Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AUTO SULI TIGER SRL
Date generale
Adresă
România, Mureş, Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului, BOCSKAI ISTVAN, 70, I, 547410
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 88.334 RON | 91.284 RON | 67.753 RON | 22.619 RON | 23.531 RON | 71.621 RON | 35.240 RON | 36.381 RON | 64.371 RON | 7.250 RON | 1.900 RON | 372 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 70.479 RON | 73.303 RON | 66.818 RON | 5.830 RON | 6.485 RON | 58.515 RON | 39.161 RON | 19.354 RON | 50.201 RON | 8.314 RON | 0 RON | 80 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 120.198 RON | 124.010 RON | 73.488 RON | 49.307 RON | 50.522 RON | 83.836 RON | 39.161 RON | 44.675 RON | 79.508 RON | 4.328 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 139.603 RON | 140.987 RON | 84.844 RON | 54.945 RON | 56.143 RON | 142.771 RON | 102.297 RON | 40.474 RON | 134.452 RON | 8.319 RON | 0 RON | 197 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 122.235 RON | 122.235 RON | 106.120 RON | 14.218 RON | 16.115 RON | 192.410 RON | 177.489 RON | 14.921 RON | 140.138 RON | 52.272 RON | 0 RON | 1.500 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 135.218 RON | 135.620 RON | 126.741 RON | 7.361 RON | 8.879 RON | 193.340 RON | 167.061 RON | 26.279 RON | 147.500 RON | 45.840 RON | 0 RON | 2.155 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 130.525 RON | 130.525 RON | 146.831 RON | −16.306 RON | −16.306 RON | 97.271 RON | 80.980 RON | 16.291 RON | 59.671 RON | 37.600 RON | 0 RON | 2.279 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8553 Școli de conducere (pilotaj)
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8553 — Școli de conducere (pilotaj)
Top format din 44 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.43) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−16.306 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 88,3 K RON | 70,5 K RON | 120,2 K RON | 139,6 K RON | 122,2 K RON | 135,2 K RON | 130,5 K RON |
| Venituri totale | 91,3 K RON | 73,3 K RON | 124,0 K RON | 141,0 K RON | 122,2 K RON | 135,6 K RON | 130,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 67,8 K RON | 66,8 K RON | 73,5 K RON | 84,8 K RON | 106,1 K RON | 126,7 K RON | 146,8 K RON |
| Rezultat net | 22,6 K RON | 5,8 K RON | 49,3 K RON | 54,9 K RON | 14,2 K RON | 7,4 K RON | −16,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 152,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,43 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,43 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,37 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,59 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 57,27 |
| Durata încasare (zile) | 6 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 7,3 K RON | 71,6 K RON | 10,1% |
| 2020 | 8,3 K RON | 58,5 K RON | 14,2% |
| 2021 | 4,3 K RON | 83,8 K RON | 5,2% |
| 2022 | 8,3 K RON | 142,8 K RON | 5,8% |
| 2023 | 52,3 K RON | 192,4 K RON | 27,2% |
| 2024 | 45,8 K RON | 193,3 K RON | 23,7% |
| 2025 | 37,6 K RON | 97,3 K RON | 38,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 88,3 K RON | 70,5 K RON | 120,2 K RON | 139,6 K RON | 122,2 K RON | 135,2 K RON | 130,5 K RON | ▼ 3,5% |
| Rezultat net | 22,6 K RON | 5,8 K RON | 49,3 K RON | 54,9 K RON | 14,2 K RON | 7,4 K RON | −16,3 K RON | ▼ 321,5% |
| Total active | 71,6 K RON | 58,5 K RON | 83,8 K RON | 142,8 K RON | 192,4 K RON | 193,3 K RON | 97,3 K RON | ▼ 49,7% |
| Capitaluri proprii | 64,4 K RON | 50,2 K RON | 79,5 K RON | 134,5 K RON | 140,1 K RON | 147,5 K RON | 59,7 K RON | ▼ 59,5% |
| Datorii totale | 7,3 K RON | 8,3 K RON | 4,3 K RON | 8,3 K RON | 52,3 K RON | 45,8 K RON | 37,6 K RON | ▼ 18,0% |
| Lichiditate curentă | 5,02 | 2,33 | 10,32 | 4,87 | 0,29 | 0,57 | 0,43 | ▼ 24,4% |
| Marjă netă (%) | 25,61 | 8,27 | 41,02 | 39,36 | 11,63 | 5,44 | -12,49 | ▼ 329,6% |
| Scor bonitate | 87 | 75 | 100 | 95 | 58 | 73 | 35 | ▼ 52,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 152,1 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (35/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.