Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OWL CREATIVE STUDIO SRL
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, DREPTĂŢII, 6, 5, 3, 20, 707085
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 172.612 RON | 172.811 RON | 130.195 RON | 37.763 RON | 42.616 RON | 66.770 RON | 14.611 RON | 52.159 RON | 67.073 RON | 3.125 RON | 8.154 RON | 14.893 RON | 0 RON | 3.428 RON | 0 |
| 2020 | 354.154 RON | 358.869 RON | 241.665 RON | 107.334 RON | 117.204 RON | 181.043 RON | 48.468 RON | 132.575 RON | 174.407 RON | 6.636 RON | 8.154 RON | 105.895 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 376.960 RON | 378.288 RON | 192.610 RON | 174.369 RON | 185.678 RON | 369.644 RON | 48.096 RON | 321.548 RON | 348.776 RON | 20.868 RON | 27.471 RON | 213.386 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 440.831 RON | 441.931 RON | 170.041 RON | 259.760 RON | 271.890 RON | 449.615 RON | 149.348 RON | 300.267 RON | 434.167 RON | 15.448 RON | 36.753 RON | 231.457 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 289.408 RON | 289.890 RON | 157.036 RON | 129.959 RON | 132.854 RON | 345.181 RON | 117.208 RON | 227.973 RON | 304.366 RON | 40.815 RON | 38.688 RON | 155.999 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 351.388 RON | 388.098 RON | 250.360 RON | 130.234 RON | 137.738 RON | 362.140 RON | 80.198 RON | 281.942 RON | 304.641 RON | 57.499 RON | 43.865 RON | 76.368 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 388.440 RON | 388.871 RON | 293.084 RON | 90.385 RON | 95.787 RON | 293.922 RON | 191.654 RON | 102.268 RON | 264.792 RON | 29.130 RON | 53.250 RON | 21.641 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (22)
- 5819 Alte activități de editare
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7111 Activități de arhitectură
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 857 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 172,6 K RON | 354,2 K RON | 377,0 K RON | 440,8 K RON | 289,4 K RON | 351,4 K RON | 388,4 K RON |
| Venituri totale | 172,8 K RON | 358,9 K RON | 378,3 K RON | 441,9 K RON | 289,9 K RON | 388,1 K RON | 388,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 130,2 K RON | 241,7 K RON | 192,6 K RON | 170,0 K RON | 157,0 K RON | 250,4 K RON | 293,1 K RON |
| Rezultat net | 37,8 K RON | 107,3 K RON | 174,4 K RON | 259,8 K RON | 130,0 K RON | 130,2 K RON | 90,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 418,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,51 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,68 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,94 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 10,09 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 7,29 |
| Durata stocaj (zile) | 50 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 17,95 |
| Durata încasare (zile) | 20 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 3,1 K RON | 66,8 K RON | 4,7% |
| 2020 | 6,6 K RON | 181,0 K RON | 3,7% |
| 2021 | 20,9 K RON | 369,6 K RON | 5,7% |
| 2022 | 15,4 K RON | 449,6 K RON | 3,4% |
| 2023 | 40,8 K RON | 345,2 K RON | 11,8% |
| 2024 | 57,5 K RON | 362,1 K RON | 15,9% |
| 2025 | 29,1 K RON | 293,9 K RON | 9,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 172,6 K RON | 354,2 K RON | 377,0 K RON | 440,8 K RON | 289,4 K RON | 351,4 K RON | 388,4 K RON | ▲ 10,5% |
| Rezultat net | 37,8 K RON | 107,3 K RON | 174,4 K RON | 259,8 K RON | 130,0 K RON | 130,2 K RON | 90,4 K RON | ▼ 30,6% |
| Total active | 66,8 K RON | 181,0 K RON | 369,6 K RON | 449,6 K RON | 345,2 K RON | 362,1 K RON | 293,9 K RON | ▼ 18,8% |
| Capitaluri proprii | 67,1 K RON | 174,4 K RON | 348,8 K RON | 434,2 K RON | 304,4 K RON | 304,6 K RON | 264,8 K RON | ▼ 13,1% |
| Datorii totale | 3,1 K RON | 6,6 K RON | 20,9 K RON | 15,4 K RON | 40,8 K RON | 57,5 K RON | 29,1 K RON | ▼ 49,3% |
| Lichiditate curentă | 16,69 | 19,98 | 15,41 | 19,44 | 5,59 | 4,90 | 3,51 | ▼ 28,4% |
| Marjă netă (%) | 21,88 | 30,31 | 46,26 | 58,93 | 44,91 | 37,06 | 23,27 | ▼ 37,2% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | 100 | 80 | 95 | 87 | ▼ 8,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (90,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.51), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 418,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.