Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
KODIS PLUS SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, THEODOR PALLADY, 287, 1, 3, LOT 17, ACTIV C1, OBIECTIV 50
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.753.546 RON | 1.753.993 RON | 1.577.466 RON | 158.992 RON | 176.527 RON | 767.313 RON | 98.247 RON | 669.066 RON | 398.114 RON | 369.199 RON | 110.938 RON | 200.658 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2020 | 1.607.426 RON | 1.607.512 RON | 1.490.332 RON | 102.240 RON | 117.180 RON | 816.961 RON | 66.115 RON | 750.846 RON | 500.354 RON | 316.607 RON | 108.930 RON | 192.892 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2021 | 1.896.242 RON | 1.896.918 RON | 1.797.224 RON | 80.727 RON | 99.694 RON | 975.287 RON | 108.226 RON | 867.061 RON | 581.081 RON | 394.206 RON | 93.242 RON | 199.611 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 2.117.012 RON | 2.168.913 RON | 2.181.531 RON | −34.296 RON | −12.618 RON | 979.037 RON | 89.814 RON | 889.223 RON | 546.785 RON | 432.252 RON | 146.130 RON | 164.455 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 2.900.740 RON | 2.901.259 RON | 2.338.671 RON | 522.848 RON | 562.588 RON | 1.765.909 RON | 129.646 RON | 1.636.263 RON | 1.069.633 RON | 696.276 RON | 143.383 RON | 643.671 RON | 0 RON | 0 RON | 9 |
| 2024 | 4.428.430 RON | 4.463.259 RON | 3.628.707 RON | 702.212 RON | 834.552 RON | 2.545.815 RON | 348.514 RON | 2.197.301 RON | 1.771.845 RON | 773.970 RON | 93.088 RON | 556.499 RON | 0 RON | 0 RON | 9 |
| 2025 | 4.169.369 RON | 4.214.463 RON | 3.550.675 RON | 572.228 RON | 663.788 RON | 3.068.299 RON | 603.290 RON | 2.465.009 RON | 2.348.043 RON | 720.256 RON | 97.919 RON | 771.619 RON | 0 RON | 0 RON | 9 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (23)
- 1723 Fabricarea articolelor de papetărie
- 1725 Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
- 2823 Fabricarea mașinilor și echipamentelor de birou (exceptând fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice)
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4651 — Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software- ului
Top format din 235 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,75 M RON | 1,61 M RON | 1,90 M RON | 2,12 M RON | 2,90 M RON | 4,43 M RON | 4,17 M RON |
| Venituri totale | 1,75 M RON | 1,61 M RON | 1,90 M RON | 2,17 M RON | 2,90 M RON | 4,46 M RON | 4,21 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,58 M RON | 1,49 M RON | 1,80 M RON | 2,18 M RON | 2,34 M RON | 3,63 M RON | 3,55 M RON |
| Rezultat net | 159,0 K RON | 102,2 K RON | 80,7 K RON | −34,3 K RON | 522,8 K RON | 702,2 K RON | 572,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 4,68 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,42 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,29 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,22 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,26 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 42,58 |
| Durata stocaj (zile) | 9 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,40 |
| Durata încasare (zile) | 68 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 369,2 K RON | 767,3 K RON | 48,1% |
| 2020 | 316,6 K RON | 817,0 K RON | 38,8% |
| 2021 | 394,2 K RON | 975,3 K RON | 40,4% |
| 2022 | 432,3 K RON | 979,0 K RON | 44,2% |
| 2023 | 696,3 K RON | 1,77 M RON | 39,4% |
| 2024 | 774,0 K RON | 2,55 M RON | 30,4% |
| 2025 | 720,3 K RON | 3,07 M RON | 23,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,75 M RON | 1,61 M RON | 1,90 M RON | 2,12 M RON | 2,90 M RON | 4,43 M RON | 4,17 M RON | ▼ 5,8% |
| Rezultat net | 159,0 K RON | 102,2 K RON | 80,7 K RON | −34,3 K RON | 522,8 K RON | 702,2 K RON | 572,2 K RON | ▼ 18,5% |
| Total active | 767,3 K RON | 817,0 K RON | 975,3 K RON | 979,0 K RON | 1,77 M RON | 2,55 M RON | 3,07 M RON | ▲ 20,5% |
| Capitaluri proprii | 398,1 K RON | 500,4 K RON | 581,1 K RON | 546,8 K RON | 1,07 M RON | 1,77 M RON | 2,35 M RON | ▲ 32,5% |
| Datorii totale | 369,2 K RON | 316,6 K RON | 394,2 K RON | 432,3 K RON | 696,3 K RON | 774,0 K RON | 720,3 K RON | ▼ 6,9% |
| Lichiditate curentă | 1,81 | 2,37 | 2,20 | 2,06 | 2,35 | 2,84 | 3,42 | ▲ 20,5% |
| Marjă netă (%) | 9,07 | 6,36 | 4,26 | -1,62 | 18,02 | 15,86 | 13,72 | ▼ 13,5% |
| Scor bonitate | 77 | 82 | 77 | 64 | 100 | 100 | 87 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (572,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.42), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 4,68 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.