1.256.518 RON 704.180 RON 0 RON 285.075 RON 0 RON 5.336 RON 7

Reprezentanți și administratori (1)

MOANŢĂ ANDREI
administrator
Olt, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 4,605 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
2,31 M RON
Rezultat Net 2025
115,3 K RON
Total Active 2025
1,96 M RON
Scor Bonitate
72/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 72/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,38 M RON 2,12 M RON 2,31 M RON
Venituri totale 1,38 M RON 2,33 M RON 2,31 M RON
Cheltuieli totale 1,34 M RON 1,56 M RON 2,15 M RON
Rezultat net 32,2 K RON 708,6 K RON 115,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,86 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,71 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,71 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,07 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,78 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate753,5 K RON (38.5%)
Active circulante1,20 M RON (61.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe285,1 K RON
Numerar46,8 K RON
Alte active circulante870,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 8,09
Durata încasare (zile) 45

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
6,9%
Marjă netă
5,0%
ROA
5,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 213,7 K RON 1,42 M RON 15,1%
2024 609,0 K RON 2,19 M RON 27,8%
2025 704,2 K RON 1,96 M RON 36,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

72
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,38 M RON 2,12 M RON 2,31 M RON ▲ 8,8%
Rezultat net 32,2 K RON 708,6 K RON 115,3 K RON ▼ 83,7%
Total active 1,42 M RON 2,19 M RON 1,96 M RON ▼ 10,8%
Capitaluri proprii 1,20 M RON 1,59 M RON 1,26 M RON ▼ 20,8%
Datorii totale 213,7 K RON 609,0 K RON 704,2 K RON ▲ 15,6%
Lichiditate curentă 4,86 2,48 1,71 ▼ 31,1%
Marjă netă (%) 2,32 33,44 5,00 ▼ 85,0%
Scor bonitate 77 95 72 ▼ 24,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (115,3 K RON).
  • Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,86 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate