PREMIUM AMFITRION SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, ARDELENI, 2-4, 2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 505.897 RON | 590.784 RON | 436.835 RON | 148.768 RON | 153.949 RON | 415.309 RON | 1.871 RON | 413.438 RON | 370.927 RON | 44.382 RON | 0 RON | 333.913 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 408.234 RON | 412.903 RON | 495.625 RON | −94.861 RON | −82.722 RON | 252.611 RON | 199.341 RON | 53.270 RON | 57.766 RON | 194.845 RON | 0 RON | 23.193 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 576.713 RON | 576.873 RON | 544.447 RON | −8.952 RON | 32.426 RON | 228.801 RON | 156.841 RON | 71.960 RON | 48.815 RON | 179.986 RON | 0 RON | 7.000 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (16)
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 5330 Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5610 Restaurante
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 9321 Activități ale parcurilor tematice și de distracții
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
Top format din 456 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.4) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−8.952 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 505,9 K RON | 408,2 K RON | 576,7 K RON |
| Venituri totale | 590,8 K RON | 412,9 K RON | 576,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 436,8 K RON | 495,6 K RON | 544,4 K RON |
| Rezultat net | 148,8 K RON | −94,9 K RON | −9,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 567,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,40 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,40 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,36 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,27 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 82,39 |
| Durata încasare (zile) | 4 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 44,4 K RON | 415,3 K RON | 10,7% |
| 2024 | 194,8 K RON | 252,6 K RON | 77,1% |
| 2025 | 180,0 K RON | 228,8 K RON | 78,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 505,9 K RON | 408,2 K RON | 576,7 K RON | ▲ 41,3% |
| Rezultat net | 148,8 K RON | −94,9 K RON | −9,0 K RON | ▲ 90,6% |
| Total active | 415,3 K RON | 252,6 K RON | 228,8 K RON | ▼ 9,4% |
| Capitaluri proprii | 370,9 K RON | 57,8 K RON | 48,8 K RON | ▼ 15,5% |
| Datorii totale | 44,4 K RON | 194,8 K RON | 180,0 K RON | ▼ 7,6% |
| Lichiditate curentă | 9,32 | 0,27 | 0,40 | ▲ 46,2% |
| Marjă netă (%) | 29,41 | -23,24 | -1,55 | ▲ 93,3% |
| Scor bonitate | 87 | 25 | 45 | ▲ 80,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (45/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.