OPERATIONAL EXCELLENCE EXPERT SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, CONSTRUCTORILOR, 20A, 5, 6, TRONSON B, CAMERA NR.E5.B14
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 290.091 RON | 290.091 RON | 20.478 RON | 260.911 RON | 269.613 RON | 461.233 RON | 5.786 RON | 455.447 RON | 262.361 RON | 198.872 RON | 0 RON | 265.035 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 291.187 RON | 291.187 RON | 14.596 RON | 268.399 RON | 276.591 RON | 405.457 RON | 6.887 RON | 398.570 RON | 275.760 RON | 129.697 RON | 0 RON | 260.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 297.192 RON | 297.192 RON | 10.990 RON | 278.176 RON | 286.202 RON | 374.412 RON | 4.996 RON | 369.416 RON | 286.936 RON | 87.476 RON | 0 RON | 275.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 295.856 RON | 299.388 RON | 17.437 RON | 274.428 RON | 281.951 RON | 294.032 RON | 17.675 RON | 276.357 RON | 286.364 RON | 1.522 RON | 0 RON | 261.313 RON | 6.146 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 280.804 RON | 287.227 RON | 63.868 RON | 220.945 RON | 223.359 RON | 248.429 RON | 15.970 RON | 232.459 RON | 237.310 RON | 8.433 RON | 0 RON | 115.000 RON | 2.686 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 60.331 RON | 64.331 RON | 60.043 RON | 3.764 RON | 4.288 RON | 49.149 RON | 7.011 RON | 42.138 RON | 31.074 RON | 18.075 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 386.671 RON | 388.212 RON | 62.177 RON | 315.275 RON | 326.035 RON | 343.043 RON | 3.674 RON | 339.369 RON | 323.849 RON | 19.194 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Top format din 2,409 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 290,1 K RON | 291,2 K RON | 297,2 K RON | 295,9 K RON | 280,8 K RON | 60,3 K RON | 386,7 K RON |
| Venituri totale | 290,1 K RON | 291,2 K RON | 297,2 K RON | 299,4 K RON | 287,2 K RON | 64,3 K RON | 388,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 20,5 K RON | 14,6 K RON | 11,0 K RON | 17,4 K RON | 63,9 K RON | 60,0 K RON | 62,2 K RON |
| Rezultat net | 260,9 K RON | 268,4 K RON | 278,2 K RON | 274,4 K RON | 220,9 K RON | 3,8 K RON | 315,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 244,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 17,68 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 17,68 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 17,68 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 17,87 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 198,9 K RON | 461,2 K RON | 43,1% |
| 2020 | 129,7 K RON | 405,5 K RON | 32,0% |
| 2021 | 87,5 K RON | 374,4 K RON | 23,4% |
| 2022 | 1,5 K RON | 294,0 K RON | 0,5% |
| 2023 | 8,4 K RON | 248,4 K RON | 3,4% |
| 2024 | 18,1 K RON | 49,1 K RON | 36,8% |
| 2025 | 19,2 K RON | 343,0 K RON | 5,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 290,1 K RON | 291,2 K RON | 297,2 K RON | 295,9 K RON | 280,8 K RON | 60,3 K RON | 386,7 K RON | ▲ 540,9% |
| Rezultat net | 260,9 K RON | 268,4 K RON | 278,2 K RON | 274,4 K RON | 220,9 K RON | 3,8 K RON | 315,3 K RON | ▲ 8.276,1% |
| Total active | 461,2 K RON | 405,5 K RON | 374,4 K RON | 294,0 K RON | 248,4 K RON | 49,1 K RON | 343,0 K RON | ▲ 598,0% |
| Capitaluri proprii | 262,4 K RON | 275,8 K RON | 286,9 K RON | 286,4 K RON | 237,3 K RON | 31,1 K RON | 323,8 K RON | ▲ 942,2% |
| Datorii totale | 198,9 K RON | 129,7 K RON | 87,5 K RON | 1,5 K RON | 8,4 K RON | 18,1 K RON | 19,2 K RON | ▲ 6,2% |
| Lichiditate curentă | 2,29 | 3,07 | 4,22 | 181,57 | 27,57 | 2,33 | 17,68 | ▲ 658,4% |
| Marjă netă (%) | 89,94 | 92,17 | 93,60 | 92,76 | 78,68 | 6,24 | 81,54 | ▲ 1.206,7% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 87 | 80 | 75 | 100 | ▲ 33,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (315,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (17.68), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.