Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
COMPLEX TURISTIC CHEILE CIBINULUI SRL
Date generale
Adresă
România, Sibiu, Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, RÂU MIC, 1187, 557095
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 621.646 RON | 622.497 RON | 253.172 RON | 364.035 RON | 369.325 RON | 956.033 RON | 20.627 RON | 935.406 RON | 1.170.448 RON | 55.294 RON | 157.159 RON | 60.600 RON | 0 RON | 269.709 RON | 2 |
| 2024 | 274.163 RON | 285.396 RON | 303.186 RON | −25.077 RON | −17.790 RON | 1.217.245 RON | 956.195 RON | 261.050 RON | 1.145.279 RON | 240.388 RON | 25.601 RON | 97.114 RON | 0 RON | 168.422 RON | 2 |
| 2025 | 357.573 RON | 362.177 RON | 239.816 RON | 111.460 RON | 122.361 RON | 1.240.603 RON | 940.155 RON | 300.448 RON | 1.256.627 RON | 226.064 RON | 20.903 RON | 71.485 RON | 0 RON | 242.088 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5611 Restaurante
Lideri din domeniu
Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5520 — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Top format din 407 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 621,6 K RON | 274,2 K RON | 357,6 K RON |
| Venituri totale | 622,5 K RON | 285,4 K RON | 362,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 253,2 K RON | 303,2 K RON | 239,8 K RON |
| Rezultat net | 364,0 K RON | −25,1 K RON | 111,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 153,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,33 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,24 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,92 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,49 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 17,11 |
| Durata stocaj (zile) | 21 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,00 |
| Durata încasare (zile) | 73 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 55,3 K RON | 956,0 K RON | 5,8% |
| 2024 | 240,4 K RON | 1,22 M RON | 19,8% |
| 2025 | 226,1 K RON | 1,24 M RON | 18,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 621,6 K RON | 274,2 K RON | 357,6 K RON | ▲ 30,4% |
| Rezultat net | 364,0 K RON | −25,1 K RON | 111,5 K RON | ▲ 544,5% |
| Total active | 956,0 K RON | 1,22 M RON | 1,24 M RON | ▲ 1,9% |
| Capitaluri proprii | 1,17 M RON | 1,15 M RON | 1,26 M RON | ▲ 9,7% |
| Datorii totale | 55,3 K RON | 240,4 K RON | 226,1 K RON | ▼ 6,0% |
| Lichiditate curentă | 16,92 | 1,09 | 1,33 | ▲ 22,4% |
| Marjă netă (%) | 58,56 | -9,15 | 31,17 | ▲ 440,7% |
| Scor bonitate | 87 | 47 | 90 | ▲ 91,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (111,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.