Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PHOTOGEMS SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, DIMITRIE CANTEMIR, 20, 8, C, 40245, 4, HOL INTRARE, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 22.426 RON | 22.428 RON | 14.421 RON | 7.323 RON | 8.007 RON | 2.544 RON | 0 RON | 2.544 RON | −9.015 RON | 11.559 RON | 2.484 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 8.076 RON | 8.076 RON | 10.252 RON | −2.356 RON | −2.176 RON | 2.277 RON | 0 RON | 2.277 RON | −11.371 RON | 13.648 RON | 1.749 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 14.786 RON | 14.786 RON | 13.616 RON | 726 RON | 1.170 RON | 2.467 RON | 0 RON | 2.467 RON | −10.645 RON | 13.112 RON | 1.176 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 19.846 RON | 19.846 RON | 17.470 RON | 1.781 RON | 2.376 RON | 6.175 RON | 0 RON | 6.175 RON | −8.865 RON | 15.040 RON | 1.004 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 56.219 RON | 56.219 RON | 40.251 RON | 13.464 RON | 15.968 RON | 7.663 RON | 0 RON | 7.663 RON | 4.599 RON | 3.064 RON | 1.619 RON | 3.010 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 10.663 RON | 10.663 RON | 13.651 RON | −2.988 RON | −2.988 RON | 6.923 RON | 0 RON | 6.923 RON | 1.610 RON | 5.313 RON | 100 RON | 60 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 19.525 RON | 19.525 RON | 15.927 RON | 3.034 RON | 3.598 RON | 4.705 RON | 0 RON | 4.705 RON | 4.644 RON | 61 RON | 0 RON | 150 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (59)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
- 1814 Legătorie și servicii conexe
- 1820 Reproducerea înregistrărilor
- 3213 Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8561 Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
- 9640 Activități de intermediere pentru servicii personale
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1812 — Alte activități de tipărire n.c.a.
Top format din 531 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 22,4 K RON | 8,1 K RON | 14,8 K RON | 19,8 K RON | 56,2 K RON | 10,7 K RON | 19,5 K RON |
| Venituri totale | 22,4 K RON | 8,1 K RON | 14,8 K RON | 19,8 K RON | 56,2 K RON | 10,7 K RON | 19,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 14,4 K RON | 10,3 K RON | 13,6 K RON | 17,5 K RON | 40,3 K RON | 13,7 K RON | 15,9 K RON |
| Rezultat net | 7,3 K RON | −2,4 K RON | 726 RON | 1,8 K RON | 13,5 K RON | −3,0 K RON | 3,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 27,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 77,13 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 77,13 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 74,67 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 77,13 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 130,17 |
| Durata încasare (zile) | 3 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 11,6 K RON | 2,5 K RON | 454,4% |
| 2020 | 13,6 K RON | 2,3 K RON | 599,4% |
| 2021 | 13,1 K RON | 2,5 K RON | 531,5% |
| 2022 | 15,0 K RON | 6,2 K RON | 243,6% |
| 2023 | 3,1 K RON | 7,7 K RON | 40,0% |
| 2024 | 5,3 K RON | 6,9 K RON | 76,7% |
| 2025 | 61 RON | 4,7 K RON | 1,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 22,4 K RON | 8,1 K RON | 14,8 K RON | 19,8 K RON | 56,2 K RON | 10,7 K RON | 19,5 K RON | ▲ 83,1% |
| Rezultat net | 7,3 K RON | −2,4 K RON | 726 RON | 1,8 K RON | 13,5 K RON | −3,0 K RON | 3,0 K RON | ▲ 201,5% |
| Total active | 2,5 K RON | 2,3 K RON | 2,5 K RON | 6,2 K RON | 7,7 K RON | 6,9 K RON | 4,7 K RON | ▼ 32,0% |
| Capitaluri proprii | −9,0 K RON | −11,4 K RON | −10,6 K RON | −8,9 K RON | 4,6 K RON | 1,6 K RON | 4,6 K RON | ▲ 188,4% |
| Datorii totale | 11,6 K RON | 13,6 K RON | 13,1 K RON | 15,0 K RON | 3,1 K RON | 5,3 K RON | 61 RON | ▼ 98,9% |
| Lichiditate curentă | 0,22 | 0,17 | 0,19 | 0,41 | 2,50 | 1,30 | 77,13 | ▲ 5.819,5% |
| Marjă netă (%) | 32,65 | -29,17 | 4,91 | 8,97 | 23,95 | -28,02 | 15,54 | ▲ 155,5% |
| Scor bonitate | 42 | 12 | 45 | 50 | 100 | 37 | 100 | ▲ 170,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (77.13), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 27,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.